reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jakie kaszki dla niemowlaka

Poldka

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
1 Kwiecień 2015
Postów
117
Witam, możecie doradzić jakie kaszki podajecie swoim maluchom?
Moja 6,5 miesięczna córeczka ma duże opory przed piciem z butelki. Próbowałam różnego mleka, najlepiej podchodzi jej Bebiko, ale i tak nie pije go dużo. Wychodziło po 100-150 ml dziennie od kiedy odłączyłam ją od piersi. Pediatra doradziła żebym dawała jej kaszki. Tak więc rano i wieczorem daję jej kaszkę Nestle zdrowy brzuszek, a do deserku na podwieczorek dodaję kaszki mannej z mm. Kaszki je łyżką i taką formę preferuje. Dzięki temu spożywa ok. 500ml mm dziennie.
Chcialam ostatnio kupić jakieś inne kaszki dla odmiany, spędziłam przy półkach dobre pół godziiny i nie znalazłam kompletnie nic, co nie byłoby nafaszerowane cukrem :/ macie może jakieś sprawdzone, dobre kaszki albo coś innego co mogłabym podawać na bazie mleka?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Polecam wszelkiego rodzaju płatki: jaglane,ryzowe,gryczane dobre sa tez gotowe kaszki Holle lub Sun mozna je podawac z owocami lub na mleku.
 
Dziecko w tym wieku nie musi pić z butelki! Jeśli do tej pory nie używało i nie toleruje to nawet nie ma sensu uczyć już butelki - podaj w kubku, bidonie itd.
Co do kaszek... Polecam wszelkie kasze. Jaglana, orkiszowa, gryczana. Gotuję jaglankę (na kilka porcji), przed podaniem dodaję owoc, blenderuję i gotowe.
 
Nie musi pić z butelki, wiem o tym. Ale z bidonem, kubkiem niekapkiem jest ten sam problem. Kupiłam doidy cup i też pluje, odwraca głowę i tyle. Do tego ciągle budzi sie raz albo dwa w nocy, więc nie wyobrażam sobie podawać jej jedzenia łyżeczką.
 
Nasza kruszynka tez ma pół roczku i tez miałam z nią problem zeby cokolwiek wypijamy butelki ale strzałem w dziesiątke okazała sie butelka philips avent z uchwytami i teraz pije i z butelki i pierś i nie ma żadnego problemu:) a małej na noc dajemy kaszkę z nestle
 
Nie musi pić z butelki, wiem o tym. Ale z bidonem, kubkiem niekapkiem jest ten sam problem. Kupiłam doidy cup i też pluje, odwraca głowę i tyle. Do tego ciągle budzi sie raz albo dwa w nocy, więc nie wyobrażam sobie podawać jej jedzenia łyżeczką.

No to musicie próbować do skutku, coś na pewno załapie! Szkoda, że odstawienie nastąpiło tak nagle, gdyby najpierw nauczyła się pić z czegoś poza piersią byłoby łatwiej. Ale na pewno zaradzicie i coś w końcu jej zacznie odpowiadać, przyzwyczai się.
 
A czy są jakieś kaszki poza Nestle? Mam wątpliwości co do ich składu. Na razie podaję dziecku głównie kaszkę kukurydzianą, robię też kleiki ryżowe, mam wtedy pewność że nie ma w nich cukru i innych substancji typu maltodekstryna. Chciałabym jednak jakoś urozmaicić dziecku jego eko-menu:)
 
Poczytałam trochę o kaszkach Holle wspomnianych w waszych postach i faktycznie mają super skład, bez zbędnych dodatków. Wypróbuję w następnym tygodniu! Dzięki że o nich wspomniałyście.
 
reklama
Do góry