reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jakich kosmetyków i leków używacie?

Kąpiemy córę w Oilatum Plus na zmianę z mydełkiem tez tej firmu i szampon tez Oilatum.
Stosujemy maść robioną na recepte. Skład maści: 1% kwas borny, Euceryna, Lanolina, Super maśc dobra na wszystko: na zmainy na skórze, na odparzenia, na potówki, natłuszcza, wygładza.

Życzę dzieciakom nieskazitelnej skóry i dużo zdrówka.
Pozdrawiam
 
reklama
ja sie tez staralam malo kosmetykow uzywac.do kapieli oilatum i buzke smaryje kremem oilatum,nozki i raczki diprobase i jeszcze ewentualnie jak jest sucha skorka na reszcie ciala to traktuje ja parafina,aha no i jak cos sie dzieje niepokojacego na skorce to elocom do smarowania no i fenistil do lykania 3 razy na dobe po 5 kropli
 
Synek kąpie się w Oilatum, smaruje Go emulsja Emolium, jak skóra sucha to krem specjalnym Emolium + preparaty robione w aptece. A, a pupe smaruje Alantanem. I nie uzywam chusteczek - bo mam zakaz - pupe myje woda i wacikami.
 
Hej dziewczyny!

Pierwszy raz wpadlam na ten watek i mam pytanko. Moja Sara ma bardzo wrazliwa skore - non stop wychodza jej jakies podraznienia. Pediatra najpierw stwierdzila alergie na mleko bialko mleka krowiego, przepisala Bebilon i masc robiona. Zeszlo. Po pewnym czasie wrocilo, wiec pojechalam do dermatolog pediatry, ktora stwierdzila, ze zadna "skaza" to nie jest, tylko wplyw czynnikow zewnetrzych. Dala nam tez masc robiona na dzien i na noc, a do tego Clemastinum w plynie (2 razy dziennie po 1/2 lyzeczki) i w zwiazku z tym: na ulotce jest napisane ze nie podawac dzieciom ponizej 1 roku zycia - Sara ma ponad 5 mies. - nie zaszkodze jej?? Daje ktoras z Was ten lek??

Oprocz tego smaruje ja Lipikarem, a dzisiaj dla odmiany kupilam Lipobase.
 
a czy w tym robionym kremie sa jakies sterydy?? czy to tylko krem z witaminami?
ja podaje corce zyrtec od 6 miesiaca bo podobno clemastin jest starszym lekiem i gorszym u mniejszych dzieci mozna chyba stosowac jeszcze fenisil ale nie jestem pewna :-)
lipobaza jest fajna ale u nas bardziej sprawdza sie diprobaza :tak:
 
W tym robionym na noc jest hydrocortyzon, a na dzien wit. A i cos tam jeszcze, ale tylko takie natluszczajace i regenerujace suchy naskorek. Myslisz Kasiulla, ze lepiej nie dawac jej tego Clemastinum??
 
wiesz co hydrokortyzon to jest steryd! czy ty smarujesz ja ta mascia codziennie?
co do clemastyny to moze poradz sie innego lekarza bo jesli mala ma jakies wysypki to chyba wypadaloby jej cos dawac ja Lence podaje zyrtec mimo ze nie ma zadnych wysypek ale lekarka kazala mi podawac teraz jeszcze gdy wprowadzam jej najsilniejsze alergeny tzn gluten mleko cielecinke itd ale narazie wszystko jest ok:-)
a ty karmisz jeszce piersia?
 
reklama
Kasiulla, Sara od 6 tyg. zycia jest na butelce. Jak miala z 3 mies. nasza padiatra z osrodka przepisala jej Bebilon Pepti, bo stwierdzila "skaze", po czym jak wrocily jej te suche placki pojechalam do pediatry-dermatologa i ta przepisala mi Clemastinum i te 2 masci robione. Ta mascia mam ja smarowac do czasu jak jej nie zejda placki (w sumie juz zeszly), na codzien czyms natluszczajacycm, czyli Lipikarem, Lipobasa itd. Mnie sie wydaje, ze ona ma po prostu na maxa wrazliwa skore, bo np. jak ostatnio nosil ja moj tata i otarla sie o jego lekki zarost to przez 2 dni miala suchy, czerwony policzek, ktory po zastosowaniu Bepanthenu wygoil sie. Aha, buzke ma w ogole gladziutka. Te suche miejsca ma tylko na lydkach (w kilku miejscach) i pare na pleckach (ale tu naprawde malo). Sama juz nie wiem co to jest. To mowisz, ze lepiej odstawic to Clemastinum, co??
 
Do góry