reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jakie mleko wybrac?

róża01

Początkująca w BB
Dołączył(a)
17 Październik 2017
Postów
21
Witam wszystkich rodziców,

mam pytanie co do karmienia piersią i mleka kupnego. Jak długo karmicie lub karmiliście dziecko piersią i jak wyglądało odstawienie? Zastanawia mnie również czy dużo mam również karmi mlekiem kupnym i jeżeli tak, to jakie mleko byście polecali?

Dziękuję serdecznie za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam :)
 
reklama
Witam wszystkich rodziców,

mam pytanie co do karmienia piersią i mleka kupnego. Jak długo karmicie lub karmiliście dziecko piersią i jak wyglądało odstawienie? Zastanawia mnie również czy dużo mam również karmi mlekiem kupnym i jeżeli tak, to jakie mleko byście polecali?

Dziękuję serdecznie za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam :)
Karmiłam piersią 3,5 roku, córka sama zrezygnowała, kiedy była gotowa.
 
Córkę karmiłam 14.5 miesiąca piersią, kaszki dawałam na bebilonie łyżka. Butelki jako takiej nigdy nie piła. Nie chciała. Karmiłam tak długo aż było to potrzebne.

Syna karmiłam 8.5 miesiąca aż sam zrezygnował z piersi. Kaszki też dostawał na bebilonie. Wtedy też weszła butla zamiast piersi. Próbowałam z Bebilonem ale mu nie smakował butli. Nie wypijał praktycznie nic. Kupiłam Bebiko. I przy nim zostaliśmy. Pije chętnie do dziś. Za tydzień kończy roczek. Każda próba podania bebilonu w butli to strajk już nie próbujemy. Dostaje Bebiko.

Co do kaszek na bebilonie. To u obojga moich dzieci było wielkie wpychanie i namawianie do zjedzenia. Nie smakowały im. Nie wiem czy to kwestia mleka czy po prostu nie lubią kaszek. Szybko skończyliśmy też z nimi przygodę. Syn już jakiś czas nie dostaje kaszek. Tak mu nie smakowały że tylko nimi potrafił zwymiotować za każdym razem.

Mleko też trzeba dobrać tak aby służyło dziecku. Przyrost wagi, bule brzuszka, kupki. No wszystko musi być jak należy.

Pytałam pediatrę jakie mleko. To mi odpowiedziała że obojetne. Bo kazde teraz jest dobre.
 
Ja karmiłam całe 2 moze 2,5mca;p ale corka miala starszne bóle o skaze i na bebilon pepti przeszlysmy. Teraz ma 13 mcy i juz ze skazy wyrosla i je zwykle bebiko.

Wiem ze np niektore dzieci nie tolerują Nan bo powoduje zaparcia inne znowu na enfamilu bardzo duzo przybierają.. ale to jest kwestia indywidualna. Musisz sprobować jakiegoś i zobaczyc jak maluch toleruje.
 
Jak na razie karmie piersią ponad 9 miesięcy. Kaszki przygotowuje na wodzie. Jeśli chodzi o mleko modyfikowane radziłbym poczytać składy i wybrać takie z najlepszym. Jeśli maluszek nie zechce pić wybranego mleka szukać jak najlepszej alternatywy. W mojej opinii pediatrzy jeszcze nie są nastawieni na zdrowe odżywianie dzieci dlatego nie do końca orientują się w składach mm, kaszek itp. Np. moja pediatra poleciała nam kaszke z dodatkiem cukru, a mm mające w składzie syrop glukozowo-fruktozowy. Oczywiście każdy rodzic sam decyduje, co podaje swojemu dziecku.
 
Witam wszystkich rodziców,

mam pytanie co do karmienia piersią i mleka kupnego. Jak długo karmicie lub karmiliście dziecko piersią i jak wyglądało odstawienie? Zastanawia mnie również czy dużo mam również karmi mlekiem kupnym i jeżeli tak, to jakie mleko byście polecali?

Dziękuję serdecznie za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam :)
Karmię piersią już prawie 15 miesięcy. Mały je już pokarmy stałe, nie lubi pić z butelki więc mm wcale nie dostaje. Kaszki od 2 tygodni robię mu na mleku kozim, wcześniej na mlekach roślinnych. Parę razy próbowałam podać mm- enfamil, bebilon pepti, niedawno bebiko- wypił 40 ml [emoji4]. Nie podchodzą mu. Zresztą wolę dawać mu kozie do kaszek
 
Jak na razie karmie piersią ponad 9 miesięcy. Kaszki przygotowuje na wodzie. Jeśli chodzi o mleko modyfikowane radziłbym poczytać składy i wybrać takie z najlepszym. Jeśli maluszek nie zechce pić wybranego mleka szukać jak najlepszej alternatywy. W mojej opinii pediatrzy jeszcze nie są nastawieni na zdrowe odżywianie dzieci dlatego nie do końca orientują się w składach mm, kaszek itp. Np. moja pediatra poleciała nam kaszke z dodatkiem cukru, a mm mające w składzie syrop glukozowo-fruktozowy. Oczywiście każdy rodzic sam decyduje, co podaje swojemu dziecku.
Naprawdę produkt dla takich maleństw może mieć ten syf? [emoji33]
Dodam że nie jestem manniaczką kp. Zanim synek urodził się kupiłam butelki. Jak skończył pierwszy miesiąc kupiłam mm bo chciałam co jakiś czas dokarmiac np jak gdzieś będziemy jechać. Po prostu taki cycocholik się trafił i do tej pory mu to zostało. Mm nie chciał/nie mógł. Myślałam że wszystkie mleka mają dość przyzwoite składy. W końcu to podstawa żywieniowa wielu wielu niemowląt. A tu proszę jednak wszystko trzeba czytać
 
Ja od samego początku karmiłam mm Hipp biocombiotic. Mała ładnie przybierała i mleko smakowało także od siebie mogę polecić.
 
Mleko modyfikowane tak naprawdę trzeba przetestować na dziecku, z tym ze wybieralabym te znane marki typu bebilon enfamil itp. Co do karmienia piersią to wszystko zależy TYLKO od Ciebie- od Twoich możliwości i chęci
 
reklama
Do góry