reklama

Jakie mleko po ukonczeniu 12 mca zycia i czy od razu zmieniac?

Temat na forum 'Żywienie' rozpoczęty przez Basia_one, 14 Październik 2012.

1. Basia_one

Basia_one Multimama ;)

Witam, niedawno pytalam o to jak sprawdzic czy moja corka ma dalej uczulenie na bialko mleka krowiego, ale nie otrzymalam prostej odpowiedzi.

Teraz chcialabym zapytac czy po 12 mcu zycia wprowadzac corce zwykle mleko mm badz ha czy odczekac jeszcze jakis czas. Ona je teraz Aptamil pepti 2.

Mieszkam w irlandii i na codzien nie mam mozliwosci wizyty u alergologa, nie dlatego ze musialabym czekac w kolejce, ale raczej dlatego ze tu nie ma. Pediatra nie za wiele moze chyba pomoc, jedyne co to chyba poprosze ja zeby zrobila corce testy z krwi. Zastanawiam sie jak inaczej sprawdzic czy ma dalej skaze. Daje jej maslo do zupek, od czasu do czasu budyn z gerbera, skora jest ladna, nie widze objawow alergii, kupy tez robi normalne. Po jogurtach dla dzieci zwraca, dzis dalam jej stroszke twarogu z jogurtem naturalnym, tez troszke ulewala. Nie placze, ani nie narzeka na brzuszek, nie wyglada na wzdeta, ostatni raz wzdeta byla troszke po kapusniaczku.

Poradzcie cos prosze, czy probowac np z mlekiem ha czy sprobowac normalne i kiedy? Dodam ze moge jeszcze zalatwic sobie recepte na to pepti.

2. happybeti

happybeti show must go on...

Moim zdaniem próba z HA to dobry pomysł:tak:- jest to "łagodniejsze przejście", niż od razu na zwykłe mleko.Ale, ze te białka w HA nie są całkowicie "rozbite", to gdyby córeczka nadal miała alergię, to i przy HA by "wyszło".
    Nie ma prostego sposobu, by się przekonać, tylko obserwacja.Ty znasz swoje dziecko, więc będziesz wiedziała, czy organizm reaguje.

3. reklama
  4. kamii150

kamii150 Gość

Zwykłego mleczka raczej tak szybko nie radzę dawać - podawać stopniowo np.jogurt naturalny lub właśnie jakiś twaróg ,ale nie w czystej postaci ..
    JA mojej córce tak do butelki zwykłego mleczka (oczywiście przegotowanego)dałam jak skończyła półtora roku ... ale nie miała na nie ochoty i w zasadzie tak się skończyła nasza historia z mlekiem do picia..za to dostaje dużo jogurtów ,serów i wapń jest w normie ..

5. anitha

anitha Fanka BB :)

ja dawalam dzieciom nutramigen do 1.5 roku , (do tego czasu nie moga odmowic ci recepty) wolalam nie ryzykowac z mlekiem. za to probowalam dawac jajecznice, ser , jogurty. jak widzialam ze cos sie dzieje to odstawialam jeszcze na jakis czas a jak nie bylo nic to ten dany produkt zostawal. musisz sprawdzac metoda prob i obserwowac to jedyny sposob zeby sie dowiedziec czy nadal ma uczulenie i na co najbardziej.

o testy raczej sie nie doprosisz , do roku nie zrobia niczego bo twierdza ze i tak nie wyjdzie a pozniej mowia ze ok 1.5 roku-2 lat powinno przejsc samo (tak bylo w moim przypadku a mieszkam w szkocji) moim dzieciom rzeczywiscie monelo starszemu jak mial 1.5 roku a mlodszy potrafi miec do dzis jakies uczulenie jak np zje majonezu za duzo.

6. Basia_one

Basia_one Multimama ;)

Dzieki dziewczyny za odpowiedzi, Kamii150 nie chodzilo mi o mleko krowie tylko o zwykle modyfikowane. No poprobuje, do ukonczenia roczku jeszcze zostalo ok 3 tyg. Zastanawiam sie wlasnie nad smakiem, bo zauwazylam ze ona nie lubi mdlawych, mlecznych smakow. Ten budyn z gerbera zjada kilka lyzeczek i odmawia.

Ostatnia edycja: 17 Październik 2012
  7. Basia_one

Basia_one Multimama ;)

A moze ktoras mama ma jeszcze jakies spostrzezenia? Czytalam na stronach roznych producentow i z mleczkiem HA po roku czasu bedzie ciezko. Chyba tylko Nan od nestle jest, ale w Irlandii bedzie mi z nim ciezko, chcialabym kupic takie mleko ktore bedzie latwo dostepne. Zastanawiam sie nad Hipp. No ale jak mowie jeszcze mam sporo czasu nim dojdzie do zmiany mleka.

Poleć forum