reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jaki wózek 2w1? Lekki i kompaktowy. (Muuvo vs Venicci)

Dołączył(a)
16 Styczeń 2023
Postów
4
Cześć,

Temat poruszany pewnie wielokrotnie :)
Mam ogromny dylemat z wyborem wózka.
Poszukuję lekkiej konstrukcji, funkcjonalnej, łatwo składanej i dobrze amortyzowanej.

Aktualnie wyselekcjonowane 2 wózki:

1. Muuvo Slick 2.0 - ciekawy system składania ramy, regulowana wysokość oparcia spacerówki, solidne wykonanie i materiał, memory button dla gondoli, amortyzacja lepsza niż w Quick SE
Venicci Tinum Upline - szybkie składanie jedną ręką, regulowana wysokość oparcia spacerówki, świetna tapicerka, memory button, amortyzacja sprężynowa

Co jest ważne, oba wózki z gondolą ważą 12kg i poszukuję wózka maksymalnie z taką wagą (praktycznie nie ma już lżejszych)
Po złożeniu są jednymi z najmniejszych spośród oferowanych w sklepach.

Macie doświadczenia z powyższymi?

(od razu uprzedzam, że Espiro Yoga odpada, a Espiro Next Up jest zdecydowanie za ciężki)
 
reklama
Troszkę obok Twojego pytania, bo od 5 miesięcy używamy Muuvo Quick 3.0, ale chciałam tylko dać znać, że jestem bardzo zadowolona z wyboru tej firmy.
A po jakich terenach najczęściej go użytkujesz? Bo my jesteśmy już też na 99% na wybór tego wózka, ale najczęściej będziemy chodzić po polnych, nieutwardzonych drogach i nie wiem jak się sprawuje 😄
 
Troszkę obok Twojego pytania, bo od 5 miesięcy używamy Muuvo Quick 3.0, ale chciałam tylko dać znać, że jestem bardzo zadowolona z wyboru tej firmy.
Na początku było zestawienie Quick SE vs Venicci, ale Slick ma regulowaną spacerówkę i lepszą amortyzację (a reszta bez zmian), dlatego padło na Slick.
 
A venici przypadkiem nie waży 13 kg w wersji zarówno głębokiej jak spacerowej? Waga go nie wyróżnia, tyle waży większość wózków 2w1.
Funkcjonalnie jest OK, ale tapicerka wygląda strasznie tandetnie, nie wygląda to solidnie.
Widziałaś tapicerkę upline? Dla mnie to szmatka. Wygląda tanio, gniecie się. Zaznaczam, że nie uzywalam tego wózka, mówię na podstawie wrażenia wizualnego.
 
reklama
My mamy Venicci Upline i jestem bardzo zadowolona :) Jak narazie używamy gondoli, bo córcia ma dopiero 2 miesiące 🤪 ale bardzo lekko się prowadzi, ma spoko amortyzację. Wizualnie też bardzo mi odpowiada, mamy wersję All Black. Mieszkamy w małym miasteczku i raczej mamy spoko chodniki, choć zdarzają się też takie w kiepskim stanie, ale wózek daje radę 💪 Nie mam porównania z innymi wózkami, bo to moje pierwsze dziecko.
 
Do góry