reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jaki wózek z fotelikiem "klik-klik" - wasze praktyczne opinie

Dołączył(a)
25 Luty 2010
Postów
3
Miasto
Zielona Góra
Witam.
Jesteśmy w czasie poszukiwań wózka z fotelikiem dla naszego dzidziusia, który pojawi się pod koniec maja tego roku. Chodząc po sklepach i hurtowniach oglądaliśmy całkiem sporo wózków. Im więcej widzieliśmy tym więcej rodziło się w nas pytań ale wiemy jakie funkcje chcieli byśmy aby posiadał nasz „bolid”.
Chcieli byśmy aby wózek miał duże (najlepiej) pompowane koła, przednie skrętne z możliwością blokowania ich. Dobrze byłoby aby sprężyny były regulowane ( miękkie, bądź sportowe zawieszenie).Aby była możliwość montowania spacerówki przodem i tyłem do jazdy, (bądź przesuwana cała rączka) no i oczywiście możliwość montowania fotelika samochodowego na zasadzie „klik-klik” bez zbędnych operacji montowania i demontażu. Dodatkowo chcieli byśmy aby ów fotelik miał możliwość montowania go na zasadzie „klik-klik” do samochodu. Czyli ubieram dzidzie w domu i wkładam ją do fotelika, Idę z fotelikiem do auta montuje fotelik w aucie metoda ”klik-klik”. Dojeżdżam np. do centrum handlowego wypinam fotelik z samochodu, z bagażnika wyciągam wózek (bez znaczenia czy sam stelaż, czy spacerówkę) i metodą „klik-klik” kontuje fotelik na wózek”.
Jedyną firmę jaka znaleźliśmy z takim systemem to MAXI-COSI, ale po pierwsze wózki maja małe kółka, cena też nie jest zachęcająca. Dlatego zastanawiamy się z mężem, czy na tak ogromnym rynku znajduje się jakaś alternatywa. Może ktoś z Was także poszukiwał wydawało by się łatwego i praktycznego rozwiązania i ma jakieś doświadczenie, czy na polskim, może niemieckim rynku dostaniemy taki produkt. Czy może producenci celowo unikają takich prostych rozwiązań, aby zmuszać nas do kupowania wielu akcesoriów. Prosimy o wasze opinie i sprawdzone pomysły. Może komuś z Was udało się dopasować do fotelika samochodowego z bazą montowany na zasadzie „klik-klik” do jakiegoś konkretnego modelu wózka.
P.S. Wiemy ze fotelik dla maluszka jest na godzinkę lub dwie. Na spacer będziemy używać gondoli, spacerówki, ale na drobne zakupy, podróże do dziadków, czy krótkie odwiedziny to wygodny sposób.
 
reklama
Quinny chyba tez ma opcje klik-klik no ale buzz nie ma przedniego kola pompowanego a niewiem jak z tym klik-klik wyglada w speedy. Ja akurat posiadalam maxi cosi mure (sprzedalam kilka dni temu) no i nie ukrywam ze wlasnie ta opcja klik-klik jest naprawe rewelacyjna. No i pisalas ze mura ma male kolka....no tu akurat sie nie zgodze. mura ma dosc duze kola wprawdzie przednie nieco mniejsze no ale do malych nie naleza :). No fakt cena jest dosc duza ale moze w gre wchodzi uzywany wozeczek? Przyznam ze ja swoja sprzedalam za grosze bo cos chetnych nie bylo....przyznam ze nie mam doswiadczenia z polskimi wozkami ale dziewczyny napewno zaraz cos tu nam napisza.....:)
 
Peg perego oferuje ciekawy system :tak:

Wózka idealnego niema :no: A miałam juz kilka :tak:

Teraz mamy foteik maxi cosi, który wpinamy do zappa na szybie wypady. :-) Zapp jest zawsze w aucie, dzięki czemu nie muszę sie pakować z wózkiem.

