reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jakie mleko jest godne polecenia?

witam
mam pytanko
moja córca od 4 miesiaca była na bebilonie pepti 2 (na recepte- skaza białkowa)
2 tyg temu robilismy testy pokarmowe
wyszło ze na mleczko nie jest uczulona tylko na kakao:szok:
pediatra zalecił zmane mleka bebilon pepti na bebilon junior 3 (w duzych niebieskich kartonowych pudełkach z miejscem na łyzeczke )
wprowadzamy je powoli
i mała bardzo je polubiła
jednak cena mnie szokuje 41 zł za szt
powoli równiez mielismy zaczac wprowadzac produkty mleczne np. jogurt ,kaszka manna na mleku (mała jadła tylko na wodzie ) i np zacierki
dodatkowo raz dziennie staram sie jej podawac mleczko krowie 5 ml( jedna łyzeczka )

niestety moje dziecie nic na mleku nie rusza :-(
zaraz pluje i sie "ksztusi"
jedyne co to zje jogurt naturalny

i moje pytanko
jak moge zachecic dziecko do jedzienia produktów mlecznych ??
mała pije 3 razy dziennie mleko modyfikowane ale tylko z kaszka bobowity ( czystego mleka modyfikowanego nie ruszy )
najlepiej cały dzien
jadał by ciastka ( staram sie dawac takie przez maszynke )


byłysmy dzis na szczepieniu od stycznia nic nie przybrała na wadze ( ale pediatra i my sadzimy ze to kkutek 3 chorób jakie miała w styczniu,lutym i kwietniu ) i jeszcze zmiana mleka doszła
ale martwie sie trasznie

zrobiła sie taki niejadek
 
reklama
My kończymy właśnie przygodę z karmieniem piersią i przechodzimy na mleczko modyfikowane. Testowaliśmy różne, ale najlepiej synkowi smakuje BebikoPro+2. Najlepiej nim się najada, jest spokojny, nic mu nie dolega. Wykorzystuje je do przyrządzania różnych dań dla malucha i też się sprawdza. Wiadomo że nic nie zastąpi piersi mamy ale z mlek to najbardziej nam odpowiada właśnie BebikoPro+2.
 
Przeczytałam cały wątek, uff! Niestety nie zgodzę się z twierdzeniem, że każde mleko jest dobre - nie jest! Wystarczy poczytać składy, to że wszystkie mleka modyfikowane mają olej palmowy w składzie to nie jest norma i to wcale nie jest zdrowe. To że wiekszość mlek ma maltodekstryne i cukier to nie jest norma i tak wcale nie musi być, producenci dodają olej palmowy bo to najtanszy i najniższej jakości wypełniacz, który przedłuża termin przydatnosci do spożycia. A cukier? wiadomo, żeby maluszek ładnie jadł a mama była zadowolona i twierdziła, ze "mleko słuzy". Kilkulatek też chętnie będzie wcinał kanapki z nutella :))) najlepsze jest mleko capricare i wygrywa we wszystkich porównianiach, np na czytajsklad.pl. Czytanie etykiet wcale nie jest skomplikowane, wiadomo, że niemowle może niechętnie pić inne mleko ale uwazam, że zawsze warto zacząć od najlepszego
 
nam się mleko bebilon sprawdziło, synek pije wersję AR, w dobrej cenie kupuję w aptece DOZ, bo stacjonarnie mają duży wybór tego mleka.
 
Polecam mleko Bebilon 2 mała od razu je polubiła, nie ma problemów z wypróżnianiem, jest spokojna najada się nim. Przesypia całe noce . Wcześniej stosowałam Bebiko niestety u nas się nie sprawdziło mała była niespokojna jakby nie najedzona ciągle, po zmianie mleka jak ręką odjął :) Bebilon 2 posiada witaminy i minerały odpowiednie dla dobrego rozwoju dziecka.
 
My z córeczką Małgosią po dwóch innych mlekach powróciliśmy do Bebilonu. To było pierwsze mleczko mm i będzie tez ostatnim, jak się okazuje. Bije na głowę każde inne mleko modyfikowane. Żadnych kolek, problemów z brzuszkiem, wzdęć itp. historii. :) Już więcej nie będę testować na córce ;)
 
U nas najlepiej sprawdził się Bebilon 2! #bliskomamy #bebilon2. Córka starsza bardzo dobrze go tolerowała dlatego dla mojego młodszego syna również wybrałam to mleczko ! Polecam
 
reklama
Polecam Bebilon Advance 2. Moja córka była niejadkiem jeśli chodzi o mleko dopóki nie spróbowała Bebilonu.
To mleko to strzał w 10! Smak, konsystencja - wszystko odpowiada mojej Małej, do tego stopnia, że zostawia pustą butelkę. Super jest również opakowanie w jakim znajduje się mleko, ma szczelnie zamknięcie, rożek do usuwania nadmiaru mleka i uchwyt na miarkę. Córka nie ma po mleku żadnych boleści, nie dokucza jej brzuszek, nie ulewa, pięknie zjada spore porcje.
 
Do góry