reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jakie badania wykonać starając się o dziecko?

  • Starter tematu Usunięty użytkownik 203733
  • Rozpoczęty
U

Usunięty użytkownik 203733

Gość
Dziewczyny, staramy się o dzidzie już ponad rok. 9 lat temu urodziłam syna, starając się tylko 5 miesięcy.
Zrobiłam podstawowe badania typu tarczyca itd i wszystko ok.. Ostatnio przydarzyła nam się ciąża biochemiczna. Jakie badania wykonać jeszcze, żeby jak najwięcej dowiedzieć się czy wszystko jest ok?
 
reklama
Na pewno toksykologiczne - toxoplazmoza, chlamydia, cytomegalia, tarczyca pełna (tsh, ft3, ft4, anty-tpo, anty-tg), immunologia czyli przeciwciała (jest ich naprawdę dużo). Ta lista tak naprawdę może się ciągnąć i ciągnąć więc warto się z lekarzem skontaktować no i dobrze żeby mąż/partner też się przebadał (badanie nasienia). Powodzenia :)
 
Na pewno toksykologiczne - toxoplazmoza, chlamydia, cytomegalia, tarczyca pełna (tsh, ft3, ft4, anty-tpo, anty-tg), immunologia czyli przeciwciała (jest ich naprawdę dużo). Ta lista tak naprawdę może się ciągnąć i ciągnąć więc warto się z lekarzem skontaktować no i dobrze żeby mąż/partner też się przebadał (badanie nasienia). Powodzenia :)
Te wszystkie robiłam i wszystko w normie jest.
 
Skoro mowisz, ze z partnerem wszystko ok No macie już dziecko to dlaczego twierdzisz, ze to z Tobą jest nie ok? Ty chyba tez masz to dziecko prawda? Wg mnie oboje powinniście się przebadać, 36% niepowodzeń to męski współczynnik, kobiety zawsze siebie obwiniają a niekoniecznie słusznie 😊
 
reklama
Póki co nie robił badań, wyszłam z założenia, że jeśli mamy już dziecko, to u niego wszystko ok. Myślę teraz nad monitoringiem cyklu u ginekologa, w zasadzie nie miałam nigdy monitorowanego.
Wystarczy dieta, styl życia, przebyte choroby żeby jakość nasienia uległa pogorszeniu także ja bym faceta wysłała na badania. A monitoring cyklu to jak najbardziej dobra rzecz.
 
Do góry