reklama
 1. Uwaga!

  Dziś w nocy (z soboty na niedzielę) strona babyboom.pl nie będzie dostępna przez około 1 - 2 godziny. Musimy przenieść nasze serwery do innego budynku w serwerowni z której korzystamy od kilku lat. Zrobimy wszystko, żeby ten proces zajął jak najmniej czasu, ale wykorzystamy też tę okazję, żeby przyspieszyć serwery i zwiększyć bezpieczeństwo strony. Planujemy wyłączyć stronę o północy.

  Zamknij powiadomienie

Jakie książeczki dla 14 miesięcznego dziecka?

Temat na forum 'W co się bawić?' rozpoczęty przez mama MATIEGO, 25 Sierpień 2012.

 1. mama MATIEGO

  mama MATIEGO Szczęśliwa żona i mama :)

  Witam
  Jakie polecacie książeczki dla 14 miesięcznego dziecka tak aby go zainteresować?
  Polecacie jakieś konkretne tytuły lub wydawnictwa godne uwagi?
   
 2. mama MATIEGO

  mama MATIEGO Szczęśliwa żona i mama :)

  Nikt nie może niczego polecić???
   
 3. reklama
 4. Mamiczka

  Mamiczka Zaciekawiona BB

  Polecam książki z Wydawnictwa Dwie Siostry, a zwłaszcza "Księga Dźwięków" i "Różnimisie". Z kolei z Wydawnictwa Tatarak świetna książeczka "Bardzo głodna gąsienica". Nasze ulubione to seria o Mysi z Endo, ale ciężko je dostać.
   
 5. Kiulik

  Kiulik Fanka BB :)

  Seria o Kamyczku:)
   
 6. Mamiczka

  Mamiczka Zaciekawiona BB

  Faktycznie ciekawe te książki o Kamyczku.
   
 7. Eminem

  Eminem Fanka BB :)

  A warto może pomyśleć też o książeczkach, które dziecko samo będzie mogło oglądać i opisywać? Są też książki, które w tekscie mają niektóre wyrazy wyrażone za pomocą obrazka, ja dziecku czytam, a jak jest wyraz wyrazony obrazkiem to ono nazywa . I tak wychodzi zdanie:
  Ja: Krzyś poszedł przez gęsty las, gdzie spotkał ... tu jest obrazek a moja córa odpowiada to co widzi na obrazku czyli Kubusia Puchatka i w ten sposób dziecko jest bardziej zaangażowane moim zdaniem:)
   
 8. Kiulik

  Kiulik Fanka BB :)

  zgadza sie te tez są ekstra. Ale poza tym dla straszaków bardziej Franklin - bardzo mądre, dużo fajnych zasad mozna dzieki nim wytłumaczyc i sa nie drogie. 1 kosztuje ok 7zł:)
   
 9. Mamiczka

  Mamiczka Zaciekawiona BB

  Ta o Kubusiu Puchatku też jest fajna, ale 14-miesięczne dziecko nie mówi jeszcze na tyle, żeby aktywnie uczestniczyć w czytaniu. Mój Maluch oczywiście pokazuje wszystko paluszkiem, ale nie powie mi co widzi na obrazku (no chyba, że to jakieś zwierzę, to od razu wydaje odgłosy paszczowe :-D).
   
 10. reklama
 11. Eminem

  Eminem Fanka BB :)

  Mój Michaś tak samo, jednak reaguje i w ten sposób jakby pomyślałam, że się rozwija, a to jak jest piesek narysowany i ja pokażę to szczeka itp. a będzie starszy to będzie ze mną "czytał" już nazywając normalnie obrazki, a potem sam mi przeczyta he heh he
   
 12. nagda

  nagda Zaciekawiona BB

  Za Franklina serdecznie dziękuję, po przeczytaniu książeczki "Franklin boi się ciemności" moja córka zaczęła widzieć w łóżeczku "maszkary"... Zresztą - to przecież nie dla 14-miesięcznego dziecka. My w tym wieku przerabiałyśmy kwadratowe książeczki z kartonowymi okładkami. Na przykład wierszyki Marii Konopnickiej "Czy to bajka, czy nie bajka", "Jadą jadą dzieci drogą".
  CZY TO BAJKA CZY NIE BAJKA. WIERSZYKI DLA MALUCHÓW - Maria Konopnicka - Przyjazna Księgarnia Internetowa

  Miałyśmy też całą serię o zwierzątkach, zakupioną w taniej książce: "Owieczka Becia" "Kroliczek Emil" itp.
  Owieczka Becia. Bajka kartonowa

  Moja Mila je uwielbiała i czytałyśmy godzinami. Ale ona od zawsze świrnięta była na punkcie książek :-)
   

Poleć forum