reklama

Jakie bajki puszczacie Waszym dzieciom?

Temat na forum 'Wychowanie' rozpoczęty przez anna344, 17 Maj 2014.

?

Według mnie bajki dla dzieci:

1. Powinny łączyć zabawę z edukacją, uczyć odpowiednich wartości, zawierać morał, prowokować do rozmowy

75,0%
  2. Edukacja i treść bajki nie jest aż tak ważna. Liczy się rozrywka, dużo akcji i dobra zabawa

25,0%
  1. anna344

anna344 Początkująca w BB

Drodzy Rodzice 3-7 latków!

Czy zwracacie uwagę na treść bajek, które oglądają Wasze dzieci? Czy według Was dobra bajka powinna być edukacyjna, uczyć malucha odpowiednich wartości, zawierać morał, prowokować do rozmowy? A może uważacie, że edukacja to drugorzędna sprawa – treść bajki nie jest aż tak ważna, liczy się rozrywka, akcja i dobra zabawa? Jak dobieracie bajki dla Waszych dzieci?

2. Katamama

Katamama Aktywna w BB

Mój synek jest jeszcze za mały na oglądanie bajek, ale jak siostra podrzuca mi siostrzenicę, to z nią oglądamy mini mini plus, uważam, że ten kanał ma najodpowiedniejsze bajki na ty poziomie wieku. Nie ma w nich przemocy, są edukacyjne, spokojne, pokazujące dobre wzorce do naśladowania.

3. reklama
  4. gucioo

gucioo Fanka BB :)

My czekamy, tzn mój starszak na nową serię My Little Pony 4. 1 czerwca ma być maraton 6 odcinków na co moje dziecko doczekać się nie może:)

5. ciężaróweczka

ciężaróweczka Fanka BB :)

Ja ogólnie puszczam córce bajki z mini mini, już nawet nie sprawdzam sama czy bajka się nadaje czy nie bo wiem, że puszczają mądre i bezpieczne bajki.

6. kaska_27

kaska_27 Zaciekawiona BB

mój 4 miesięczny synek z wielkim zainteresowaniem wpatruje się w telewizor, bez względu na to co w nim leci. Interesują go głosy, zmieniające się obrazy. Gdy włączam telewizor, a synek jest w pobliżu, to potrafi skupić uwagę na telewizorze i żadna (wcześniej ciekawa) zabawka go nie interesuje. Czy należy się bać takich zachowań?

7. calineczka27

calineczka27 Fanka BB :)

Tomek i Przyjaciele
    Smerfy
    Bolek i Lolek
    Bob budowniczy

8. mamaborn

mamaborn Zaciekawiona BB

normalnie ogladamy bajki na minimini+ jesli mamy wiecej czasu to szukam czegos w necie typu boek i lolek, krecik, mis uszatek, z filmow to o statnio w kolko kraina lodu i ksiezniczka zosia

9. baśkaruda

baśkaruda Zaciekawiona BB

córcia też lubi tą bajkę My Little Pony ale nie zawsze mam gdzie ja włączyć ale widziałam że w święta ma lecieć na pulsie 2:) To sobie córeczka obejrzy.

10. reklama
  11. yaska

yaska Fanka BB :)

Moi się ostatnio zakochali w dalmatyńczykach, w świeta na puls 2 leciał film "101 Dalmatyńczyków 2: Londyńska przygoda". Zachwyceni byli, teraz chcą oglądać pozostałe filmy z serii, mam nadzieję, że jeszcze będą w tv.

12. juullka

juullka Zaciekawiona BB

Pingwiny z Madagaskaru:)

Poleć forum