reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jaki wiek najlepszy na dziecko?

reklama
Moim skromnym... nie ma jednej odpowiedzi... No chyba, że mówimy o najlepszym biologicznym wieku (wg profesora, z którym miałam zajęcia: 20-26 lat na 1 dziecko) :-D

Jedna kobieta jest już gotowa w wieku 18 lat, a inna po 30-stce jeszcze nie...
 
Ja zas swoje pierwsze dziecko urodziłam majac 19 lat , 2 lata później nastepne a majac 39 lat urodziłam kolejna córeczke i jestem najszczesliwsza na swiecie z tego powodu ze je mam nie zaleznie w jakim czasie je urodzilam , wazne ze je kocham nad zycie
 
moje pierwsze urodzę w wieku 31 lat i uważam, że to trochę późno. Gdybym mogła cofnąć czas to zdecydowałabym się na dziecko w wieku 25-26
 
No cóż, jestem tu chyba jedną z najstarszych. Mam 36 lat i jestem w 13 tc, co prawda jest to 3 ciąża, ale poprzednie 2 zakończyły sie niepowodzeniem - nie zew zględu na wiek. Czy cofnęłabym czas? Powiem tak: jeżeli urodzę zdrowe dziecko nie - a wszystko na to wskazuje - dzisiaj dostałam wyniki badań prenatalnych i na razie jest OK. Zdążyłam zrobić wiele - skończyłam 2 trudnie kierunki studiów, wspięłam się na szczyt drabiny kariery w swoim dziale, zwiedzilam trochę świata, uprawiałam sporty, zbudowałam dom, doskonale zarabiam. I ten świat wydawał się idealny. A na nim była rysa....1,5 roku nie mogłam zajść w ciąże, za każdym razem kiedy dowiadywałam się że ktoś z otoczenia jest w ciąży czułam niemiłe ukłucie serca. Teraz wydaje mi się, ż jest optymalnie, ale gdyby się nie udało ....zegar jednak tykał.
 
agata najstarsza to jestem ja:))
1. dziecko 19 lat - za młoda byłam
2. dziecko 28 lat - cudownie optymalny do macierzyństwa
3. dziecko 41 lat - moja kruszynka urodzi się za 4 dni, ale starość dokucza w ciąży
Dzieci nie przeszkodziły mi w skończeniu szkoły policealnej, w studiach, awansowałam w pracy na przedostatni szczebel w swoim dziale. Wszystko mozna pogodzic jeżeli bardzo się chce. Przez wiele lat byłam matką samotną i radziłam sobie doskonale w życiu. Teraz drugi związek i bardzo szczęśliwy a ponadto niosący spokój i stabilizację w domu.
Do wszystkiego trzeba dojrzeć psychicznie, każda z nas osiąga ten stan w różnym wieku :))
 
A wy w jakim wieku urodziłyście dziecko?
Czu uważacie, że to było za szybko, za późno a może w sam raz?

Córkę urodziłam 2,5 miesiące po 17 urodzinach, a synka 2,5 miesiące przed 25.

Zawsze chciałam zostać młodo mamą, teraz jedynie myślę sobie, że gdybym urodziła córkę 3 lata później bym miała dla niej więcej czasu, bo urodziłam na początku 3 klasy 5 letniego liceum, nie przerwałam szkoły, więc 5 razy w tygodniu przez kilka godzin córa zostawała pod opieką prababci. Mając skończone liceum mogłam iść do zaocznej szkoły i być z dzieckiem cały czas. No ale mimo to nie żałuję, bo mam wspaniałą córkę.

Po urodzeniu córki planowałam 2 dziecko, ale przeszkodą była szkoła (nie chciałam zajść w drugą ciążę w trakcie szkoły), więc wymyśliłam sobie, że zajdę w ciążę równo 10 lat później. Jednak mój K namówił mnie na wcześniejsze starania, udało się w pierwszym cyklu, synek urodził się 7 lat i 7 miesięcy po narodzinach swojej siostry.
 
kiedys najlepszy wiek na rodzenie dzieci to 12-13 lat bylo;-) a tak realnie patrzac to okolo 20paru lat wg mnie jest optymalnie
 
reklama
Do góry