reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jakie będą nasze maleństwa :) Znaki zodiaku

misia_q

Turbomama
Dołączył(a)
30 Listopad 2004
Postów
7 387
Miasto
Wrocław
Hej kochane lutowe mamusie :) a może by tak na wesoło i z żartem podejść do narodzin naszych pociech? Co o tym myślicie?
W lutym rodzą się wodniki lub rybki, dlatego zamieszczam horoskop dla dziecka wodnika i dziecka rybki:


WODNIK 21.01 - 19.02 (żywioł powietrza)

Cechy

Wodnik jest zasadniczo wolnym duchem. Nie podporządkowuje się niczyim wyobrażeniom o tym, jaki powinien być. Ma wyraźnie określone poczucie indywidualności. Dziecko Wodnik może rozwijać się w innym tempie niż rówieśnicy, zatrzymując się, znowu ruszając, doznając nagłych olśnień, co jest typowe dla znaku Wodnika. Wodnik ma zdolność jasnego myślenia, w którym łączy racjonalność z przebłyskami intuicji. Wodnik potrzebuje swobody, by rozwiną swą oryginalność. Uwielbia poznawać nowych ludzi, jest dobry i lojalnym przyjacielem. Chęć kontaktu z ludźmi przeplata się z chęcią zachowania wolności. Wodnika łatwo nudzi rutyna, kiedy coś stanie się znane. Ekscytuje go zmiana, zawsze gotów doświadczyć czegoś nowego.

Chłopcy spod tego znaku muszą mieć możliwość samodzielnego odkrywania świata. Odznaczają się dociekliwym umysłem i lubią doświadczenia, a dzięki wrodzonej zdolności logicznego myślenia bez trudu znajdują potrzebne odpowiedzi. Kiedy czują się osaczeni lub znudzeni rutyną czy mało elastycznym podejściem, wypróbują rodziców, jak daleko mogą się posunąć. W towarzystwie Wodnika zawsze trzeba się liczyć z czymś nieprzewidzialnym, a nawet skandalicznym, ponieważ to dziecko potrafi tak odwrócić uwagę, że wszystkich zaskoczy. Obdarzone jest wyjątkową silną wolą i niechęcią postępowania tak jak wszyscy, należy więc pozostawić mu wiele swobody, żeby zawsze mogło występować jako indywidualność.
Chłopiec spod znaku Wodnika potrafi odciąć się zupełnie od uczuć i większość czasu spędzić w krainie umysłu. Podoba mu się, że wszystko ma logiczne wytłumaczenie, i choć jest wrażliwy może mieć problemy z przyznaniem się do jakichkolwiek uczuć.

Dziewczynki spod znaku Wodnika nie jest chłopcem w przebraniu, ale nie lubi się stroić się na przyjęcia, tylko dlatego, że jest taki obyczaj. Później rozwinie swój własny styl ubierania. Już od najmłodszych lat uwielbia towarzystwo ludzi, a ciekawość pcha ją do nawiązywania kontaktów. Na ogół dziewczynka ma spokojny i zrównoważony temperament, łatwo dostosowuje się do nowych sytuacji, nie trzyma się spódnicy mamy. Będzie wręcz wdzięczna, gdy zajmą się nią różni ludzie. Dopóki rodzice pozwalają dziewczynce być sobą, nie będą mieli z nią kłopotów. Nie jest ona typem dziecka, które urządza sceny i domaga się nieustannej uwagi, jak długo coś ją interesuje, czuje się szczęśliwa.

Wodnik w szkole

Wodnikiem rządzi Uran - planeta szybkiego refleksu, intuicji i przebłysku inspiracji, toteż przeznaczeniem dziecka spod tego znaku jest błyskotliwość. Wodnik szybko się uczy, jest oryginalnym myślicielem, odznacza się racjonalizmem i logiką, które umożliwiają chłodne i jasne myślenie. Uran jest jednak również planetą pewnych niezbornych procesów, toteż osoby urodzone pod znakiem Wodnika często robią krok naprzód i zatrzymują się co trochę hamuje równomierny postęp. Wodnik odznacza się umysłem naukowca, potrafi złożyć dane i fakty w jasną i klarowną całość. Lubi także pisać wypracowania, w których popiera swoje tezy solidną argumentacją. Jednak niekoniecznie będzie w nich bronił konwencjonalnych poglądów. Ma niemal fotograficzną pamięć, lecz czasami potrafi zapomnieć prawie wszystko.

Wodnik w zabawie

Wodnik stanowi ciekawe połączenie samotnika i dobrego kompana, jest towarzyski i nietowarzyski zarazem. Choćby przyciągał najwięcej osób, zawsze będzie stał trochę z boku. Lubi duże i różnorodne towarzystwo, uwielbia także sytuacje wymagające pracy zespołowej. A jednak zazwyczaj robi wrażenie człowieka samotnego. Czasami świadomie wybiera taką postawę, tak pragnie uchodzić za osobę niezależną. Fascynuje go technologia, uwielbia się bawić maszynami, poczynając od kalkulatora, a kończąc na grach komputerowych.Jedna rzecz nie ulega wątpliwości: Wodnik na pewno zaskoczy czymś swoje otocznie.


