reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jaki termometr?

reklama
Witaj Aniu,

nie uwierzysz moze ale od zawsze uzywam rteciowego. Mam dwojeczke dzieci i zawsze sie sprawdzal. Zawsze mierzylam pod paszka. Nigdy nie stresowalam siebie i dzieci mierzeniem w odbycie. Uwazam, ze to nieludzkie. Niestety nie pomoge Ci w podjeciu decyzji. Pozdrawiam serdecznie i zycze sukcesow wychowawczych :)
 
no ja podobnie jak przedmówczyni używam rtęciowego albo takiego elektronicznego ale wzorowanego na normalnym - jeżeli chodzi o termometry douszne to im nie wierzę, po tym, jak anka leżała w spzitalu i termometr douszny ( po wymianie baterii) wskazywał 37 stopni a rtęciowy 39,5 - oczywiście Anka była gorąca i rozpalona - niestety skończyło się szokiem septycznym i utratą przytomności bo mi pielegniarki nie wierzyły bo mierzyły przeciez swoim cudeńkiem.. na szczęście lekarka mi uwierzyła i zdiagnozowano u andzi sepsę w odpowiedniej chwili - ale boję sie co by się stało gdyby nie to zę ten termometr zwykły inna mama z sali miała swój z domu przyniesiony..
ja się tych "cudów techniki" boję..
 
Witam
No cóż ja używam i elektronicznego do pupci i elektrycznego do uszka BRAUNA. Częściej używam usznego bo jakos wydaje mi się lepszy, no ale każda mama ma inne doświadczenia, ja znowóż do rtęciowego nie jestem przekonana :).
 
No cóz, a ja jednak wole zdecydowanie rteciowy. Mam elektroniczny i ten niby dobry, a cuda wskazuje. Rteciowy nigdy mnie nie 'oszukal" ;D
 
Też próbowałam już różnych i u siebie i u dzieci ale najlepiej zawsze się sprawdzał rtęciowy. Nie mam zaufania do elektronicznego, że mnie nie oszuka. I mierzenie pod pachą chociaż słyszałam że lepiej w ustach ale każ dziecku utrzymać w ustach... :p
 
Nic dziwnego, że termometr rtęciowy sprawdzi się najlepiej bo też jest dokładny jeżeli chodzi o pomiar. Bezdotykowe może i są wygodne, ale właśnie z dokładnością pomiaru różnie bywa.
 
A możesz powiedzieć czego dokładnie byś się bała podczas mierzenia temperatury takim termometrem? Bo nie do końca rozumiem, o ile mi wiadomo to taki tradycyjny termometr jest bardziej dokładny niż bezdotykowy.
 
reklama
reklama
Do góry