reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jakie imie?

Hehe u nas jest podobnie ;-) Dla chłopaka znaleźliśmy dość szybko imię które nam obojgu się podobało - Szymon. Ale z dziewczęcym jest gorzej... ja chciałabym (chyba :-p ) Emilkę a mój luby nie może się zdecydować... jeszcze mamy do wyboru wypisane: Bogusia, Dobrusia, Gabrysia, Maja, Greta, Lidka... wszystkie w sumie są fajne :-) Chyba jakieś losowanie zrobimy przy braku jednomyślności.. sama już nie wiem :-p ile można myśleć nad imieniem :confused:
 
reklama
A dla synka jeszcze nie jestem pewna. Na razie wciąż są 2 typy - Julek albo Tomek, ale jeszcze szukamy innych pomysłów
 
Mój ojciec ma na imię Julek, a brat Tomek:-D , tak więc całkiem ładne te imiona. Chociaż Tomek chyba bardziej współczesne. Zresztą Julek ładnie brzmi, ale Julian to już jakoś mniej dla takiego malucha może pasować
 
Julian to po dziadku, rzeczywiście mniej współczesne :-). Imiona po innych dziadkach nie nadają się na dzisiejsze czasy już zupełnie: Kazimierz, Henryk, Telesfor :laugh2:
 
Ale rzeczywiście kilka ładnych imion odrzuciłam, bo pasują albo tylko do dziecka, albo do starego chłopa, a chciałabym znaleźć coś uniwersalnego. A tu w razie czego na razie będzie Julek, a za 30 lat Julian ;-)
 
reklama
Mój mąż chciał Julka, ale Juliusza, a nie Juliana. Już tak maiało zostać, ale przeczytałam opis tego imienia:
Juliusz - Mężczyzna o tym imieniu jest człowiekiem lekkomyślnym, niestałym w swych postanowieniach, często i chętnie zmieniający kobiety, niechętnie zakładający rodzinę i dom (z wyjątakami). Jeżli ożeni się to pozostaje żonie wiernym partnerem. Kocha dzieci, o edukację których troszczy się starannie. Jest człowiekim miłym, towarzyskim, posiada dużą dozę humoru, bywa wrażliwy na rytmy, za to nie rozróżnia kolorów. Chętnie bierze na siebie obowiązki, z których dość trudno się wywiązuje, dlatego nieraz miewa kłopoty. Ludzie są skłonni twierdzić, że nie dotrzymuje słowa. Garnie się do przewodzenia w środowisku, jednak nie zawsze temu może zadaniu podołać. Jest w miarę sprawiedliwy, kulturalny, towarzyski. Chętnie składa wizyty, dużo podróżuje, sam wydaje uczty. Ponieważ nie jest skąpy, nieraz popada w trudności finansowe.
No ale Ty chcesz Juliana więc chyba lepiej;-)
 
Do góry