reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jakie imie dla naszej pociechy ???

mi podoba się Gerwazy - sama nie miałabym odwagi tak nazwać dziecko ale samo imie ok

jak zdecyduje się na Julke to będe miała dwa najpopularniejsze imiona w tym okresie :sorry: ......... Kuba i Julka - później będzie sześć Jakubów w klasie i 5 Julek :tak:- ja tak miałam 7 Agnieszek w klasie :rofl2::rofl2::rofl2:

wcześniej chciałam Majke, Zuze, Wiktorie, Klaudie, Natalke ale wszystkie te imiona już zajęte i to przez bliskich :angry:
Ala chodzi mi po głowie i może jeszcze Iga ale to znów do nazwiska nie pasiii ..........................................siedze i myśle............... i ta Lenka cały czas przoduje w mojej głowie
 
reklama
mi podoba się Gerwazy - sama nie miałabym odwagi tak nazwać dziecko ale samo imie ok

jak zdecyduje się na Julke to będe miała dwa najpopularniejsze imiona w tym okresie :sorry: ......... Kuba i Julka - później będzie sześć Jakubów w klasie i 5 Julek :tak:- ja tak miałam 7 Agnieszek w klasie :rofl2::rofl2::rofl2:

wcześniej chciałam Majke, Zuze, Wiktorie, Klaudie, Natalke ale wszystkie te imiona już zajęte i to przez bliskich :angry:
Ala chodzi mi po głowie i może jeszcze Iga ale to znów do nazwiska nie pasiii ..........................................siedze i myśle............... i ta Lenka cały czas przoduje w mojej głowie
Aga - ja się z tego Gerwazego to śmieje..., ale jak będzie syn (oby Córka...) amoje ochanie będzie jeszcze z leksza wczorajsze po oblewaniu Syna..., i wymknie mu się Gerwazy - to go zastrzelę........

W mnie w klasie - były 3 Aleksandry, 3 Katarzyny...hmmm ale chłopcy się jakoś nie powtarzali...

A Julka - ładnie . ale ja bym była za Lenką:):):)
 
Moją mamę dziadek zarejestrował w usc po 3 miesiącach od urodzenia bo sąsiad go postraszył, że kolegium zapłaci. Mama ma więc 2 daty urodzenia 31.07- faktyczna i 01.10- urzędowa.:happy:

Matylda - moja mama ma identyczna sytuacje - dwie daty do zapamietania bo dziadek podczas rejestracji wpisal nie ta date urodzenia :-D
Moj brat z kolei tak sie zestresowal (twierdzil, ze pani urzedniczka byla bardzo niemila :wściekła/y:) i zapomnial, ze cora miala miec dwa imiona a nie jedno :-D
Moze ja mojemu mezulkowi na kartce napisze? Tak na wszelki wypadek ;-)

Jesli chodzi o nasze typy to juz gdzies o tym pisalam - po wielu dyskusjach :wściekła/y:ustalilismy Damiana, natomiast dla dziewczynki wymarzylam sobie Oliwie ale mezus sie zaparl i juz:-(, wiec bedzie Natalia lub Klaudia :-)

Pozdrawiam cieplutko :-)
 
jak zdecyduje się na Julke to będe miała dwa najpopularniejsze imiona w tym okresie :sorry:

julka to bardzo ładne imię:-D:-D i popularne- to fakt... jak krzyknę "julka" na placu zabaw, to połowa dziewczynek sie odwraca:-D

u nas syn bedzie michał:-) mąż postanowił
a córeczka- ola lub natalia
 
julka to bardzo ładne imię:-D:-D i popularne- to fakt... jak krzyknę "julka" na placu zabaw, to połowa dziewczynek sie odwraca:-D

u nas syn bedzie michał:-) mąż postanowił
a córeczka- ola lub natalia

Witaj Ewa :-):-)
Michal jest super, bardzo mi sie podoba, gorzej z moim slubnym brrrrrrr

A i jeszcze podoba mi sie bardzo Mikolaj, ale tak chciala dac na imie maluchowi moja siostra, a ze wyszla dziewuszka jest Michalinka { tez ladnie co ??i popularne od czasu filmu Tylko mnie kochaj}, wiec swinia nie bede i nie podkradne im tego pomyslu, niech sobie zostawia na druga pocieche :tak::tak::tak:

Mnie ostatnio po glowie chodzi jeszcze Ignacy i Julianek, ale chyba wiekszych szans z malzem nie mam, w koncu i tak on pojdzie malego zarejstrowac..........

A naprawde jest pol roku na zmiane w urzedzie, w razie jakby co, pytam heheh:-D:-D:-D
 
Pól roku jest bez podania przyczyny, później musisz umotywować (np. że imię jest ośmieszające, że wszyscy nazywają dziecko innym imieniem), a przez pierwsze 6 m-cy muszą ci zmienić jak chcesz i nie musisz się tłumaczyć :tak:

Kurcze, wszystkie imionka mi się podobają :laugh2:
Natalia jest tez ostatnio popularne - zawsze ktoś ze znajomych ma jakąś mała Natalkę - będzie tyle ile Julek ;-)
 
Dzieki wielkie Kasienka za wyjasnienie!!!!:-):-)
Gorzej tylko jak juz ktos ochrzci, a pozniej mu sie to ze chrztu odwidzi, co?? To juz chyba raczej odwrotu nie ma.......
 
hmm, albo przy chrzcie , najlepiej jeszcze przy Księdzu kłocić się ...:-D:-D:-D
I powieccie, same jak w tak ważnej sprawie zaufać facetowi..., a jak mu się odwidzi...albo coś zapomni...

Mój tata , jak pozedł mnie rjestrować to pytał się Pani w urządzędzie jaki dzień mamy, bo nie był pewny ile dni temu się urodzialam ...:tak::szok:
 
reklama
A my z mezem mamy jeszcze dodatkowy problem tj. aby imiona brzmialy a najlepiej pisalo sie tak samo po polsku i angielsku, co strasznie zaweza liste. Dodatkowo dziadkowie musza umiec lub byc w stanie go sie nauczyc :-) Wydaje sie smieszne :-)

Jak na razie dla chlopca wybralismy ROBERT
A nad dziewczynka ciagle nie mozemy sie zdecydowac i tu dodatkowy problem bo imie nie powinno konczyc sie na "A" bo nazwisko zaczyna sie na "A" i jest dosc krotkie. Jednak polskie imiona damskie prawie zawsze koncza sie na "A" :-(Mnie podoba sie imie ELENA, ale K. sie nie podoba. Poza tym widzialam tu imie YOLA, ktore brzmi tak jak nasza Jola. Ale ciagle to nieszczesne "A" na koncu :-(

Bede wdzieczna jak przyjdzie wam cos do glowy.

Nie mamy jednak problemu z drugim imieniem, bo tak jak ja i brat tak samo moje dzieci dostana imiona po zmarlych dziadkach i beda to JOLANTA i KAZIMIERZ. W tej kwestii K. nie ma juz nic do powiedzenia :-D
 
Do góry