reklama

Jakie badania na początku(8 tyg.) ?

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez zbuntowana, 29 Lipiec 2014.

 1. zbuntowana

  zbuntowana Zaangażowana w BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witajcie mamusie :)
  A więc, robiłam cytologię i wyszedł mi grzybek.. Dostałam Nystatynę. Gdy zapytałam lekarza o posiew z pochwy, stwierdził że takich badań na początku się nie robi. ( 8 tyg.)
  Chciałam zrobić dla świętego spokoju aby wiedzieć że jestem 100 % zdrowa, ewentualnie się wyleczyć..
  Co wy o tym sądzicie? Lekarz stwierdził że posiew on robi ale 3 tyg. przed porodem... Męczyć go, czy rzeczywiście nie jest konieczne robienie takich badań na początku ciąży?
  Czy jeśli ja jestem chora, to jest szansa że mój partner też jest, prawda? Czy on również powinien się leczyć?
   
 2. reklama
 3. Famii

  Famii Zaciekawiona BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Według standardów okołoporodowych tzw. czystość pochwy sprawdza się w 15-20 TC. To badanie powinno także określić konkretnie co się dzieje. Typowy posiew robi się właśnie pod koniec ciąży ( 33-37 tydzień ciąży ) i wtedy bada się czy są paciorkowce z grupy B. Zapytaj lekarza właśnie o badanie czystości pochwy - jednak skoro przepisał Ci antybiotyk to chyba powinno pomóc. Odnośnie leczenia partnera to przyznam, że nie wiem. Ogólnie jak gdzieś u domownika ulokuje się grzybek to chroni się wszystkich, żeby się nie przenosił. Logicznie rzecz ujmując to myślę, że coś by się przydało dla partnera ( ale to tylko moje zdanie i moja opinia ). Zdrówka życzę :)
   

Poleć forum