reklama

Jakie bajki oglądają Wasze przedszkolaki?

veryAnka

Początkująca w BB
Od
28 Marzec 2011
Postów
24
Odpowiedzi
0
#1
Cześć Mamy! :) Nie widzę takiego tematu, a jesteśmy na etapie wybierania odpowiednich bajek. Nie chcę żeby moje dziecko oglądało pełne jazgotu ogłupiacze albo bajki pełne przemocy i agresji, a jest ich przerażająco dużo w telewizji. Jakie bajki wybieracie dla swoich przedszkolaków? Zwracacie uwagę na to co oglądają? Po jakie kanały warto sięgać, a na jakich nie znajdziemy nic odpowiedniego na wiek przedszkolny? Chętnie poznam opinie i porady. :) Zapraszam do dyskusji!
 
reklama

Nulini

Po prostu szczęśliwa!
Od
5 Maj 2010
Postów
17 160
Miasto
Częstochowa
Odpowiedzi
31
#2
Moje dziecko ogląda bardzo mało bajek.
Rano, przed przedszkolem, "Klub Myszki Miki" i "Jake i piraci z Nibylandii" na TV4, wieczorem przy kolacji "Pingwiny z Madagaskaru" na Pulsie.
Oprócz tego z krótkich bajek - "Dora poznaje świat", "Świnka Peppa" i "Reksio".
Z długich - wszystkie "Epoki lodowcowe" (oprócz czwartej części, bo jest moim zdaniem beznadziejna), wszystkie części "Dzwoneczka...", wszystkie części "Madagaskaru" i nic więcej ;-)
 
Od
28 Lipiec 2010
Postów
3 904
Miasto
Gdynia
Odpowiedzi
0
#3
W telewizji pozwalam ogladac MiniMini i ABC,wybiorczo Nikelodeonjunior(Dora i Umizumi).Na kompie czasem Wilk i zajac,Muminki,Reksio,Bolek iLolek,Koziołek matołek,Sasiedzi,i inne z czasow naszego dziecinstwa.
 
Od
24 Styczeń 2011
Postów
3 070
Odpowiedzi
0
#4
u nas problemu z wyborem bajek nie ma;-)młody lubi tylko franklina którego zna na pamięć a nadal ogląda ( ściągnęliśmy 6 sezonów dziennie ogląda 4 odcinki każdy 10 minut), innych bajek nie lubi:tak:
 

Katamama

Zaciekawiona BB
Od
17 Styczeń 2014
Postów
65
Miasto
Warszawa
Odpowiedzi
0
#5
U nas też ulubione bajki tylko na minimini+, co mnie akurat cieszy, bo mam zaufanie do tego kanału. Wiem, że leca tam same wartościowe bajki uczące dobrych wzorców, manier, są wartościowe, z jakimś przekazem. Pierwsze miejsce Stacyjkowo, drugie Kosmoloty, trzecie Ciekawski George :)
 

Katamama

Zaciekawiona BB
Od
17 Styczeń 2014
Postów
65
Miasto
Warszawa
Odpowiedzi
0
#8
Zamiast bawić się i rozmawiać z dziećmi to włączacie im bajki. Brawo:no: dzieci w tym wieku w ogóle nie powinny ogladać bajek:angry:
Dzieci w wieku przedszkolnym mogą już oglądać bajki. Nie da się cały czas z dzieckiem siedzieć bawić, czy rozmawiać..czasem trzeba np.zrobić obiad, pranie i inne prace domowe, wiec aby dziecko się nie nudziło i nie malowało ścian..można zapełnić ten czas poprzez włączenie dziecku bajki, trzeba tylko mądrze wybierać to co dziecko ma oglądać...jak wcześniej pisałam ja mam 100% zaufanie do minimini+.
 

basia311

Początkująca w BB
Od
10 Wrzesień 2013
Postów
24
Odpowiedzi
0
#9
U nas również franklin rządzi, już powtarza nieraz na pamięć początkowy tekst ;) Dokładnie, trzeba czymś zająć dzieci, prace domowe same się nie zrobią. Ja czasami dopuszczam młodego do komputera, ma swoje ulubione bajki i zabawy na stronie hartujmisie.pl
 
reklama
Od
30 Wrzesień 2013
Postów
78
Miasto
Poznań
Odpowiedzi
0
#10
Jest taka jedna bajka, którą można włączać dziecku na okrągło, i jest tyle odcinków, że jak skończy oglądać całą serię to można zacząć od nowa. Mowa oczywiście o serii Było sobie życie. Nawet na Youtubie znajdziecie niektóre odcinki.
 
Serwisy partnerskie

Baby Dove

BabyDove

Sambucus Kids

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Konkurs

Przygotuj kartkę

Zgłoszenia przyjmujemy do 15/01/2019

Test

Przetestuj mleko następne NAN OPTIRPO Plus 2 HM-O

Zgłoszenia przyjmujemy do 22/01/2019

Test

Przetestuj maść PureLan 100 od Medela

Zgłoszenia przyjmujemy do 27/01/2019

Nowe pytania

Do góry