reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

JAKI WÓZEK 2w1 ?

C.K

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
28 Styczeń 2020
Postów
37
JAKI WÓZEK 2w1 ?! 🛒👶

Cześć Mamusie 😊

To moja pierwsza ciąża i jestem zielona w tych sprawach , a chciałabym dokonać dobrego wyboru wózka. Po przejrzeniu wielu wózków znalazłam dwa które najbardziej odpowiadają moim oczekiwaniom.

Mój wybór padł na:

Muuvo QUICK 2.0 2w1
Cybex Balios S Lux 2w1

Czy któraś z Was posiada i może wypowiedzieć się na temat podanych wózków czy polecacie czy nie? A może macie jakiś inny fajny model wózka 2w1 do polecenia ? :)

Może nawet jakaś mama skorzysta z tego postu i zdecyduje się właśnie na zakup któregoś z tych wózków. ;)


W wózku zależy mi abym mogła wykorzystać wózek 2w1 w pełni do końca okresu wózkowania dzidzi i nie musiała zmieniać spacerówki na inną - lżejszą (jak to wyczytałam na wielu forach, "bo w wózkach 2w1 są za ciężkie i niewygodne"). Zależy mi również ,aby spacerówka składała się wraz ze stelażem nie zależnie w jakim kierunku jazdy jest zamontowana, gondola nie była zbyt mała, wózek 4 kołowy, lekkość prowadzenia, stabilność, ważne jest dla mnie dobra jazda wózka w różnych warunkach mieszkam w Norwegii i fajnie jakby wózek dobrze radził sobie w dość srogich zimowych warunkach, na żwirkowej powierzchni i piachu.

Jeśli jesteście szczęśliwymi posiadaczkami ,któregoś z tych modeli dajcie znać w ankiecie który wózek posiadacie i opinie w komentarzu ,który polecacie.

Jeśli obejrzałyście filmik z porównaniem ,a nie macie tego wózka to który waszym zdaniem byłby lepszy?

Proszę o konkretne opinie ;)
Z góry bardzo dziękuję Wam za waszą pomoc w wyborze ! 🥰

Miłego wieczoru 😌
 
reklama
Dokładnie zastanawiam się tez między tymi dwoma... Choć wielka miłość jest do cybexa priam 2.0 choć nie wiem czy jest sens kupowac taki drogi wozek. Ja chyba z tych dwóch wzięłabym muuvo😊
 
Ja mam Cybex BALIOS S. Używam od nievalych 4 miesięcy, sprawdza się ok. Gondola jest mala, mi to nie przeszkadza, bo mieszkam w ciepłym kraju, ale jeśli chcialabys używać jej np pół roku to myślę, że dziecku będzie ciasno. Poza tym wózek jest stosunkowo lekki i łatwy w obsłudze. Spacerowka składa się razem ze stelażem i jest to łatwe składanie. Mi brakuje trochę wentylacji w gondoli, która miał bebetto Murano (przy pierwszym dziecku), ale poza tym nie mam zastrzeżeń i mogę polecić :)
 
Wpadł mi jeszcze w oko Moon ReSea S któraś z Was poasiada :) ?
Moon Resea i moovo quick to są te same wózki. Ja kiedyś zapytałam znajomego który jest właścicielem sklepu z rzeczami dla dzieci. Dostałam odpowiedź że resea jest niemiecka a moovo jest polskim wózkiem. Ja mam wersję czeską tego wózka bo była najtańsza i póki co to sobie chwalę... Mam duże dziecko tzn pół roku i 8kg i jeszcze się spokojnie mieści... A i tak powoli się przymierzamy do spacerówki bo już bardzo interesuje się światem. A sam wózek rewelacja. Jak wszyscy widzą jak jest prosty w obsłudze to są pod wrażeniem. Używamy bardzo dużo... Jakbyś miała jakieś pytania to pisz 😄
 
