reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jakie kosmetyki w ciąży?

Krainka

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
15 Luty 2024
Postów
60
Cześć dziewczyny mam pytanko. Jakich firm kosmetyków używaliście w ciąży? Chodzi mi o jakiejś kremy do twarzy żele pod prysznic i higieny intymnej. Planowałam Ziaja ale słyszałam, że wcale ich skład jest taki rewelacyjny.
 
reklama
Niestety w niektórych kosmetykach mam skład retinolu i kofeiny tak że chcąc nie chcąc muszę zmienić.
 
Retinol ok ale kofeina? Coś z nią nie tak? Ja stosowałam te same kosmetyki co przed ciążą. Kupiłam balsam Palmersa ale po prostu śmierdział.
 
Nie jest ona bezwzględnie zabroniona ale polecono mi na czas ciąży odstawienie preparatów z kofeiną. Kofeina nie jest w pełni zabroniona ale ktoś kto pije kawę i dodatkowo się smaruje preparatami z dodatkiem kofeiny to może być to za duża ilość, którą przyjmuje organizm w ciągu doby. Dlatego wolę zejść z kosmetyków nie zalecanych.
 
Ja używałam tych samych. Ale jak chcesz mieć pewność no to sa dedykowane kosmetyki dla kobiet w ciąży. W Rossmanie np;)
 
Byłam i nie wiem czemu ale nie mogę tam znaleźć nic po za kosmetykami na rozstępy albo żelami do higieny intymnej. Pewnie wybiorę jakieś kosmetyki ze składników naturalnych gdzie nie ma retinolu ani salicylanów.
 
Myślę, że nie ma co popadać w skrajności. Kup po prostu jakieś naturalne kosmetyki i tyle. Przecież to i tak działa miejscowo na skórę. Raczej nie wnika przez łożysko do dziecka.
 
Byłam i nie wiem czemu ale nie mogę tam znaleźć nic po za kosmetykami na rozstępy albo żelami do higieny intymnej. Pewnie wybiorę jakieś kosmetyki ze składników naturalnych gdzie nie ma retinolu ani salicylanów.
Zerknij sobie w aplikacji co mają i będziesz mogła sprawdzić dostępność i dokładne miejsce na półce w swoim Rossmannie. U mnie jest tego ogrom 🙈
 
reklama
Do góry