reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jakie bajki oglądają Wasze przedszkolaki?

veryAnka

Początkująca w BB
Dołączył(a)
28 Marzec 2011
Postów
24
Cześć Mamy! :) Nie widzę takiego tematu, a jesteśmy na etapie wybierania odpowiednich bajek. Nie chcę żeby moje dziecko oglądało pełne jazgotu ogłupiacze albo bajki pełne przemocy i agresji, a jest ich przerażająco dużo w telewizji. Jakie bajki wybieracie dla swoich przedszkolaków? Zwracacie uwagę na to co oglądają? Po jakie kanały warto sięgać, a na jakich nie znajdziemy nic odpowiedniego na wiek przedszkolny? Chętnie poznam opinie i porady. :) Zapraszam do dyskusji!
 
reklama
Moje dziecko ogląda bardzo mało bajek.
Rano, przed przedszkolem, "Klub Myszki Miki" i "Jake i piraci z Nibylandii" na TV4, wieczorem przy kolacji "Pingwiny z Madagaskaru" na Pulsie.
Oprócz tego z krótkich bajek - "Dora poznaje świat", "Świnka Peppa" i "Reksio".
Z długich - wszystkie "Epoki lodowcowe" (oprócz czwartej części, bo jest moim zdaniem beznadziejna), wszystkie części "Dzwoneczka...", wszystkie części "Madagaskaru" i nic więcej ;-)
 
W telewizji pozwalam ogladac MiniMini i ABC,wybiorczo Nikelodeonjunior(Dora i Umizumi).Na kompie czasem Wilk i zajac,Muminki,Reksio,Bolek iLolek,Koziołek matołek,Sasiedzi,i inne z czasow naszego dziecinstwa.
 
u nas problemu z wyborem bajek nie ma;-)młody lubi tylko franklina którego zna na pamięć a nadal ogląda ( ściągnęliśmy 6 sezonów dziennie ogląda 4 odcinki każdy 10 minut), innych bajek nie lubi:tak:
 
U nas też ulubione bajki tylko na minimini+, co mnie akurat cieszy, bo mam zaufanie do tego kanału. Wiem, że leca tam same wartościowe bajki uczące dobrych wzorców, manier, są wartościowe, z jakimś przekazem. Pierwsze miejsce Stacyjkowo, drugie Kosmoloty, trzecie Ciekawski George :)
 
Zamiast bawić się i rozmawiać z dziećmi to włączacie im bajki. Brawo:no: dzieci w tym wieku w ogóle nie powinny ogladać bajek:angry:
Dzieci w wieku przedszkolnym mogą już oglądać bajki. Nie da się cały czas z dzieckiem siedzieć bawić, czy rozmawiać..czasem trzeba np.zrobić obiad, pranie i inne prace domowe, wiec aby dziecko się nie nudziło i nie malowało ścian..można zapełnić ten czas poprzez włączenie dziecku bajki, trzeba tylko mądrze wybierać to co dziecko ma oglądać...jak wcześniej pisałam ja mam 100% zaufanie do minimini+.
 
U nas również franklin rządzi, już powtarza nieraz na pamięć początkowy tekst ;) Dokładnie, trzeba czymś zająć dzieci, prace domowe same się nie zrobią. Ja czasami dopuszczam młodego do komputera, ma swoje ulubione bajki i zabawy na stronie hartujmisie.pl
 
reklama
Jest taka jedna bajka, którą można włączać dziecku na okrągło, i jest tyle odcinków, że jak skończy oglądać całą serię to można zacząć od nowa. Mowa oczywiście o serii Było sobie życie. Nawet na Youtubie znajdziecie niektóre odcinki.
 
Do góry