reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jakich kosmetyków i leków używacie?

Dołączył(a)
9 Maj 2005
Postów
8
Ciekawa jestem jakich kosmetyków używacie. Do niedawna stosowałam Nivea, ale alergolog zalecił mi Physiogel (całkiem niezły).

A co do leków, to zazwyczaj na zmiany skórne była maść chłodząca i Fenistil (ewentualnie maść sterydowa (gdy zmiany są duże, ale starać się ograniczać). A alergolog ostatnio zastąpiła mi Fenistil Ketotifenem.
 
reklama
My nie używamy raczej kosmetyków. Kąpiemy czasami w Balneum, do pupy Linomag i czsami używamy oleju parafinowego. To wszystko.
A maści: raz miałam jakąś robioną; ostatnio Cutivate (sterydowa) i Cutibaza i Fenistil. Oby to sie już skończyło.
 
My też nie używamy żadnych kosmetyków. Do kompieli płyn OLIATUM i mydełko OLIATUM, na główkę specjalny olejek z przepisu lekarza i do pupy krem przeciw odpażeniom jonhsona, husteczki Pampersa zielone.
 
my uzywamy oilatum do kapieli, potem ciekla parafina i masc cholesterolowa (robiona na recepte). kiedy pojawia sie wysypka traktujemy ja elidelem (masc niesterydowa, mozna stosowac bez ograniczen, ale cena jest powalajaca - mala tubka, ok150pln)
 
Ja stosuje płyn Balneum , na zmianę z żelem do mycia Oilatum i kremem Oilatum, w sytuacji kryzysowej(ogromnej wysypki)maść robionę witA+ hyrokortizon,no i rewelacyjny krem Optiderm firmy Hermal.
 
Witam.
My również staramy się używać jak najmniej kosmetyków.
Da kąpieli Oilatum emulsja, na pupę Sudokrem, mydło Bambino i Oliwkę tej samej firmy.
Wysypki już nie ma więc żadnej maści nie stosuję.
3 razy na dzień po 5 kropli Fenistilu.
I to chyba wszystko.
Pozdrawiam
 
witam was serdecznie

Czy ktoras z was używała komsetykow firmy SVR? Mój synek ma 2 miesiące ma azs oraz łojotokowe zapelenie skóry. Moj pediatra alergolog polecił mi własnie te kosmetyki do pielegnacji skóry dziecka ktore ma azs. Stosuje oliwkę do kąpieli z serii Topyalise oraz Krem Topyalise plus. Dodatkowo smaruje go dwa razy dziennie balsamem z serii Xerial. Po dóch tygodniach stosowania moge powiedzieć ze jest znacząca poprawa. Przyznaje że cena tych kosmetyków jest bardzo wysoka ale sa efekty. Może spróbujcie?? pozdrawiam
p.s. Jeżeli ktoraś mama jest ze Szczecina to prosze o kontakt. Mam namiary na aptekę gdzie krem elidel jest po 59 zł.
 
ja tez staram sie nie uzywac kosmetykow. lekarz zalecil nam plyn do kapieli Oilatum i krem. zamiennie uzywam z plynem balneum. musze powiedziec ze po tygodniu widac znaczna poprawe.
 
hej!!!
nasza Kornelia ma alergie na krowie białeczko wysypuje sie najczęsciej na zgięciach rączek i na nózkach ostatnio bardzo swędzi urzywamy oilatum do kąpieli, dupcia linomagiem i bubchen kremikiem a ostatnio odkryliśmy suuuuuuuuper zel aloesowy z herbalifu naprawde działa a nie raz było cięzko
pozdrawaim rodziców alergików
 
reklama
My stosujemy do kapieli mydelko w kostce Oilatum a po kapieli uzywamy kremu emolientowego dla skory bardzo suchej Atoderm PP firmy Bioderma. Polecam ten krem jest rewelacyjny. Opakowanie jest duze, bo ma 200 ml i nie jest az tak bardzo drogie - kosztuje ok. 39 zl. Szybko sie wchlania i nie pozostawia tlustych sladow.
Dobry jest tez krem Emolium - dokladnie nazywa sie krem specjalny Emolium - ten z kolei jest tlusty i stosowalismy tylko na duze zmiany skorne - pomagal :)
Wcsniej stosowalismy po kapieli Balneum Baby krem (ten w "sloiczku"), uzywalismy tez Balneum Intensive - ale najbardziej odpowiada nam ten krem Biodermy. Odkrylismy go dopiero miesiac temu, ale zamierzamy go stosowac.

Ale reklame zrobilam, he, he ;D ::)
 
Do góry