reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jakie bajki puszczacie Waszym dzieciom?

Według mnie bajki dla dzieci:


  • Wszystkich głosujących
    5
Ja na razie jak syn chwile hce pooglądać (ale dłużej jak 5 minut się nie skupi na bajce ;p) włączam mi Nick Jr. Uważam, że tam nie ma agresji i tych innych strasznych rezeczy co na innych kanałach w większości d;la dzieci.
 
reklama
pamiętam kiedys bajki to: reksio, bolek i lolek - i takie bajki najbardziej się zapamiętywało teraz jest tego tyle że nie można nadążyć;) córka siostry wiem że non stop teraz ogląda świnka peppa - jakiś wielki boom jest na tę bajkę ;)
 
Bo to prosta bajka i małe dziecko może nadążyć za wydarzeniami. Ja od niedawna mam kanał Da Vinci Learning i jak jest czas bajkowy to ciężko przełączyć, bo zaraz alarm, tak uwielbiają te bajki. Było sobie życie, Zręczne pomysły, Kuchmistrzostwo, Wszystko dla małych to są faworyci wśród bajek. Nie ukrywam, że też je lubię :)
 
Moje dziecko ma nie całe dwa lata ale u nas jak ma oglądać bajki to tylko na Baby tv. Są tam mądre i spokojne bajeczki. Na początku wydawały mi się głupie ale jak tak obejrzałam trochę to na prawdę są fajne a przede wszystkim uczą.
 
U mnie jest tak , że przed zdecydowaniem się na jakąś bajkę w telewizorze najpierw sprawdzam - ja albo mąż - opinie na temat tej bajki i szukam czy ewentualnie nie ma tam jakichś motywów w przemocy , okrucieństwa itp . Po prostu chcę oszczędzić dzieciom tego typu atrakcji . Generalnie puszczamy swoim dzieciom sprawdzone tytuły , które sama oglądałam w młodości . Teraz jest tyle tych nowych bajek , które w ogóle moim zdaniem nie nadają się dla dzieci , ponieważ zawierają dużo przemocy , kłamstwa , wzajemnego oszukiwania itp . Na przykład fajną propozycją są bajki o żółwiu Franklinie , mój synek je wręcz uwielbia :p
 
reklama
Wiewiórki Które Nie Chciały Się Dzielić - Rachel Bright i inne od tego autora. Mamy jeszcze Wilk, który się zgubił, ale są też inne tytuły z tej serii. Piękne ilustracje, niedługa historia napisana wierszem i z humorem. Duży format i więcej obrazków niż tekstu, ale naprawdę świetna. Każda historia z morałem, ale takim lekkim i sympatycznie podanym. Naprawdę polecam. Duży wybór takich dobrych ksiażek jest na Tantis.
 
Ostatnia edycja:
Do góry