reklama

Jakie kosmetyki dla alergika???

Temat na forum 'Mały alergik' rozpoczęty przez kasia.883, 17 Maj 2009.

1. kasia.883

kasia.883 Fanka BB :)

Witam.
    Z jakiej serii mogłybyście polecić kosmetyki dla dzieci z wrażliwa skora?Co jest przez was sprawdzone???
    Moja córka Liliana od 7 miesięcy ma uczulenie na policzkach,lekarz przepisywał maści,w tym sterydowe ale nic to nie dawało.Z czasem doszłam sama na co mała ma uczulenie -kremy w Wiledy i inne.Obecnie kapie ja w Oilatum i jest troszkę lepiej,ale nie wiem jak długo.

2. Justa19

Justa19 Gość

Witam Kasiu:-) Kosmetyki dla alergikow są z oznaczeniem "sensitive"...Np biala linia Nivea baby sensitive;-)

3. reklama
  4. najdziuty

najdziuty Zaciekawiona BB

Witam,
    Kasiu polecam ci krem firmy emolium. Moja corcia ma AZS i u niej na twarzy ten krem zadziałał. Pamietaj nigdy nie nakladaj zadnych masci sterydowych na cialo takiego malenstwa. Lekarze je przepisuja bo jest to wygodne a nie chce im sie szukac glebiej. Czesto po sterydowych masciach stan sie pogarsza.

Pozdrawiam

5. mamasynka

mamasynka Początkująca w BB

Ja używam dla synka kosmetyków hipoalergicznych z Nivea.

6. deli80

deli80 mama Oliwii i Maksymilian

My od niedawna jesteśmy w gronie alergików. Mała ma 3,5 miesiąca i mamy zalecone kąpiele tylko w krochmalu 2 razy w tygodniu w pozostałe dni w sieniu lnianym. Na buzie doskonale podziałał krem dla dzieci F18. Chusteczki sensitive.

Ja też używałam te hipoalergiczne od początku, ale kazano mi odłożyć wszystko na razie.

7. BlueBay

BlueBay Fanka BB :)

Ja polecam serię Lipikar la roche posay - zarówno balsam jak i oliwkę do mycia. Rewelacyjnie nawilżają i są bardzo delikatne

8. mamaBartoszka

mamaBartoszka Zaangażowana w BB

co do La roche posay, to zrobili fajna stronkę dla alergików Szkoła Atopii - sporo ciekawych informacji można tam znaleźć :)

9. deli80

A jednak krem F18 muszę odrzucić :-(
    Chyba spróbuje ten emolium, ale jeszcze mam w domu nivea więc spróbuje ....

10. reklama
  11. Lejdis

Lejdis Zaciekawiona BB

Witam jak stosuje sie kapiel w sieniu lnianym?moja corka ma 5 lat i chyba stosowalam juz wszystko od krochmali po rozne kremy dla alergikow ja polecam serie emolium i wazeline zwykla kosmetyczna,ladnie natluszcza i dziala a co do tego jest dobra dla kieszeni,pozdrawiam

12. deli80

Oj nie pamiętam dokładnie, ale chyba na szklankę wody 1 łyżka sienia zagotować i wtedy się robił taki kisiel z tego i trzeba odcedzić ziarenka. Ja dawałam 3 łyżki, ale mała kąpała się jeszcze w wanience wiec wystarczyło. Skórka ładna, ale samo robienie sienia tragedia. Nie raz przypaliłam. W krochmal się robi o wiele lepiej.

Poleć forum