RYBY 20.02 - 20.03 (żywioł wody)

Cechy

Odznaczają się wspaniałą zdolnością ogólnej wiary w życie, bez względu na pojawianie się nieprzyjemnych stron egzystencji. Otwartość, akceptacja współgrają ze współczuciem i tolerancją wobec innych. Ryby identyfikują się z otoczeniem, mają skłonność do dawania. Nigdy nie oceniają ludzi, zawsze starają się znaleźć ich dobre cechy. W sposób naturalny stawiają innych na pierwszym miejscu, zawsze gotowe nieść pomoc ludziom w potrzebie. Bujna imaginacja i wrodzony dar twórczy powodują, że umieją patrzeć na życie w innym świetle. Tęsknią za magią i inspiracją, a wszystkie rzeczy zwyczajne wydają im się bezbarwne. Dzięki swej wyobraźni potrafią roztoczyć wokół siebie szczególną aurę, która podnosi ludzi na duchu. Ryby są urodzonymi romantykami. Ryby nie otaczają się żadnymi barierami ochronnymi, maja więc wyjątkowy dostęp do swojej wewnętrznej mądrości i intuicji, którymi kierują się w życiu. Wrażliwość pozwala im na taktowne obchodzenie się z ludźmi, którym nie chcą sprawić najmniejszej przykrości.

Chłopcy spod znaku Ryb są wyjątkowo łagodni i świadomi. Dokuczanie rówieśnikom jest Rybom obce. Rzadko Ryba bywa przywódcą grupy, ponieważ nie umie rozkazywać, nie żąda też, by zaspokajano jego pragnienia, jest kojarzony z altruizmem. Często żyje w świecie wyobraźni, bo fantazja włada niepodzielnie jego umysłem i w ten sposób potrafi bardzo urozmaicić i wzbogacić swoje życie.

Wrażliwość, imaginacja i współczucie doskonale pasują do świata kobiecości, dlatego dziewczynkom spod znaku Ryb może być łatwiej w życiu niż chłopcom. Jeśli w dzieciństwie będzie mogła się wyrazić w twórczości, to znajdzie ujście dla swojej wyobraźni, co pozwoli jej wykorzystać własną wrażliwość w sposób konstruktywny. Ten dar jest największym sojusznikiem dziewczynki spod znaku Ryb, ale jeśli wyobraźnia nie znajdzie ujścia, to bycie "tu i teraz" pomiesza się ze światem imaginacji. W dorosłym życiu Ryby potrafią unikać rzeczywistości, więc ważne jest, by w dzieciństwie rodzice wyznaczali wyraźne granice pomiędzy imaginacją i intuicją a prawdziwym życiem. Dziewczynki spod znaku Ryb potrafią przechodzić zmiany niczym kameleon.


Ryby w szkole

Ryby wspaniale radzą sobie z przedmiotami, które wymagają wyobraźni i talentów twórczych, mają także zdolności do języków. Czasami czują się zagubiony na polu logiki i rozumowania, ponieważ ich umysł cechuje bardziej myślenie skojarzeniowe niż abstrakcyjne. Niemal największą trudność sprawia Rybom koncentracja, skupienie się na jednym zagadnieniu, ponieważ ich myśli przenoszą się tak łatwo z tematu na temat. Ryby z trudem zatrzymują się dłużej przy jednym temacie, doświadczają okresów marzeń czy unoszenia się w przestrzeni kosmicznej. Dziwne jest to, że często uczą się po prostu dzięki wchłanianiu otaczającej atmosfery, nawet jeśli wydaje się, że nie uważają. Cieszą się wielką popularnością, jednak zazwyczaj nie należą do przywódców, przy czym mają skłonność do naśladowania ogółu.

Ryby w zabawie

Uwielbiają wodę i często są znakomitymi pływakami. Odznaczają się raczej wdziękiem i elegancją niż zawziętością i uporem, a wrodzona niechęć do konfrontacji sprawia, że unikają hałaśliwych gier o silnym elemencie współzawodnictwa. Wystarczy dać im kredki i farby, a zapuszczają się w świat fantazji. Ryby mają wyczucie rytmu, charakterystyczne dla tancerzy, uwielbiają słuchać muzyki i grać na instrumentach. Pochłaniają je opowieści fantastyczne, baśnie o smokach, królewnach i przygodach. Uwielbiają przebierać się za kogoś innego i tworzyć własne sztuki. Są znacznie wrażliwsze od innych znaków, dlatego ciężej jest im oglądać sceny makabryczne.
 
reklama
Moje rowniez to bedzie taki maly zywiol powietrza czyli Wodnik  ;D ...malo tego mam chrzesniaka Wodnika i tak jak napisane - cechuje sie ;D "niechęcią postępowania tak jak wszyscy" , "choć jest wrażliwy może mieć problemy z przyznaniem się do jakichkolwiek uczuć"- co nie znaczy ze ich nie okazuje, jak najbardziej okazuje ale trzeba go troszke przycisnac ;) .. ogolnie jest slodki tak samo jak slodkie bedzie moje dzidzi :)
 
moje male bedzie ryba, raczej na pewno, a najlepsze jest to, ze moze sie urodzic w dniu urodzin mojego meza! niezly bedzie mial prezent!!! :))
m.
 
Nasz smyk, wg. gin ma się urodzić 1 marca, a więc rybka. Ale to chyba jeszcze o wiele za wcześnie, żeby coś wyrokować. Jak ja bym chciała być już w drugim trymestrze!!!
 
Mi bardzo zależy żeby nam się urodził wodniczek :) wiem jak z nimi postępować, wodniki w mojej rodzince to JA, mój tata, mój szwagier i duzo znajomych spod tego znaku :)
Z rybkami mam różne doświadczenia, mój chrześniak to rybka i strasznie go kocham, mam super kumpelkę spod tego znaku ale jest kilka ryb w moim towarzystwie których pojąć nie potrafię :)
Zobaczymy bo mam termin na końcówkę wodnika i niewiadomo czy nie przenoszę :) hihi!
Najważniejsze, żeby było zdrowe!!! :)
 
moje maleństwo wygląda na to, ze bedzie wodniczkiem, nie zle połączenie mama ryba dziecko wodnik tata baran ;)
 
reklama
Do góry