Moon Resea i moovo quick to są te same wózki. Ja kiedyś zapytałam znajomego który jest właścicielem sklepu z rzeczami dla dzieci. Dostałam odpowiedź że resea jest niemiecka a moovo jest polskim wózkiem. Ja mam wersję czeską tego wózka bo była najtańsza i póki co to sobie chwalę... Mam duże dziecko tzn pół roku i 8kg i jeszcze się spokojnie mieści... A i tak powoli się przymierzamy do spacerówki bo już bardzo interesuje się światem. A sam wózek rewelacja. Jak wszyscy widzą jak jest prosty w obsłudze to są pod wrażeniem. Używamy bardzo dużo... Jakbyś miała jakieś pytania to pisz 😄
A powiedz mi czy wiesz może czy jest on awaryjny ? Mieszkajac w Norwegii mogę miec problem z jakims serwisowaniem ? Czy amortyzatory są ok i dadza rade po szutrowej lub leśnej drodze i czy poradzi sobie na śniegu :) ? Mam taki mętlik w głowie ,że szok. Póki co chyba te dwa typy najlepsze Baby Design Husky i Moon ReSea S :p tylko w BD Husky nie wiem jak z kołami pompowanymi. A czeska wersja jak się nazywa ? :)
 
A powiedz mi czy wiesz może czy jest on awaryjny ? Mieszkajac w Norwegii mogę miec problem z jakims serwisowaniem ? Czy amortyzatory są ok i dadza rade po szutrowej lub leśnej drodze i czy poradzi sobie na śniegu :) ? Mam taki mętlik w głowie ,że szok. Póki co chyba te dwa typy najlepsze Baby Design Husky i Moon ReSea S :p tylko w BD Husky nie wiem jak z kołami pompowanymi. A czeska wersja jak się nazywa ? :)

move zopa
Czy po śniegu to się dopiero okaże... Natomiast po każdej innej nawierzchni daje dla mnie radę. Mieszkamy w domu jednorodzinnym i nie mamy jeszcze zrobionej kostki tylko kamień i codziennie przejeżdżam. Wiadomo że ten wózek jest stworzony do miasta natomiast potrafi przejechać. Przez te pół roku naprawdę użytkowania codziennego (jesteśmy na podwórku większość czasu i dziecko jest w wózku nawet jak wieszam pranie) nie widzę żadnej awarii. Aczkolwiek ten znajomy sprzedawca obiecywał mi że wrócę po lżejszą spacerówkę. My jeszcze nie przenieśliśmy się na tą opcję ale ciągle gdzieś to mam w głowie. Bo mam duże dziecko i nawet do auta fotelika nie noszę tylko wkładam go w stelaż. Natomiast na opcję 2w1 to spacerówki chyba i tak nie ma lżejszej.
 
Mam muuvo quick 2.0 od 4 miesięcy i jestem zadowolona. Jest lekki, łatwo się prowadzi i podbija, wygodnie się go używa. Gondola nie jest zbyt duża, ale mój 7kg syn jeszcze trochę w niej pojeździ. Co do radzenia sobie w różnym terenie używamy głównie w mieście, na chodniki, żwirowe alejki i trawniki jest idealny, ale np do lasu już bym go nie wzięła. Amortyzacja jest typowo miejska. Z minusów to dość ciężko chodzi rozkładanie budki i czasem syn się przy tym budzi. Niektóre materiały podobno blakną z upływem czasu. No i nie da się dokupić osobno folii przeciwdeszczowej czy moskitiery
 
reklama
Mam muuvo quick 2.0 od 4 miesięcy i jestem zadowolona. Jest lekki, łatwo się prowadzi i podbija, wygodnie się go używa. Gondola nie jest zbyt duża, ale mój 7kg syn jeszcze trochę w niej pojeździ. Co do radzenia sobie w różnym terenie używamy głównie w mieście, na chodniki, żwirowe alejki i trawniki jest idealny, ale np do lasu już bym go nie wzięła. Amortyzacja jest typowo miejska. Z minusów to dość ciężko chodzi rozkładanie budki i czasem syn się przy tym budzi. Niektóre materiały podobno blakną z upływem czasu. No i nie da się dokupić osobno folii przeciwdeszczowej czy moskitiery
Przyznam że rozkładanie budki mogliby być cichsze. Co do moskitiery to ja używam takiej zwykłej do okna. Może się wydawać śmieszne wymyślone na szybko jak się okazało że na już potrzebna była ta moskitiera i ta opcja okazała się być najlepsza. Nie musiałam nic nigdy zapinać naciągać itd tylko zarzucałam na wózek i zawiazywałam z przodu i z tyłu. Patent używany kilka razy dziennie.
 
reklama
Oglądałam cybexa i był dla mnie taki troche lichy , ten stelaż gdzieś uważam że słaby jest. Kupiłam ostatecznie X-landera X-cite ;) Bardzo fajny jest , możesz sobie zobaczyć. Lekki i fajnie się składa
 
Do góry