reklama

JAKI TU SPOKÓJ!!??

Temat na forum 'Dzieci urodzone w październiku 2005' rozpoczęty przez martulka, 16 Marzec 2005.

1. martulka

martulka Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    No właśnie! Co tutaj tak spokojnie??? ;) Dajcie znać co u Was drogie koleżanki pazdziernikowe! :)

2. Kasia74

Kasia74 Pażdziernikowa Mama 2005

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witaj!!! Koleżanki chyba nie mają czasu zasiąść do kompa, bo od jakiegoś czasu powiało ciszą.Ja też zaczynam się już martwić gdzie się wszystkie pochowały.Może niedługo się odezwią mam taka nadzieję . tymczasem pozdrawiam cię cieplutko i możesz pisać ja tu jestem codziennie i chętnie odpiszę papapapa

3. reklama
  4. Doxa

Doxa Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Cześć dziewczyny!
    Rzeczywiście mało wpisów przybywa na naszym forum, mam nadzieję że z czasem będzie lepiej!
    Słyszałam/czytałam gdzieś, że 10 tc jest przełomowy i czekałam sobie cichutko aż mi się skończy, no i skończył się i jestem baaaardzo szczęśliwa, bo nic złego nie wydarzyło się! Wczoraj byłam na badaniu krwi/moczu/toksoplazmozie itp. We wtorek idę na moją druga wizytę do gin. Wiecie co, zaczyna do mnie docierać, że tym razem wszystko będzie dobrze i naprawdę zaczynam się cieszyć z tego maleństwa. A mojej mamie śniła się DZIEWCZYNKA :)
    pozdrawima Was serdecznie i piiiiiiiszcie!

5. Doxa

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Kasiu74 i co u Ciebie? Powiedziałaś już w pracy o swoim stanie? Jesteś na zwolnieniu czy pracujesz?

6. Kasia74

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witaj Doxa!!!! Niestety jeszcze nie powiedziałam w pracy i narazie nie mogę muszę poczekać aż obejmie mnie ochrona czyli do 3 miesiąca.Sytuacja w pracy jest niewyrażna i nie chcę aby mnie zwolnili.Czyję się fatalnie to zmęczenie i mdłości nie chcą ustąpić, najlepiej poszłabym na zwolnienie ale niestety nie mogę.Po świętach chyba wezmę kilka dni urlopu i odpocznę .A jak ty się czujesz??? Pozdrawiam!!!!

7. Doxa

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Kasiu, a czemu czekasz aż miną 3 miesiące? Ochcrona obejmuje kobietę od pierwszego dnia ciąży, chyba że jesteś zatrudniona na czas OKREŚLONYTaka sytuacja może mi

8. Doxa

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Sorki, niechcący mi się wysłało :)
    tak jak pisałam jeśli jesteś zatrudniona na czas określony to tak, koniecznie poczekaj aż skończy się 3 miesiąc. Natomiast jeżeli masz umowę na czas nieokreślony to jesteś chroniona od pierwszego dnia ciąży! Bardzo Ci współczuję, mnie też męczyły podobne dolegliwości i nie wyobrażam sobie siebie w pracy przez cały dzień. A masz wymioty???
    Ja się czuję coraz lepiej, pomału mijają mi te nieprzyjemne dolegliwości, właśnie skończyłam 10tydz. i baaaardzo się z tego cieszę!!!
    Życzę Ci aby jak najszybciej ustąpiły Ci te dolegliwości.
    Aaa wiesz co, ja dostałam od mojej gin. czopki na nudności i mdłości, przydały mi się po na kilka dni wyjechałam, może Tobie też by pomagały?
    Trzymaj się dzielnie i nie dawaj się w pracy!

9. martulka

martulka Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Mówicie, że 10 tydzień jest przełomowy....ale licząc od pierwszego dnia ostatniej miesiączki czy od zapłodnienia? Ja od poniedziałku zaczynam 10 tydzień- licząc od ostatniego okresu! POZDRAWIAM!
    Acha, ja też jeszcze nic nie mówiłam szefowi....powiem mu za tydzień lub dwa. Mam umowę na 3 lata.... :) Na czym polega ta ochrona od 3 miesiąca, bo nie bardzo rozumiem...?

10. reklama
  11. Doxa

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam wszystkie Brzusie,
    parę słów wyjaśnienia odnośnie praw kobiety w ciąży. Otóż jeżeli pracownica będąca w ciąży ma umowę na czas określony i termin umowy upływa przed końcem 3m-ca ciązy to prawo nie chroni takiej pracownicy, ale jeżeli umowa kończy się po 3 miesiącu ciąży, to zostaje ona automatycznie przedłużona do dnia porodu. Natomiast Ty Martulko nie masz się czego obawiać, ponieważ Twoja umowa kończy się na długo po całej ciąży więc Ciebie w pełni chroni prawo i firma nie może Cię zwolnić. Więc możesz im już powiedzieć o swoim stanie :)

Jeśli chodzi o 10 tydzień to liczy się go od ostatniej miesiączki. Jest to trochę dziwne, że na 2 tygodnie przed zapłodnieniem byłyśmy już w ciąży :), ale tak zostało przyjęte i w zasadzie wszędzie gdzie podaje się tygodnie ciąży to liczone są one od pierwszego dnia ostatniej miesiączki. Najfajniejsze jest to, że ciąża trwa 9 miesięcy, z czego 1 miesiąc mija nam nieświadomie. I zostaje nam tylko 8 miesięcy :)

12. Kasia74

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witaj Doxa!!! Mam umowę na 3 lata, ale niedawno jedna dziewczyna u mnie w pracy (mająca taką samą umowę jak ja ) zaraz na początku powiedziała,że jeste w ciąży i znależli na nią haka.Z błachego powodu zwolnili ją, kiedy powiedziała, ze pójdzie do sądu pracy odparli iż będą się bronić, że nie wiedzieli o ciąży.Taka banda, że szkoda na nich nerwy tracić.Myślę ,że jakoś dotrwam do tego 3 miesiąca a potem już mnie nie zobaczą, aż do porodu.Jestem tylko ciekawa czy po macieżyńskim przyjmą mnie z powrotem, w końcu umowę mam na 3 lata. POZDRAWIAM!!!!!

Poleć forum