reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jakie bajki puszczacie Waszym dzieciom?

Według mnie bajki dla dzieci:


  • Wszystkich głosujących
    5
Dołączył(a)
17 Maj 2014
Postów
1
Drodzy Rodzice 3-7 latków!

Czy zwracacie uwagę na treść bajek, które oglądają Wasze dzieci? Czy według Was dobra bajka powinna być edukacyjna, uczyć malucha odpowiednich wartości, zawierać morał, prowokować do rozmowy? A może uważacie, że edukacja to drugorzędna sprawa – treść bajki nie jest aż tak ważna, liczy się rozrywka, akcja i dobra zabawa? Jak dobieracie bajki dla Waszych dzieci?
 
reklama
Mój synek jest jeszcze za mały na oglądanie bajek, ale jak siostra podrzuca mi siostrzenicę, to z nią oglądamy mini mini plus, uważam, że ten kanał ma najodpowiedniejsze bajki na ty poziomie wieku. Nie ma w nich przemocy, są edukacyjne, spokojne, pokazujące dobre wzorce do naśladowania.
 
My czekamy, tzn mój starszak na nową serię My Little Pony 4. 1 czerwca ma być maraton 6 odcinków na co moje dziecko doczekać się nie może:)
 
Ja ogólnie puszczam córce bajki z mini mini, już nawet nie sprawdzam sama czy bajka się nadaje czy nie bo wiem, że puszczają mądre i bezpieczne bajki.
 
mój 4 miesięczny synek z wielkim zainteresowaniem wpatruje się w telewizor, bez względu na to co w nim leci. Interesują go głosy, zmieniające się obrazy. Gdy włączam telewizor, a synek jest w pobliżu, to potrafi skupić uwagę na telewizorze i żadna (wcześniej ciekawa) zabawka go nie interesuje. Czy należy się bać takich zachowań?
 
normalnie ogladamy bajki na minimini+ jesli mamy wiecej czasu to szukam czegos w necie typu boek i lolek, krecik, mis uszatek, z filmow to o statnio w kolko kraina lodu i ksiezniczka zosia
 
córcia też lubi tą bajkę My Little Pony ale nie zawsze mam gdzie ja włączyć ale widziałam że w święta ma lecieć na pulsie 2:) To sobie córeczka obejrzy.
 
Moja córka uwielbia Masze i Niedźwiedzia, idąc tym tropem oglądałyśmy tez Wilka i Zająca, ale jednak Masza wygrywa :)
 
reklama
ja uważam, że i akcja i edukacja są równie ważne, najlepiej jeśli bajka i uczy i bawi, a nie tylko jedno z dwóch, zawsze zwracam uwagę na treści, na szczęście mój szkrab rzadko siada przed tv, ale jak już to robi, to wolę, żeby oglądał coś porządnego, częściej oglądamy bajki na tablecie na Link do: BAJKOWA.tv, jest tam sporo fajnych pozycji właśnie edukacyjnych, a małego nie nudzą tamtejsze bajki ;)
 
Do góry