reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jaki termometr dla niemowlaka?

mamusia_2008

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
13 Luty 2009
Postów
141
Termometry rtęciowe są już wycofane ze sprzedaży. Sama boję się używać, bo jak się zbije, to niebezpiecznie. :szok:

Polećcie jakiś dobry, sprawdzony termometr dla niemowlaka. :-)
I gdzie najlepiej nim mierzyć. Przyznam, że w uchu bym się bała, żeby czegoś nie uszkodzić.
 
reklama
ja używam taki paseczek który mierzy temperaturę dziecka. Przytyka się go do czoła czeka 15 sek i już mamy wynik :) Kupiłam go w smyku za ok 15 zł i bardzo mi służy :)
 
Też mam takie dwa zwykłe elektroniczne. Ale za każdym razem jak jej mierzę np. 3 razy pod rząd - temperatura różni się o kilka dobrych stopni. Zaryzykuję i kupuję taki droższy do ucha brauna. Podzielę się wrażeniami.
 
Masz rację.Dlatego po zmierzeniu temperatury elektronicznym termometrem trzeba odczekać min. 10 min jeśli chcesz znów zmierzyć.i jest ok.I na pewno od tych lepsze będą douszne termometry, ale są bardzo drogie, rzędu 50-60 zł.:tak:
 
hej ja po ostatniej chorobie synka zakupilam terometr do pomiarow temp. w uchu i na czole. pomiar trwa 2 sek. i jest dokladny, tylko trzeba dobrze znac normy pomiarow.
Temperatura NORMALNA w uchu to 37 stopni.
decyzja na taki typ pomirow wziela sie stad, ze Michal jak byl rozpalony i mial 39 stopni to ledwo dal sie dostknac nie wspominajac o pomiarze temperatury.
ja mam dokladnie taki ale sa tez tansze
TERMOMETR na podczerwień do UCHA CZOŁA, 7w1 2sek (553769354) - Aukcje internetowe Allegro
 
no więc termometr do ucha to był dobry zakup
akurat mała złapała od męża jakąś infekcję i muszę jej co chwilę mierzyć temperaturę, więc termometr ten jak znalazł; mierzenie trwa ok. sekundy, więc nawet jak nie śpi jest to wykonalne
nie był tani, ale mam nadzieję, że posłuży wiele lat
 
Witam.U nas teraz króluje taki na czoło i jest the best,jak Antoś był mały,to miałam elektroniczny, do dupki wkładałam i po krzyku,niestety teraz już tak nie uda mi się zrobić,więc na czoło,raz dwa i już.:tak:
 
reklama
Witam,
Ja właśnie planuję zakup termometru do ucha. Niestety zawiodłam się już na kilku elektronicznych termometrach. Więc zastanawiam się czy kupić taki tani 7w1 (albo ileś tam w 1) czy już lepszy np. Braun (tyle, że cena jest 3 razy większa). Proszę napisze czy porównywałyście temperaturę z termometru 7w1 z rtęciowym i czy temperatura w takim termometrze jest powtarzalna (tzn. czy jak mierzycie kilka razy po rząd to wychodzi to samo). A i jakiej macie firmy, żebym wiedział co kupić:-)
 
Do góry