reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jakie badania powinnam zrobić jeżeli od kilku lat nie mogę zajść w ciążę

reklama
No właśnie dlatego że ginekolog nie podjął żadnych kroków w celu zdiagnozowania problemu, ja bym od razu poszła do kliniki. Ja za pierwszą wizytę w takiej klinice zapłaciłam 200 zł więc chyba ginekolog liczy sobie tyle samo. Oczywiście miałam już zrobione badania hormonalne.
Ja nie mam w pobliżu takich klinik właśnie się zorientowałam że najbliższą jest 90 km ode mnie nie mogę sobie pozwolić na takie wycieczki a tak jak pisała kropka29 lekarz do którego wcześniej chodziłam nie podjął żadnych działań robił mi tylko regularnie cytologię a na pytanie co może być powodem odpowiadał że na to też potrzeba czasu ale tyle lat to chyba już ten czas minął . Zrobię wszystkie badania dowiem się jak wygląda kwestia wizyt u tych lekarzy do których dostałam namiary droga pantoflową nie wiem czy robią USG czy nie bo jeszcze nigdy u nich nie witałam. Męża wyśle na badania jak upewnie się że że mną jest wszystko w porządku bo skoro z byłym nie mogłam zajść a on teraz ma dziecko z inną partnerka to musi być coś ze mną ...
 
Witam. Mam takie pytanie ale najpierw dokładnie opiszę o co chodzi otóż mam 10 letnia córkę z pierwszego małżeństwa urodzona zdrowa silna przez Cc kiedy córka skończyła 3 lata chcieliśmy kolejne niestety nie udawało się później małżeństwo się posypało były ma w drodze dziecko więc nie stracił płodności wyszłam kolejny raz za mąż i z obecnym mężem chcemy mieć wspólne dziecko(mąż jest zdrowy miałby dziecko ale jego była je straciła nie będę opisywać tej historii) ale od ponad dwóch lat nic nam nie wychodzi ginekolog do którego chodziłam powiedział że nic nie poradzi nie zrobił żadnych badań oprócz cytologii nie podpowiedział jakich innych lekarzy odwiedzić tylko jednym słowem mnie olał. Teraz zamierzam zmienić lekarza. Dodatkowo myślę że mam coś z tarczyca ostatnio strasznie mi wypadają włosy straciłam dużo na wadze nie mam na nic siły źle sypiam budzę się po kilka razy w nocy a od kilku dni płacze bez powodu np oglądając śmieszne filmiki ( to już jest całkiem dziwaczne) Chciała bym się dowiedzieć jakie badania powinnam zrobić jakich lekarzy odwiedzić. Dodam że mam prawie 30 lat i czas na "zdrowa" ciaze bez ryzyka powoli ucieka . Proszę wypowiedzcie się na pewno mi to jakoś pomoże. Pozdrawiam
Zobacz tutaj jest lista badań.
I z całą pewnością potrzebujesz dobrego lekarza
 
Moim zdaniem powinnaś zacząć od sprawdzania czy w ogóle występuje owulacja. Potem badanie nasienia partnera. I moim zdaniem wizyta w klinice lub jesli ginekolog to specjalizujący się w niepłodności.
 
Ja nie mam w pobliżu takich klinik właśnie się zorientowałam że najbliższą jest 90 km ode mnie nie mogę sobie pozwolić na takie wycieczki a tak jak pisała kropka29 lekarz do którego wcześniej chodziłam nie podjął żadnych działań robił mi tylko regularnie cytologię a na pytanie co może być powodem odpowiadał że na to też potrzeba czasu ale tyle lat to chyba już ten czas minął . Zrobię wszystkie badania dowiem się jak wygląda kwestia wizyt u tych lekarzy do których dostałam namiary droga pantoflową nie wiem czy robią USG czy nie bo jeszcze nigdy u nich nie witałam. Męża wyśle na badania jak upewnie się że że mną jest wszystko w porządku bo skoro z byłym nie mogłam zajść a on teraz ma dziecko z inną partnerka to musi być coś ze mną ...
Pamiętaj że nasienie nie jest takie samo przez caly czas. To że ma dziecko nie znaczy że teraz wciąż moze je mieć. U mężczyzny to jest jedno badanie, u Ciebie bedzie pewnie znacznie więcej.
 
Do góry