reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jakie imiona dla grudniowych maluszków...

Dagmar,
To macie ten sam problem co my - kwestii imiona lepiej nie zaczynać, bo wiadomo, że nie dojdziemy do porozumienia :-D Trzeba będzie to jakimś przekrętem zrobić.. Jakby to było, żeby nie wyszło na zdanie kobiety.. Ktoś musi rządzić!
 
reklama
Hej, a ja mam problem... nie znam jeszcze płci, chciałabym dziewczynkę, ale trzeba rozważyć i męskie imiona. Mąż uparał się na imię po jego zmarłym Tacie, bardzo mu zależy. Ja natomiast nie bardzo, bo po zmarłym, myślę, że zbyt smutno będzie się kojarzyć i dla mnie to nie tak. Brakuje mi już argumentów, dlaczego nie. Może ktoś pomoże.
Może mi się uda wynegocjować jako drugie imię, ale chyba będzie trudno.
 
Właśnie o tym samym pomyślałam, że dziecko powinno mieć swoje imię wolne od skojarzeń, a żeby uczcić pamięć osoby można mu dać tak na drugie imię.
Jednak imię musi byc waszą decyzją - to Wasze wspólne dziecko :) Chociaż faceci - jak wcześniej pisałam -niestety często są nieugięci..
 
No właśnie droga Gródnióweczko :-)
Ja wczoraj zrobiłam kolacje i oświadczyłam (dla podpuchy), że w takim razie będzie Fryderyk. Na co mój mąż ze spokojem ducha, że to i tak leprze niż Tosiek, lub Herbercik :baffled:
Dziewczynki a co myślicie o Leokadii??
 
Dagmar ja mam babcię Lodzię:tak: ale imie fajne.
Wieciw powiem Wam, że jak dziecko "fajne" wyrosnie, ładne itd to każde imię będzie pasowac. Mam w rodzinie Ludwikę, teraz ma 20 lat i bardzo sympatyczna z Niej dziewczyna więc i imię fajnie się kojarzy.
 
Przypoimniało mi się imię mojej prababki- zawsze była Dominika a okazało się, że nazywa się Domicella;-) ładnie
 
A ja jednak przemyślałam sprawę i jak będzie dziewczynka to na pewno będzie Martynka bo nie chcę kombinować z imieniem Noemi, różnie jest odbierane bo ledwo kto zna to imię:) W przypadku chłopca bez zmian - Damianek:)
 
reklama
Do góry