reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jakie mleko wybrać?

Rozpuszczalna

Fanka BB :)
Dołączył(a)
5 Sierpień 2016
Postów
313
Miasto
Kraków
Witam[emoji4] mój synek ma 6 miesięcy do tej pory karmiłam bo piersią i dawalam słoiczki. Niestety zauważyłam że ostatnio mam coraz mniej pokarmu. Dlatego chciałabym zasięgnąć porady jakie mleko podjęcie swoim malucha?

Napisane na HUAWEI SCL-L01 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Teraz jeszcze jestem na etapie Babilonu 1, tego gotowego w 90ml buteleczkach ale od 6 miesiąca przechodzimy na bebilon 2 w puszce
 
My najpierw Bebilon ale wymiotowala po nim i miała zatwardzenia, później zmiana na Hipp Combotic comfort, ale znów zatwardzenia po chwilowej poprawie, później Enfamil 1 i juz teraz lecimy na Enfamil 2. Jest niedobre w smaku, ma metaliczny posmak ale małej smakuje i nie ma takich problemów jak były wcześniej
 
Moja córcia póki co pije enfamil 1 a jeśli później będzie jej smakowała i odpowiadała 2 tak jak teraźniejsze mleko to nadal zostaniemy przy enfamilu :) Słyszałam wiele opinii w szpitalu i przychodni, że niby enfamil jest najlepszy dlatego to był mój pierwszy wybór mleka kiedy niestety przestałam karmić piersią, całe szczęście trafny :)
 
reklama
Polecam mieszanki bez mleka krowiego - typu sinlac lub przejście na miksowane pokarmy stałe oraz napoje typu woda i herbatki naturalne. Ostatnie badania wykazują, że podawanie niemowlakom mleka krowiego (a mleka modyfikowane są na nim oparte) może przyczynić się do powstania u dziecka cukrzycy typu 1. Mechanizm jest bardzo prosty: gdy układ trawienny niemowlaka nie razi sobie ze strawieniem białek, niestrawione białka mleka krowiego przenikają do krwiobiegu. Tam są identyfikowane jako obce białka - jako intruz. Organizm wszczyna alarm i przeszukuje organizm czy aby na pewno usunął intruza w 100% i trafia na komórki trzustki produkujące insulinę, które "wyglądają" podobnie do krowiego białka - i je niszczy. W rezultacie mamy cukrzycę typu 1 czyli tę, w której insulina nie jest produkowana (no bo sami sobie zniszczyliśmy komórki, które miały ją produkować).
 
reklama
Do góry