reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jakie mleko

Magda_lena24

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
26 Sierpień 2017
Postów
114
Mamusie doradzcie mi. Bo już jestem bezsilna. Moja córka ma ponad miesiąc i pije mm Bebiko od 3 tygodni męczą ją gazy. Wcześniej trwało to około dwóch godzin od 4 do 6 rano, a teraz już zaczyna się od 12- 1 w nocy i tak do rana czasem steka prezy się i puszcza dużo gazow.Masuje jej brzuszek i kładę na brzuchu. Po każdej butelce spi około 1 h spokojnie tylko a potem wzdęcia. W ciągu dnia teraz również puszcza dużo gazow i się strasznie denerwuje przez nie i ja budza. Już nie wiem co mam robic. Ostatnio pediatra zalecił Bebilon pepti, a inny Bebilon Comfort i badanie moczu i kupki. Wczoraj juz aż miała biegunki po Bebiko i zaczęłam dawać jej wkoncu Bebilon ale Comfort już w nocy. No i dziś pojawily się czerwone nie zlewajace się chrostki na całym ciele( brzuch, nóżki,buźka, szyja) ale biegunki już nie ma. Myślicie że to alergia na mleko i faktycznie powinna pić Bebilon Pepti DHA ? Bo Comfort pije nie cała dobę dopiero. Już nie wiem co robić
 
reklama
Dziwne, ze nie miala alergii po zwyklym Bebiko, a dostalaby po Bebilon Comfort. Z tego, co czytalam, mleko nalezy dziecku zmieniac stopniowo - dodajac po 1 miarce nowego do "starego" .
Wyprobowalabym jeszcze na Twoim miejscu mleka "posrednie", te HA - maja aminokwasy czesciowo rozbite, wiec sa lzej strawne od "zwyklego" mm, a nie tak niedobre jak mleka dla alergikow. No i sa bez recepty.
A na gazy najlepsza rurka "windi".
I zobacz na you tube, jak spowijac dziecko ( baby swaddling ) - powinno pomoc w spokojnym snie .
 
Ja na początku karmiłam piersią ale musiałam przestawić na mleko sztuczne.mały pił bebilon HA. Niestety robił kupki co kilka dni i męczył się przy tym. Pediatra zalecił mieszać bebilon HA z comfort.na początku było ok.częstsze kupki i mały mniej marudził. Niestety po kilku tygodniach u małego pojawiła się wysypka i z każdym dniem było jej więcej. Pediatra stwierdził atopowe zapalenie skóry i przepisał bebilon pepti. W drugim tygodniu po zmianie mleka większość plam zniknęła. Nie wszystkie bo mały ma alergie nie tylko na mleko i stopniowo eliminujemy różne rzeczy.bebilon pepti można kupić w aptece bez recepty ale jest drogie.z receptą płacę 30 albo 35%ceny (nie pamiętam dokładnie).ja bym poszła do pediatry pokazać wysypke i zgadzam się z happybeti. Wprowadzając nowe mleko powinno się to robić stopniowo.mi pediatra tłumaczył tak: np. Na 5 miarek mleka 4 starego 1 nowego,później 3 starego 2 nowego, itd. aż będzie samo nowe.trwa to kilka dni ale brzuszek maluszka przyzwyczaja się stopniowo do nowego mleka a dziecko do innego smaku.
 
Do góry