reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jaki wózek z fotelikiem "klik-klik" - wasze praktyczne opinie

Witam,
Jestem mama i właścicielką sklepu internetowego z artykułami dla dzieci. Chicco i inne marki znam bardzo dobrze. Mylicie się mówiąc o tym, że fotelik ze zestawu Chicco Trio for Me jest kiepski. Dodam więcej- jest to jeden z najlepszych fotelików w grupie 0-13kg. W crash testach ADAC'a dostał 4 gwiazdki i tytuł fotelika samochodowego w 2008r. Mimo, że mam do wyboru wiele marek, decydując sie na Trio For Me zrobiłam super prezent sobie i swojemu dziecku. Do ramy wózka mogę wpiąć gondolę, siedzisko przodem do mnie lub do kierunku jazdy, w zestawie jest fotelik auto-fix od razu z bazą, aby nie trzeba było jej dokupywać, okrycie na nóżki, łącznik do rączek, torba na ramię. Lubię Mutsi i X-lander, ale z tego zestawu Chicco jestem super zadowolona.

Pozdrawiam,
a.
 
reklama
Jeśli chodzi o te kiepskie wyniki testów, to pewnie pawimi miała na myśli Proximę- to tani fotelik, nic specjalnego. I rzeczywiście w testach nie wypada najlepiej.
 
jest sporo fotelikow ktore wziely udzial w tych testach i otrzymaly 5 gwiazdek np. Roemer, Maxi Cosi, Bebe Confort , Britax, Brio, Akta Graco w kategorii bezpieczenstwa, bo jest oczywiscie kilka kategorii do oceny, foteliki Chicco ogolnie wypadly dosyc kiepsko w tych testach...wymieniona wyzej Proxima rowniez (zyskal miano najbardziej niebezpiecznego) ale nie tylko ten model, generalnie komentarz testow rozpoczyna sie od tekstu... Kolejną porażkę odnotowało Chicco. Po kilku naprawdę bardzo dobrych fotelikach wypuściło na rynek kolejne skrajnie niebezpieczne urządzenie. Jesli chodzi o wozki tej firmy to nie wiem jakie modele sa w Europie (chociaz z przeroznych opini na polskich forach z ktorymi spotkalam sie wsrod znawczyn wozkowych maja opinie tandety wiec moge podejrzewac ze to prawda...), u nas Chicco jest tanim i byle jakim wozkiem o kiepskiej jakosci i slabych notowaniach.
 
I ja byłam/jestem nieszczęśliwą posiadaczką chicco,faktycznie wszystko pięknie tylko nie na polskich drogach dziecko dosłownie telepało jak worek kartofli na żuku :wściekła/y:tak po za tym wszystko było ok prowadził się dobrze,dobry materiał nie blaknie,nie przemaka,lekki,wygodna gondolka i wszystko montowane na zasadzie"klik-klik"
Super rozwiązaniem jest np.zapp można wozić w aucie do którego montuje się maxi cosi,wózek leciutki,zajmujący mało miejsca i na pewno przyda się przy dziecku już starszym osobno kupic sobie wózeczek wygodny dla brzdąca bez montowanego fotelika tak naprawdę dzisiaj nie kupiła bym już wózka 3w1 bo to wielka strata pieniędzy
 
Dokładnie, bo jak coś jest do wszytskiego to znaczy do niczego :dry:

Ja niedawno pisałam na wątku o spacerówkach, chicco miałam i się pozbyłam, moje okrslenie na niego to klekot :baffled: A zapp mam po starszej córce, teraz wpinamy do niego fotelik :tak: Mega wygoda :tak: A wiem, że są mmy co wpinaja do niego gondolkę :-p No ale to podróżnie, na co dzień mamy inny pojazd.
 
ja mialam Bebe Confort Loola i bylam tez z niego zadowolona. wystarczyl sam stelaż wozka i fotelik i tez wszystko dzialalo na klik-klik. moge szczerze go polecic.
 
reklama
jest sporo fotelikow ktore wziely udzial w tych testach i otrzymaly 5 gwiazdek np. Roemer, Maxi Cosi, Bebe Confort , Britax, Brio, Akta Graco w kategorii bezpieczenstwa, bo jest oczywiscie kilka kategorii do oceny, foteliki Chicco ogolnie wypadly dosyc kiepsko w tych testach...wymieniona wyzej Proxima rowniez (zyskal miano najbardziej niebezpiecznego) ale nie tylko ten model, generalnie komentarz testow rozpoczyna sie od tekstu... Kolejną porażkę odnotowało Chicco. Po kilku naprawdę bardzo dobrych fotelikach wypuściło na rynek kolejne skrajnie niebezpieczne urządzenie. Jesli chodzi o wozki tej firmy to nie wiem jakie modele sa w Europie (chociaz z przeroznych opini na polskich forach z ktorymi spotkalam sie wsrod znawczyn wozkowych maja opinie tandety wiec moge podejrzewac ze to prawda...), u nas Chicco jest tanim i byle jakim wozkiem o kiepskiej jakosci i slabych notowaniach.

Niestety nie zgodzę się z Tobą, fotelik chicco synthesis x-plus i autofix plus wypadają na 4 gwiazdki w testach zderzeniowych ADAC, choć nie wiem na jakich testach Ty się opierasz. Pracuję na dziale wózków i fotelików od kilku lat i nigdy w testach takiego komentarza o chicco nie słyszałam poza wspomnianą proximą. I tak odnosząc się do niektórych foteli, które wymieniłaś:graco logico s ma tylko 5 gwiazdek w bezpieczeństwie (w ogólnej klasyfikacji 4), bebe confort żaden nie ma 5 gwiazdek tylko 4, brio primo ma 5 ale tylko na bazie isofix, maxi cosi cabrio fix ma 5 ale tylko na bazie isofix,roemer ma tylko 4 :baffled: to tak reasumując :-)
 
Do góry