reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jaki smoczek wybrać ??

To ja dodam od siebie. Swoje zdanie.
Pierwszy syn 5 lat temu. Płakał ciągle, juz w szpitalu mi go zabierali i podawali glukoze. W domu nic sie nie zmienilo. Sutki szybko popekaly i krwawily. A maly dalej płakał. Nie moglam nawet wyjść do lazienki. Duzo osob naciskalo zeby karmic piersia. Az w koncu kupilam butelke ,mleko,smoczek juz byl - nie wplynal na ilosc placzu ;) zaczelam karmic butla i troche dokarmiac swoim. Sutki sie goily.
Dnia dzisiejszego uwazam, ze prawdopodobnie mialam depresje po porodowa. Bylam ZALAMANA. Plakalam non stop.
Jesli mlodej mamie ma ulzyc, niech kurde kupi smoczek i sie nawet nie zastanawia. Odetchnie, bedzie miala wiecej sily.
I dla siebie i dla dziecka.


Tez uzywal MAM przy pierwszym. Jak przeszlismy na smoczek od 2 miesiaca, maly odrzucil i wiecej nie wzial do buzi.
 
reklama
A ja zarówno w pierwszej ciąży i w drugiej przez tydzień miałam to samo przy karmieniu piersią, żeby sobie ulżyć stosowałam krem i raz dziennie laktator :) to mija. Nie każde dziecko wisi non stop: pierwsze jadło jak w zegarku co 3h, a drugie to samo co u Ciebie w szpitalu nawet nie mogłam jej odłożyć bo non stop tylko pierś (w nocy też). Smoka nie chciała (próbowałam różne rodzaje dopiero po 2 miesiącu), niestety nie zawsze pomaga na szczęście to mija (moja miała kolki przez 3 miesiące płacze. Teraz ma 8 miesięcy i nadal karmię piersią ale już nie tak często :) choć w nocy nadal. Między dziećmi są równo dwa lata różnicy więc wydaje jej się, że nie ma czasu ;-). Niestety my mamy musimy się trochę pomęczyć :). Ps. Mi w pierwszej ciąży w szpitalu doradzili smoka, ale urodziłam wcześniaka i używałam tylko laktator później się udało dziecko przystawić.
 
Dziekuje za rady , wszystkie przekazałam mojej koleżance . Mała dokarmiana jest sztucznym mlekiem i tak jest spokojniejsza . Nadal lubi spędzać czas przy cycku ale już nie płacze nie gryzie z nerwów. Jeszcze raz wielkie dzięki


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dzięki za porady, sama skorzystałam, bo też mam z tym problem i to niemały ;) Wezmę pod uwagę wszystkie w przyszłości, trochę boje się eksperymentować, więc sięgnę po coś sprawdzonego co poleciłyście ;)
 
myślę, że wybór smoczka też w dużym stopniu zalezy od dziecka. Bo każdemu dziecku coś innego może podpasowac. A zauważyłyście, że teraz wszystkie smoczki, smoczki do butelek - wszystko antykolkowe i ortodontyczne? aż mi się smiac czasami chce, no ale co zrobic - marketing to marketing
 
my mieliśmy smoczek Chicco Physio Micro i się super sprawdzał, żeby synek właśnie choć na chwilę odessał się od piersi i wypuścił mamę ;) jest leciutki i nie zostawiał śladów na buźce :) i nie było żadnych problemów z kp ani wtedy ani później :)
 

Załączniki

  • IMG_0100.JPG
    IMG_0100.JPG
    1,2 MB · Wyświetleń: 381
Do góry