reklama

Jakie bajki oglądają Wasze przedszkolaki?

Temat na forum 'Przedszkolaki' rozpoczęty przez veryAnka, 26 Październik 2014.

 1. veryAnka

  veryAnka Zaciekawiona BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Cześć Mamy! :) Nie widzę takiego tematu, a jesteśmy na etapie wybierania odpowiednich bajek. Nie chcę żeby moje dziecko oglądało pełne jazgotu ogłupiacze albo bajki pełne przemocy i agresji, a jest ich przerażająco dużo w telewizji. Jakie bajki wybieracie dla swoich przedszkolaków? Zwracacie uwagę na to co oglądają? Po jakie kanały warto sięgać, a na jakich nie znajdziemy nic odpowiedniego na wiek przedszkolny? Chętnie poznam opinie i porady. :) Zapraszam do dyskusji!
   
 2. Nulini

  Nulini Po prostu szczęśliwa!

  Najlepsze odpowiedzi:
  43
  Moje dziecko ogląda bardzo mało bajek.
  Rano, przed przedszkolem, "Klub Myszki Miki" i "Jake i piraci z Nibylandii" na TV4, wieczorem przy kolacji "Pingwiny z Madagaskaru" na Pulsie.
  Oprócz tego z krótkich bajek - "Dora poznaje świat", "Świnka Peppa" i "Reksio".
  Z długich - wszystkie "Epoki lodowcowe" (oprócz czwartej części, bo jest moim zdaniem beznadziejna), wszystkie części "Dzwoneczka...", wszystkie części "Madagaskaru" i nic więcej ;-)
   
 3. reklama
 4. ola.80

  ola.80 Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  W telewizji pozwalam ogladac MiniMini i ABC,wybiorczo Nikelodeonjunior(Dora i Umizumi).Na kompie czasem Wilk i zajac,Muminki,Reksio,Bolek iLolek,Koziołek matołek,Sasiedzi,i inne z czasow naszego dziecinstwa.
   
 5. Anula1989

  Anula1989 Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  u nas problemu z wyborem bajek nie ma;-)młody lubi tylko franklina którego zna na pamięć a nadal ogląda ( ściągnęliśmy 6 sezonów dziennie ogląda 4 odcinki każdy 10 minut), innych bajek nie lubi:tak:
   
 6. yaska

  yaska Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Mój lubi Ciekawskiego Georga, Sezamkowy zakątek, Franklin i przyjaciele, ogląda w sumie najczęściej minimini, ostatnio lecą tam tez takie bajki, które ja pamiętam ze swojego dzieciństwa, np. "Plastusiowy Pamiętnik" :tak:
   
 7. Katamama

  Katamama Aktywna w BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  U nas też ulubione bajki tylko na minimini+, co mnie akurat cieszy, bo mam zaufanie do tego kanału. Wiem, że leca tam same wartościowe bajki uczące dobrych wzorców, manier, są wartościowe, z jakimś przekazem. Pierwsze miejsce Stacyjkowo, drugie Kosmoloty, trzecie Ciekawski George :)
   
 8. cccmam

  cccmam Zaciekawiona BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Zamiast bawić się i rozmawiać z dziećmi to włączacie im bajki. Brawo:no: dzieci w tym wieku w ogóle nie powinny ogladać bajek:angry:
   
 9. yaska

  yaska Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Masz dziecko?
  Bajki nie robią dziecku krzywdy, a wybierając mądrze, nawet sporo dziecko nauczą. Na takich kanałach jak minimini+ nie ma przemocy itp. Dzieci uczą się dobrych manier, języka angielskiego. Nie ma co negować bajek, przecież nikt nie sadza dziecka na 24 godziny na dobę przed telewizor.
   
 10. reklama
 11. wika87

  wika87 Zaciekawiona BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Świnka Peppa rządzi:D
   
 12. Katamama

  Katamama Aktywna w BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Dzieci w wieku przedszkolnym mogą już oglądać bajki. Nie da się cały czas z dzieckiem siedzieć bawić, czy rozmawiać..czasem trzeba np.zrobić obiad, pranie i inne prace domowe, wiec aby dziecko się nie nudziło i nie malowało ścian..można zapełnić ten czas poprzez włączenie dziecku bajki, trzeba tylko mądrze wybierać to co dziecko ma oglądać...jak wcześniej pisałam ja mam 100% zaufanie do minimini+.
   

Poleć forum