reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jakie imię dla Waszego maleństwa? :)

Haha imiona ;) dla mnie najgorsze z tego wszystkiego. Zawsze wybieramy, a i tak do końca nie jesteśmy przekonani i dajemy zupełnie inne ;)

U nas zostały w końcu Emilia i Milena. Podobają nam się obojgu i w sumie fajnie można je zdrobnić i są takie dziewczęce. No i skoro dziewczynki już są to i imiona w końcu przesądzone. Więcej dzieci w najbliższym dziesięcioleciu nie planuje więc mogę spokojnie zapomnieć o procesie wybierania imion :D uff xD

Wysłane z mojego LG-D390n przy użyciu Tapatalka
 
reklama
Szczesliwa,

A jak ;) miała być Zuza i Julka/Hania.

Ale my już tak lubimy najpierw rozgadac wszystkim jedno, a potem wybrać zupełnie inne :D
W każdym razie też się cieszę, że już mamy to za sobą. W gruncie rzeczy wcale nie jest tak łatwo zdecydować się na imię dla swojego dziecka :no: przynajmniej ja mam takie odczucia.


Wysłane z mojego LG-D390n przy użyciu Tapatalka
 
Szczesliwa,

A jak ;) miała być Zuza i Julka/Hania.

Ale my już tak lubimy najpierw rozgadac wszystkim jedno, a potem wybrać zupełnie inne :D
W każdym razie też się cieszę, że już mamy to za sobą. W gruncie rzeczy wcale nie jest tak łatwo zdecydować się na imię dla swojego dziecka :no: przynajmniej ja mam takie odczucia.


Wysłane z mojego LG-D390n przy użyciu Tapatalka

Bo to nie jest taka łatwa sprawa. Też tak uważam. Raz, że dziecko dwojga ludzi, więc wypadałoby uzgodnić z partnerem (o ile jest i o ile go to interesuje, bo spotkałam się z takimi co im ten temat kompletnie wisi). No i też z tyłu głowy jest, żeby dziecku siary w przyszłości imieniem nie narobić. My z mężem długo na ten temat gadaliśmy. Przy córce bardzo podobało mi się imię Maja. Rzuciłam propozycję. Mąż o nim nie myślał, ale mu się bardzo spodobało. I jest Maja. Przy synach mąż bardzo chciał Jana. Ja nie miałam nic przeciwko. Fajne imię. Dorzuciłam Jakuba do Jana. Mąż na tak. I zostali Jasiek i Kuba, co już by chcieli świat oglądać po drugiej stronie brzucha ;-).
 
ladyk zastanów się jeszcze raz nad imionami dla chłopaków, bo oni jeszcze nie wyszli a już takie łobuziaki ;-) tak im wszędzie śpieszno :-)

Macie rację, że to trudny wybór. Ja cały czas się waham i co jakies imię mi przypasuje, to po jakims czasie odchodzi. Nie zdziwię się jak po porodzie przez dłuższy czas dziecko nie będzie miało imienia :szok:;-)
 
My dla dziewczynki dłuuuuugo przed zajściem w ciąże wybraliśmy imię Maja, ale ... będziemy mieli syna :D
Tu już nie było tak łatwo, jest wiele świetnych imion, ale padło w końcu na Antoni.
Przyznam szczerze, że troche sie obawiam o to, czy właścicielowi się spodoba, ale wydaje mi się, że "stare" imiona wracają do łask i nasz Antoś nie będzie odstawał wsród rówieśników z powodu takiego imienia.
 
U nas była Hania od początku, bo to po mojej zmarłej Mamie. M. Ją bardzo lubił, więc nie miał nic przeciwko temu :)
Teraz z wyborem było gorzej...no ale w końcu padło na Karola :)

Ladyk, Jaś i Kuba to świetne imiona!

My dla dziewczynki dłuuuuugo przed zajściem w ciąże wybraliśmy imię Maja, ale ... będziemy mieli syna :D
Tu już nie było tak łatwo, jest wiele świetnych imion, ale padło w końcu na Antoni.
Przyznam szczerze, że troche sie obawiam o to, czy właścicielowi się spodoba, ale wydaje mi się, że "stare" imiona wracają do łask i nasz Antoś nie będzie odstawał wsród rówieśników z powodu takiego imienia.

Antosiów jest maaaaaasa ;) Tak jak Stasiów i Franków :) Na pewno Wasz synek nie będzie, jak piszesz, "dostawał". Pewnie będzie jednym z trzech Antków w klasie :D
Mnie się bardzo podobają te "stare" imiona, Karol też się do nich zalicza :)
 
a mnie sie ostatnio spodobao imie Millie, tak ma na imie dziewczynka w Mai klasie i jak uslyszalam to tak mi w ucho wpadlo ;) fajne jest mysle, ale u nas juz od poczatku mowimy Erin i pewnie tak zostanie bo dziewczynki tez juz sie przezwyczaily do tego imienia :)
 
reklama
Brajan rzeczywiście... nie wiedziałam że jest takie imię... Nie ogarniam spolszczania. Nie ogarniam też Polaków mieszkających w Polsce dających na imię córce Jessica albo Kevin. Ale tak samo dziwię się Polskim parą mieszkającym za granicą na stałe i dającym dzieciom imiona na których "tutejsi" łamią sobie języki.
 
Do góry