reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jakich kosmetyków i leków używacie?

wiesz co ja nie powiedzialam zebys odstawila tylko ewentualnie skonsultowala z innym lekarze zmiane na np zyrtec :-) a czy odkad bierze clamstyne zauwazylas jakas poprawe?
a moze to nie bylo od zarostu taty tylko moze mial np swetr z welny lub jakis drazniacy proszek czy krem do rak lub twarzy?
Lenka tez miala kiedys suche placki i to podobno jest objaw jakiej alergii ( a co do twarzy tez zawsze ma w sumie ok) i tak jak pisalam nie jestem przekonana czy niepotrzebnie czasem "faszeruje" ja codziennie zyrtekiem :confused: :-)
 
reklama
ach i juz wczesniej pisalam ale czasem warto poczytac ta strone
Strona główna - Atopowe Zapalenie Skóry
oraz Zobacz Forum - Dziecko z AZS

a no zapomnialabym :-) ;-) nie uzywaj tej masci z hydrokortyzonem zbyt dlugo i zbyt czesto bo to steryd mimo ze lekki a jak wiadomo one cesto bardziej szkodza niz lecza (chodzi mi tu o przyzwyczajenie sie skory i oslabiania gdzie po ich odstawieniu szybko zmiany moga powrocic przy dlugim stosowaniu moga pojawic sie rozstepy itd itp) tzn powinno sie je uzywac na bardzo zaostrzone zmiany a nie ciagle tak przynajmniej instruowala mnie lekarka :-) i cienka warstwe tym bardziej ze piszesz ze zmiany te schodza po bepantenie a wiec po co smarowac skore dziecka slabym bo slabym ale sterydem?
nie wiem to sa moje opinie wiec mysle ze powinnas ew zmiane leku skonsultowac z elekarzem :-) (zeby nie bylo na mnie:-) )
 
Dzieki Kasiulla za rady! :-)
Clemastinum odstawilam i te masci tez, bo jej wszystko poschodzilo i jest gladziutka na calym cialku. Jezeli zmiany by powrocily to wtedy znowu zaczne to stosowac.

Dzieki raz jeszcze.
Buziaki dla slicznej Lenki!
 
Dzieki Kasiulla za rady! :-)
Clemastinum odstawilam i te masci tez, bo jej wszystko poschodzilo i jest gladziutka na calym cialku. Jezeli zmiany by powrocily to wtedy znowu zaczne to stosowac.

Dzieki raz jeszcze.
Buziaki dla slicznej Lenki!


tyle ze nie wiem na 100 % czy dobrze robisz odstawiajac clemastyne moze jak pisalam zamienic ja na inny lek - powinnas to skonsultowac
a co do masci to smaruj codziennie jak mala ma problemy z skora tylko nie uzywaj tej z sterydem na czysta skore a jedynie masci np witaminowe czy lipobase:-)
tu masz przepis na fajna masc witaminowa:
-Vit A 40.000 jed
-Vit D3 30.000 jed
-AQ DEST 20,0
-lekobaza AD 100,0
-MF UNG.

dziekujemy bardzo i slemy buziaki dla Twojej Sary rowniez
 
tyle ze nie wiem na 100 % czy dobrze robisz odstawiajac clemastyne moze jak pisalam zamienic ja na inny lek - powinnas to skonsultowac
a co do masci to smaruj codziennie jak mala ma problemy z skora tylko nie uzywaj tej z sterydem na czysta skore a jedynie masci np witaminowe czy lipobase:-)
tu masz przepis na fajna masc witaminowa:
-Vit A 40.000 jed
-Vit D3 30.000 jed
-AQ DEST 20,0
-lekobaza AD 100,0
-MF UNG.

dziekujemy bardzo i slemy buziaki dla Twojej Sandry rowniez

Dzieki Kasiulla za przepis. Ale to chyba tylko na repete jest, nie? Nie moge sobie ot tak pojsc do apteki i poprosisc o jej zrobienie. Stwierdzilam, ze tylko zmiany jak sie jej zaognia bede smarowac mascia, a tak to tylko Lipobasa albo Lipikarem. Zobaczymy co z tego wyniknie. Synek mojej szwagierki do 7 mies. tez mial straszne problemy ze skora. Lekarz nawet stwierdzil AZS i jak skonczyl 7 mies. to nagle, z dnia na dzien zaczelo mu to schodzic i do tej pory (ma skonczony rok) jest czysto :-) A zadnych lekow i masci nie stosowala. Wiec moze to dziedziczne, bo tata Sarki tez jako dziecko mial alergie.

Pozdrawiam
 
tak te masci sa na recepte i kosztujo wtedy ok 5zl ale mozesz isc sama sobie zamowic i wtedy zaplacisz ok 15 zl :-) :-) bo tam nie ma zadnych lekow na recepte w skladzie tej masci tylko witaminy:-) :-)
 
tak te masci sa na recepte i kosztujo wtedy ok 5zl ale mozesz isc sama sobie zamowic i wtedy zaplacisz ok 15 zl :-) :-) bo tam nie ma zadnych lekow na recepte w skladzie tej masci tylko witaminy:-) :-)

O, to fajnie jak nie trzeba tego na recepte. 15 zl to taniocha w porownaniu z tymi wszystkimi Lipikarami itd. :-)
 
my jetesmy baaaardzo zadowleni z kosmetyków firmy Mustela.do poki nie pojawily sie zmiany atopowe stosowalismy Mustela bebe.rewelacja!!!!po kapieli dziecko bylo fantastycznie nawilzone.odrzucilismy wszelkie oliwki,wczesniej kapalismy go w balneum.jednak u nas w ogole sie nie sprawdzilo.teraz sosujemy Mustela Selatopia-zel do mycia twarzy i ciala,a nastepnie balsamujemy (tak zalecila pediatra)cialko 2 razy dziennie kremem aqualan L-rowniez super.Mustelka nie jest najtansza i dostepna jest w aptekach,ale nie we wszystkich.jakbyscie chcialy wiedziec,gdzie w łodzi kupic najtaniej to dajcie znac.nie wielu pediatrow zna te kosmetyki.dlatego kazdy poleca oilatum i balneum. moim zdaniem sa 100000000000000 razy lepsze od tych wszystkich balneum itd.
 
reklama
U nas to wygląda tak. Do kąpieli emulsja Oilatum+mydło Oilatum+szampon Oilatum. Po kąpieli krem Oilatumlub Bepanthen, w gorszych stanach Elidel, do pupy sudocrem. Żadnych oliwek bo to pogarsza
 
Do góry