reklama

Jakie książeczki dla 14 miesięcznego dziecka?

Temat na forum 'W co się bawić?' rozpoczęty przez mama MATIEGO, 25 Sierpień 2012.

1. mama MATIEGO

mama MATIEGO Szczęśliwa żona i mama :)

Witam
    Jakie polecacie książeczki dla 14 miesięcznego dziecka tak aby go zainteresować?
    Polecacie jakieś konkretne tytuły lub wydawnictwa godne uwagi?

2. mama MATIEGO

mama MATIEGO Szczęśliwa żona i mama :)

Nikt nie może niczego polecić???

3. reklama
  4. Mamiczka

Mamiczka Zaciekawiona BB

Polecam książki z Wydawnictwa Dwie Siostry, a zwłaszcza "Księga Dźwięków" i "Różnimisie". Z kolei z Wydawnictwa Tatarak świetna książeczka "Bardzo głodna gąsienica". Nasze ulubione to seria o Mysi z Endo, ale ciężko je dostać.

5. Kiulik

Kiulik Fanka BB :)

Seria o Kamyczku:)

6. Mamiczka

Mamiczka Zaciekawiona BB

Faktycznie ciekawe te książki o Kamyczku.

7. Eminem

Eminem Fanka BB :)

A warto może pomyśleć też o książeczkach, które dziecko samo będzie mogło oglądać i opisywać? Są też książki, które w tekscie mają niektóre wyrazy wyrażone za pomocą obrazka, ja dziecku czytam, a jak jest wyraz wyrazony obrazkiem to ono nazywa . I tak wychodzi zdanie:
    Ja: Krzyś poszedł przez gęsty las, gdzie spotkał ... tu jest obrazek a moja córa odpowiada to co widzi na obrazku czyli Kubusia Puchatka i w ten sposób dziecko jest bardziej zaangażowane moim zdaniem:)

8. Kiulik

Kiulik Fanka BB :)

zgadza sie te tez są ekstra. Ale poza tym dla straszaków bardziej Franklin - bardzo mądre, dużo fajnych zasad mozna dzieki nim wytłumaczyc i sa nie drogie. 1 kosztuje ok 7zł:)

9. Mamiczka

Mamiczka Zaciekawiona BB

Ta o Kubusiu Puchatku też jest fajna, ale 14-miesięczne dziecko nie mówi jeszcze na tyle, żeby aktywnie uczestniczyć w czytaniu. Mój Maluch oczywiście pokazuje wszystko paluszkiem, ale nie powie mi co widzi na obrazku (no chyba, że to jakieś zwierzę, to od razu wydaje odgłosy paszczowe :-D).

10. reklama
  11. Eminem

Eminem Fanka BB :)

Mój Michaś tak samo, jednak reaguje i w ten sposób jakby pomyślałam, że się rozwija, a to jak jest piesek narysowany i ja pokażę to szczeka itp. a będzie starszy to będzie ze mną "czytał" już nazywając normalnie obrazki, a potem sam mi przeczyta he heh he

12. nagda

nagda Zaciekawiona BB

Za Franklina serdecznie dziękuję, po przeczytaniu książeczki "Franklin boi się ciemności" moja córka zaczęła widzieć w łóżeczku "maszkary"... Zresztą - to przecież nie dla 14-miesięcznego dziecka. My w tym wieku przerabiałyśmy kwadratowe książeczki z kartonowymi okładkami. Na przykład wierszyki Marii Konopnickiej "Czy to bajka, czy nie bajka", "Jadą jadą dzieci drogą".
    CZY TO BAJKA CZY NIE BAJKA. WIERSZYKI DLA MALUCHÓW - Maria Konopnicka - Przyjazna Księgarnia Internetowa

Miałyśmy też całą serię o zwierzątkach, zakupioną w taniej książce: "Owieczka Becia" "Kroliczek Emil" itp.
    Owieczka Becia. Bajka kartonowa

Moja Mila je uwielbiała i czytałyśmy godzinami. Ale ona od zawsze świrnięta była na punkcie książek :-)

Poleć forum