Na codzień jeżdzę traxx`em, sportowo, z dużymi kołami i obszerną budką idealną na niepogodę. Jak się aura unormuje przesiądziemy się w peg perego venezia :tak:
 
Witam.
Jesteśmy w czasie poszukiwań wózka z fotelikiem dla naszego dzidziusia, który pojawi się pod koniec maja tego roku. Chodząc po sklepach i hurtowniach oglądaliśmy całkiem sporo wózków. Im więcej widzieliśmy tym więcej rodziło się w nas pytań ale wiemy jakie funkcje chcieli byśmy aby posiadał nasz „bolid”.
Chcieli byśmy aby wózek miał duże (najlepiej) pompowane koła, przednie skrętne z możliwością blokowania ich. Dobrze byłoby aby sprężyny były regulowane ( miękkie, bądź sportowe zawieszenie).Aby była możliwość montowania spacerówki przodem i tyłem do jazdy, (bądź przesuwana cała rączka) no i oczywiście możliwość montowania fotelika samochodowego na zasadzie „klik-klik” bez zbędnych operacji montowania i demontażu. Dodatkowo chcieli byśmy aby ów fotelik miał możliwość montowania go na zasadzie „klik-klik” do samochodu. Czyli ubieram dzidzie w domu i wkładam ją do fotelika, Idę z fotelikiem do auta montuje fotelik w aucie metoda ”klik-klik”. Dojeżdżam np. do centrum handlowego wypinam fotelik z samochodu, z bagażnika wyciągam wózek (bez znaczenia czy sam stelaż, czy spacerówkę) i metodą „klik-klik” kontuje fotelik na wózek”.
Jedyną firmę jaka znaleźliśmy z takim systemem to MAXI-COSI, ale po pierwsze wózki maja małe kółka, cena też nie jest zachęcająca. Dlatego zastanawiamy się z mężem, czy na tak ogromnym rynku znajduje się jakaś alternatywa. Może ktoś z Was także poszukiwał wydawało by się łatwego i praktycznego rozwiązania i ma jakieś doświadczenie, czy na polskim, może niemieckim rynku dostaniemy taki produkt. Czy może producenci celowo unikają takich prostych rozwiązań, aby zmuszać nas do kupowania wielu akcesoriów. Prosimy o wasze opinie i sprawdzone pomysły. Może komuś z Was udało się dopasować do fotelika samochodowego z bazą montowany na zasadzie „klik-klik” do jakiegoś konkretnego modelu wózka.
P.S. Wiemy ze fotelik dla maluszka jest na godzinkę lub dwie. Na spacer będziemy używać gondoli, spacerówki, ale na drobne zakupy, podróże do dziadków, czy krótkie odwiedziny to wygodny sposób.

wózki implasta powinny spełnić wszystkie Twoje wymagania bo do tych wózków są adaptery do maxi cosi. Kupujesz więc wózek implast bolder i fotelik maxi cosi cabrio fix (ma bazę do samochodu) i masz wszystko czego chciałaś łącznie z dużymi kolami i skrętnymi :) a do tego są w przystępnych cenach. Śliczny jest implast clipper ale ma kubełkową spacerówkę co nie każdemu się podoba...
 
Witam.
Jesteśmy w czasie poszukiwań wózka z fotelikiem dla naszego dzidziusia, który pojawi się pod koniec maja tego roku. Chodząc po sklepach i hurtowniach oglądaliśmy całkiem sporo wózków. Im więcej widzieliśmy tym więcej rodziło się w nas pytań ale wiemy jakie funkcje chcieli byśmy aby posiadał nasz „bolid”.
Chcieli byśmy aby wózek miał duże (najlepiej) pompowane koła, przednie skrętne z możliwością blokowania ich. Dobrze byłoby aby sprężyny były regulowane ( miękkie, bądź sportowe zawieszenie).Aby była możliwość montowania spacerówki przodem i tyłem do jazdy, (bądź przesuwana cała rączka) no i oczywiście możliwość montowania fotelika samochodowego na zasadzie „klik-klik” bez zbędnych operacji montowania i demontażu. Dodatkowo chcieli byśmy aby ów fotelik miał możliwość montowania go na zasadzie „klik-klik” do samochodu. Czyli ubieram dzidzie w domu i wkładam ją do fotelika, Idę z fotelikiem do auta montuje fotelik w aucie metoda ”klik-klik”. Dojeżdżam np. do centrum handlowego wypinam fotelik z samochodu, z bagażnika wyciągam wózek (bez znaczenia czy sam stelaż, czy spacerówkę) i metodą „klik-klik” kontuje fotelik na wózek”.
Jedyną firmę jaka znaleźliśmy z takim systemem to MAXI-COSI, ale po pierwsze wózki maja małe kółka, cena też nie jest zachęcająca. Dlatego zastanawiamy się z mężem, czy na tak ogromnym rynku znajduje się jakaś alternatywa. Może ktoś z Was także poszukiwał wydawało by się łatwego i praktycznego rozwiązania i ma jakieś doświadczenie, czy na polskim, może niemieckim rynku dostaniemy taki produkt. Czy może producenci celowo unikają takich prostych rozwiązań, aby zmuszać nas do kupowania wielu akcesoriów. Prosimy o wasze opinie i sprawdzone pomysły. Może komuś z Was udało się dopasować do fotelika samochodowego z bazą montowany na zasadzie „klik-klik” do jakiegoś konkretnego modelu wózka.
P.S. Wiemy ze fotelik dla maluszka jest na godzinkę lub dwie. Na spacer będziemy używać gondoli, spacerówki, ale na drobne zakupy, podróże do dziadków, czy krótkie odwiedziny to wygodny sposób.

