reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jakie chusteczki dla wrażliwej skóry u dziecka?

Dołączył(a)
29 Lipiec 2015
Postów
5
Hej, mój maluszek ma dość wrażliwą skórę. Nie chciałabym rezygnować całkowicie z ich używania, możecie polecić z własnego doświadczenia jakieś super delikatne i nie podrażniające skóry? Jakie marki lubicie?
 
reklama
Moja siostra urodziła córeczkę, która miała mega alergię na wszelkie chusteczki i kosmetyki. Najlepszą metodą okazało się każdorazowe przemywanie pupy chusteczkami maczanymi w miseczce z czystą, ciepłą wodą. Kupowała kompresy z wkłókniny Matovlies 4warstwowe w rozmiarze 10x10 (Kompresy z włókniny Matovlies niejałowe 10 x 10cm, 40g -100 szt.Kompresy z włókniny niejałowe). Na specery zabierała małą, składaną, silikonową miseczkę o pojemności 150-200ml i mały termosik z ciepłą wodą w zimie.
Wygoda stosowania niemalże taka, jak zwykłych nawilżanych chusteczek. O dziwo czysta woda bez detergentu i te chusteczki domywają pupę lepiej niż mokre chusteczki. Przy odparzeniach zamiast kremów itp do miseczki z wodą wystarczyło wsypać kilka kryształków nadmanganianu i używać przy przewijaniu przez kilka dni. Podrażnienie błyskawicznie ustępowało.
Dziewczynka ma teraz 14 miesięcy i trochę już wyrosła z alergii, dzięki czemu na czas wyjścia z domu może używać chusteczek HIPP babysanft ultra-sensitive. Ale każda próba wprowadzenia ich na stałe lub zmiany na jakieś inne kończy się porażką i powrotem do chusteczek matovlies. W tym momencie stan skóry jest tak dobry, że jedynym kosmetykiem jest żel do mycia ciała i włosów HIPP babysanft i w bardzo rzadkich przypadkach sudocrem. Mimo alergii dziecko ma idealną skórkę.
 
Ja lubię biedronkowe Fitti, całkiem niezły skład. Ale prawda taka, że jeśli skóra wymagająca, to nie ma nic lepszego niż woda. Szczególnie w domu. Bo na wyjścia warto mieć jakieś sprawdzone chusteczki.
 
U mnie sprawdzają się Pampers ( na zmianę frech i sensitive), Hipp, Biedronkowe co jakiś czas też nie powodują odparzeń, ale dłuższe stosowanie już tak i pupcia gładka także po chusteczkach z Aldi.
Ale jeżeli problem jest spory to waciki i woda z emolientem po każdej zmianie pieluszki i krem Bepathen, u nas żadne sudokremy, Dzidziusie i Niveiki nie pomagałay.
 
Dzięki za info. Ostatnio rzuciły mi się w oczy chusteczki Kindii, dla skóry wrażliwej, Ultra Sensitive, ktoś może już testował? Ja jak wypróbuję też dam znać.
 
Na co dzień, w domowych warunkach najlepiej sprawdza się przemywanie pupy wacikami zamoczonymi w letniej wodzie, a jak Mały mocno się wybrudzi to myję go pod prysznicem :) W "awaryjnych" sytuacjach używamy chusteczek Velvet pure - są delikatne i nie podrażniają. Chusteczki kindii po pierwszym użyciu strasznie uczuliły mojego synka, przez kilka dni miał czerwoną pupę, całą w krostkach, tak samo pampers sensitive.
 
Hej, to rzeczywiście ma wyjątkowo podatną skórkę, u mnie w podobnej sytuacji sprawdziły się te Ultra Sensitive Kindii., może działa ten pantenol w nich zawarty i nie powodują podrażnienia. A skóra jest po nich nawilżona a nie przesuszona.
 
Ja w sumie kilku rodzajów próbowałam, Pampers, Kindii i jakiś tanich Lewiatańskich również, ale głównie używam właśnie wacików maczanych w wodzie i potem Sudocrem lub Bepanthen, zależy co jest pod ręką.
 
reklama
Do góry