reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jakie koszty utrzymania bliźniąt?

andziaa21

Aktywna w BB
Dołączył(a)
19 Sierpień 2012
Postów
78
Jakie koszty utrzymania bliźniąt należy mieć na uwadze? Czy bardzo się różnią od jednego dziecka? a może podwójne?
 
reklama
ja ostatnio liczyłam mleczko - 450-500 zł
6-7 pieluch dziennie na dziecko - razy dwa :-) i przemnożyć przez koszt 1 pieluchy zależy jakich kto używa
jak woda ida tez nawilżane chusteczki - paczka na 3 dni około i krem do pupy
Mi przypadł do gustu zielony linomag - koszt 30ml około 8zł, ten sam skład w robionewj maści od pediatry i 100ml mam za 7,5zł - polecam, bo te 30ml schodziło mi w 4 dni
Kosmetyki mam jeszcze te z ciążowych zapasów
dochodzą konkretne koszty prania, proszków - tego nie umiem wyliczyć
najgożej po kieszeni dają szczepionki - to droga imprezka niestety:confused2:
na bieżąco ciuszki - choć te pierwsze pewnie macie albo goście zniosą
waciki, gaziki to juz niby nie jest jakis wielki koszt ale jak się zbieze wszystko do kupy to robi sie okragła sumka, jak pisała Lilly - tysiaka trzeba liczyć:cool:, pomijam tu podwqójna wyprawkę, łóżeczka wózki, foteliki itd bo to najczęsciej przed narodzinami kupujemy.
 
Co do pieluch - jak zaczynaja zabkowac to za przeproszeniem sranie na potege - pieluch idzie ok 12 x 2 u nas..
Duuuuzo picia u nas idzie, jak nie ma kompotow to np. 2 pol litrowe butelki dzieciowego picia rozrobionego z woda dziennie na dwie.
Ale.. na dzien dobry dostalismy mega duzo pieluch i chusteczek - starczylo na 2 m-ce;)
 
Widzę że dawno nikogo nie było na tym wątku,ale dorzuce swoje "3 grosze"...

U nas najwięcej mleko schodziło na samym początku,duży Bebilon starczał nam na 3 dni,pieluch też nieziemskie ilości(mój M, nawet na porodówke mi dowoził bo brakło na 4 dni),najwięcej pieluch schodziło nam jak chłopcy złapali wirusa żołądkowo-jelitowego,do tego leki,ja też musiałąm płacić za łóżko żeby być z maluchami na oddziele(chodz dla mnie obecnośc matki jest obowiązkowa i logiczna,chłopcy mieli wtedy 7 miesięcy),kolejna ładna sumka szła na jedzonko słoiczkowe,robiliśmy zapasy w rossmanie na promocji :drugi słoiczek za 50% ceny lub trzeci słoiczek gratis,Mój M. zwoził do domu po 250 słoików:-DLudzie napadają na banki a my na Rossmana...

Ciuszki to wiadomo że też podwójnie,jedno dziecko po drugim nie wykorzysta wiec jak kupujemy ubrania czy buty to wszystko podwójnie

Jeśli chodzi o szczepionki to płaciliśmy tylko za te 5 w 1,mąż w pracy zapisał sie do fundacji i za szczepionki na pneumokoki zwrócono nam co do grosza.

Największe wydatki są jak dzieci chorują wtedy dodatkowym kosztem są leki,ale myśle że w każdej rodzinie choroba rozprzestrzenia się jak sztafeta...

Będąc w ciąży pojechaliśmy do sklepu po pościel do łóżeczek,śpioszki,kaftaniki,pieluchy tetrowe i flanelowe,same podstawowe rzeczy i zostawiliśmy 900zł(po rabacie)-ciuszki starczyły nam na miesiąc bo chłopcy wyrośli a i tak dokupowaliśmy nowe bo perfekcyjnie ulewali i nie wyrabiałam sie z praniem i suszeniem...W sumie wszystko kupowaliśmy sami,nowe.Dziadki odciążyli nas odnosnie wózka,później doszły krzesełka do karmienia itp
 
Do góry