chicco for me 4 ja taki mam i jestem bardzo zadowolona niestety prawie wcale nie była używana gondola(mała często chorowała ) wszystko na zasadzie "klik-klik" szybko i łatwo zakupy świetne ,spacerek i wyjazdy:-) szkoda że tylko taki drogi, jedyny minus dla Was małe tylko koła ale w niczym mi nie przeszkadzały ,dla mojej małej już nie potrzebny bo śmiga sama ale polecam ,syn mial starsza wersje tego chicco 7 lat temu i kupując Małej wiedziałam na co sie pisze z doświadczenia .Życze dobrego wyboru i pozdrawiam:-)
 
chicco for me 4 ja taki mam i jestem bardzo zadowolona niestety prawie wcale nie była używana gondola(mała często chorowała ) wszystko na zasadzie "klik-klik" szybko i łatwo zakupy świetne ,spacerek i wyjazdy:-) szkoda że tylko taki drogi, jedyny minus dla Was małe tylko koła ale w niczym mi nie przeszkadzały ,dla mojej małej już nie potrzebny bo śmiga sama ale polecam ,syn mial starsza wersje tego chicco 7 lat temu i kupując Małej wiedziałam na co sie pisze z doświadczenia .Życze dobrego wyboru i pozdrawiam:-)
Jesli chodzi o foteliki Chicco for me niestety ale wypadaja bardzo kiepsko w crash tests, praktycznie najslabiej z mozliwych na rynku. Na you tube krazy nawet filmik pokazujacy jak zachowuje sie ten fotelik w trakcie kolizji... ulega natychmiastowemu przygniecieniu a dziecko wystrzelone jak z procy lamie sobie kregoslup.
 
jak zawszę każdy ma jakieś zdanie i z czegoś jest zadowolony:-) ja odpukać nie miałam żadnych problemów z fotelikiem .Na you tube nie wchodziłam bo nic takiego nie wiedziałam jeżeli faktycznie tak jest to dzięki bogu że nie miałam żadnego wypadku:szok: .Ja bynajmniej jestem zadowolona :-)
 
a moze mutsy??????my uzywamy juz 3 lata i nasz pewnie odejdzie juz na emeryture:-) ale jestem z nego bardzo zadowolona - jeden minus ze ciezki jak czolg:-D....plusem jest to ze jest bardzo duza spacerowka i nasz synek ktroy ma prawie 3 lata ja gdzies dlaej jedziemy to spi nawet do 3 godz.... i ten wozek posiada system klik-klik zarowno fotelik jak i gondola i spacerowka nie potzrebuja zadnych adapterow

swietnie sie spisywal sie nawet w tunezji na piaszczystych plazach
 
reklama
hej,
ja mam quinni speeddy i jestem bardzo zadowolona. gondole sie szybko wyjmuje i szybko instaluje, wiec fotelik maxi cosi czesto był i jest wpinany do niego. Koła wielkie i pompowane.
 
Do góry