reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jaki prezent na I Komunię Św.?

mama MATIEGO

Szczęśliwa żona i mama :)
Dołączył(a)
20 Czerwiec 2012
Postów
1 707
Miasto
łódzkie
Witam
Nie jestem mamą dziecka idącego do I komunii świętej ale moze ktoś moze doradzić jaki prezent może dać chrzestny (mój mąz) dziewczynce?
Co teraz daje sie jako prezenty?
Czy nadal daje się rowery czy to juz odeszło w zapomnienie?
Może ktoś poradzi....
 
reklama
owszem,zależy od dziecka,ale i od rodziców,to chyba z Nimi trzeba uzgodnić,ja dla dziecka raczej takich drogich prezentów bym nie chciała.moja córka idzie w tym roku do komunii,chrzestny kupuje jej rower,ja raczej złoty pierścionek,chrzestna pewnie da pieniądze i pozostali raczej też pieniądze,więc umowa jest taka że co córka zbierze to wydamy na nowe meble do jej pokoju.
 
Myśle ze Kasiulka ma racje. Dzieci chcą mieć laptopy, iPady, iPhony itp :) ale moim zdaniem prezenty powinny byc kupowane granicach rozsądku i przedewszystkim w granicach możliwości.
 
Mój mąż jako chrzestny wraz z chrzestną składali się na rower, tak było w zeszłym roku, młoda dostała głównie pieniądze, od kogoś złote kolczyki i właśnie rower. Ja oprócz roweru obstawiam rolki, znajomi w zeszłym roku kupowali rodzinnie dużą trampolinę - dzieciak ma podwórko, uważam że prezent super, moim zdaniem biżuteria to też bardzo ładna pamiątka, ale takich sprzętom typu laptop, ipad itp. mówię nie. Chyba że jest to sytuacja gdzie ogólnie ciężko o coś i nie ma w domu komputera, nie ma się co oszukiwać ale bez tego ciężko, to jak najbardziej. Kilka lat temu chłopak w rodzinie męża dostał wielki zestaw klocków lego, motorówkę na pilota, ja za swoich czasów cholernie się cieszyłam z planszówek (lat temu ok. 15). Teraz planszówek jest wielki wybór i jako nie chrzestna chyba bym coś takiego zakupiła.
 
Chrześniaczka mojego męża miała komunię w maju ubiegłego roku, dostała od Nas dużą trampolinę :-) od Chrzestnej rower a od reszty gości pieniądze, aparat cyfrowy, komórkę i trochę biżuterii.
 
hihi to chyba zależy od dziecka. Teraz to dzieci wolą laptopty, komórki i tablety :-D

Dokładnie tego chcą

Jednak osobiście z racji tego, że dzieci są coraz gorzej rozwinięte i intelektualnie i fizycznie, postawiłbym na sprzęt do grania w piłkę chłopakowi, no ale skoro to dziewczyna to niech będą to rolki i notebook do nauki.

Pozdrawiam
 
Witajcie,
a ja znowu jestem po tej drugiej stronie.. moj syn idzie w maju do komunii i wszyscy pytają, co mają mu kupic.. moj syn ma prawie wszystko i co mam powiedziec?? wymyslać cos na siłe??? proponuje, ze jesli chcą to neich dadzą pieniądze a my mu kupimy sprzet narcisrki na przyszly rok... ale teoretycznie tez to jest glupi pomysl, bo przeciez ten sprzet posluzy mu jeden sezon... ewentualnie mozemy mu zainwestować w buty, ubranka do gry w pilke nozną.. gra zawodowo w noge i tenisa ziemnego... no ale to nie sa dosc duze pieniadze... bo maks. 400 PLN...
 
Moim zdaniem ipady itd to ogromna przesada- po co 8 latkom takie gadżety? Swoją drogą co kupicie im na 18-stkę, skoro z takiej półki zaczynacie, prywatny odrzutowiec? Że o pieniądzach jakie kupujący (np.chrzestny) musi wydać nie wspomnę. A i o tym, że kiedyś o co innego w tym dniu chodziło...
 
reklama
Ja kupiłam na Komunię chłopcu (nie jestem chrzestną) zegarek na bransolecie i obrazek pamiątkowy z Jezusem (srebrny, na pewno wiecie co mam na myśli)... Komunia to takie szczególne wydarzenie i uważam, że warto kupić coś dla ciała, i dla ducha... dlatego dostanie zegarek, no i obrazek na pamiątkę. On też wg mnie ma niemal wszystko... ja nie jestem bezpośrednio z rodziny, więc nie musi to być niewiadomo jaki prezent, typu rower czy telefon, myślę, że kupiłam coś w sam raz... mój synek dostał podobny obrazek na Chrzest i uważam, że to piękna pamiątka.
A dla dziewczynki myślę, że biżuteria jest dobrym pomysłem :tak:
 

Podobne tematy

Do góry