reklama

Jakie kapciuszki dla maluszka???

Temat na forum 'Zdrowie' rozpoczęty przez kasiamaj, 20 Listopad 2008.

1. kasiamaj

kasiamaj mama 2007/2010

witam wszystkie mamuśki-piszcie jakie zakładacie kapciuchy swoim urwiskom?które wyruszają na podbój świata:tak::-D nasz maluch właśnie zaczyna wędrówkę :tak:chciałabym żeby dobrze i prawidłowo stawiał te pierwsze kroczki w odpowiednich kapciuszkach.

2. Bellakama

Bellakama Zadomowiona(y)

3. reklama
  4. ana79

ana79 mamuśka ....

Mój na poczatku biegał w takich zwykłych skarpetkowych z podeszwą skórkową , ale stwierdzilam , że to błąd . Kupiłam mu takie kapciuszki profilaktyczne ze skórki , gdzie pietka jest sztywna :tak:.

5. kasiamaj

kasiamaj mama 2007/2010

witajcie dzięki za podpowiedzi,mój Kuba dopiero rwie się do chodzenia na razie tylko przy meblach też kupiłam mu skarpetki antypoślizgowe ale to nie zdawało egzaminu bo mamy na podłodze deski i tak Kuba sie "rozjeżdzał " na nich:no::-(

6. Ankami

Ankami mamy lipcowe'07

Moja córka przez pierwszy miesiąc swojego chodzenia dreptała boso albo w skarpetkach z abs'em. Potem kupiliśmy jej buciki Elefanten. Latem śmigała w sandałkach Bartka. A na jesień dostała buty Ecco. Z tych wszystkich Ecco najmniej jej odpowiadały, co kilka kroków zatrzymywała się i pokazywała na palce - chyba coś ją uwierało. Dlatego oprócz długości zwracam teraz uwagę na tęgość buta, bo akurat Łucja ma dość szerokie stopy.
    Do 4. roku życia ortopeda zalecił dbanie o dobór butów z zapiętkami, z odpowiednią podeszwą (ma się zginać na wysokości poduszek, czyli tam gdzie palce, a nie w połowie). Na początek faktycznie dobre jest obuwie profilaktyczne, choć może nie jest zbyt estetyczne, ale moja córka ma takie buciki Tombuta i lubi je nosić po domu.
    Aha, w ogóle ortopeda zalecał też chodzić dziecku pół na pół w butach i boso. A boso najlepiej po różnych "nawierzchniach", np. po czymś chropowatym, latem po trawie, po piasku itd.
    Powodzenia :)

7. kasiamaj

kasiamaj mama 2007/2010

właśnie z tym że maluszki powinny chodzić po różnych powierzchniach to słyszałam ale jak tu teraz puścić szkraba na bosaka nawet po domu???:tak: latem będziemy praktykować te wszystkie powierzchnie:-):tak: muszę sprawdzić na allegro o tych butkach o których pisałaś te tombut.

8. Ankami

Ankami mamy lipcowe'07

przecież może chodzić po dywanie, po macie edukacyjnej, po puzzlach piankowych etc.
    Powiem Ci, że moja córa nawet w zimie po domu biega całkiem boso i nie choruje. Przy właściwej termoregulacji organizmu dziecko podobno powinno mieć chłodne stopy, jeśli ma ciepłe to znaczy, że jest przegrzewane.

Poleć forum