reklama

Jakie bajki?

Temat na forum 'W co się bawić?' rozpoczęty przez oti, 18 Luty 2008.

1. oti

oti Zaciekawiona BB

Cześć dziewczyny, możecie mi polecić jakiś fajnych autorów bajek (dla 3 latki), przerobiłam już trochę bajek Brzechwy... i są świetne, zaczytuję się w nich tak samo jak moja Kasieńka :), chciałabym znaleźć jeszcze kilku podobnych autorów.

2. czechow

czechow Moderator

Polecam Ci:

- książki Wandy Chotomskiej
    - w związku z tym że masz dziewczynkę - fantastyczne mogą się okazać seria Martynka - bardzo fajne opowiastki
    - Seria Pan Kuleczka, o ile dobrze pamiętam tytuł " Moje pierwsze opowiastki" - zbiór krótkich historyjek np. o szczęściu, odwadze, strachu, przyjaźni; "Lulaki, Pan Czekoladka i przedszkole"

- sporo książek znajdziesz też na www.bajarka.pl, - książki są podzielone wiekowo; www.gandalf.com.pl - sporo książek dla dzieci ale trudno się szuka; www.wilga.com.pl - też masz podział wiekowy.

Jeśli chcesz poszperam jeszcze w domu i dopiszę kilka pozycji

3. reklama
  4. tosia 1

tosia 1 Fanka BB :)

ja podpisuję się pod tym co napisała czechow. seria z martynką jest super. moja córka to uwielbia.

polecam też serię książeczek z kubusiem puchatkiem. ksiazeczki są podzielone tematycznie i odpowiadaja w sposob ciekawy na pytania typu: Co robi słońce kiedy odchodzi, Jaki jest pożytek z owadów.
    są tez tam zabawy w które mozna się z dzieckiem bawi. dostępne w sklepach tesco lub Carrfour. koszt ok 20 zł.polecam

5. oti

oti Zaciekawiona BB

Jutro wybiorę się do księgarni i przejrzę wasze propozycje :), dzięki

6. anchor

anchor Początkująca Entuzjastka

A ja jeszcze polecam przejrzec stronke fundacji "Cała Polska czyta dzieciom" - gdzie można znaleźć sporo propozycji wartościowych książek dla dzieci w różnym wieku :-) Sama zaczęłam kolekcjonować ich serię książek, która teraz co tydzień ukazuje się w kioskach. Książki są świetne - choć chyba wszystkie dla starszych dzieci. Ale przecież w końcu się doczekają :-)

7. oti

oti Zaciekawiona BB

Cześć dziewczyny :)
    Wczoraj byłam na zakupach i przejrzałam naprawdę masę pozycji w tym te które tu napisałyście. Mojej Kasi bardzo spodobała się seria o Kubusiu Puchatku - tak się zaczytała, że nie można było jej oderwać :)

8. tosia 1

tosia 1 Fanka BB :)

moja córcia niektóre książeczki z tej serii o Kubusiu zna na pamięc. są naprwdę fajne. oti ciesze się że twojej córci tez się podobają

9. oti

oti Zaciekawiona BB

Czechow wspominała o serii "Pan Kuleczka", właśnie znalazłam fajną stronę o tej serii, są tam też różne fajne gry, kolorowanki, puzzle
    Strona: Pan Kuleczka

10. reklama
  11. jasmina111

jasmina111 Fan(ka)

Moja córka też bardzo lubi Martynkę a w szczególności Martynka w Krainie Baśni i wszystkie opowiadania z tej książki. Lubi ją do tego stopnia że zna każde opowiadanie na pamięć:-) a ja już patrzeć na Martynkę nie mogę:-).
    Polecam książeczki o przygodach Franklina jest ich dużo np. Franklin mówi przepraszam, Franklin mały bałaganiarz itd. O Franklinku można poczytać na www.Franklin.pl

Poleć forum