reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jakie obowiązki ma kobieta w ciąży wobec ojca dziecka?

Dołączył(a)
9 Wrzesień 2017
Postów
1
Witam,
mam pytanie, jakie obowiązki ma kobieta w ciąży wobec ojca dziecka? Czy muszę go informować o swoim stanie i płodu? Czy istnieje jakaś możliwość aby ograniczyć bądź całkowicie urwać z nim kontakt. Jestem w pierwszych tygodniach ciąży i rozpoczęło się moje piekło. Byłby już partner nęka mnie telefonami, wydzwania do pracy i grozi, że zrobi wszystko żebym ta prace straciła. Ponoć podsłuchiwał mój telefon. Boje się go. Rozważam kwestie niebieskiej karty. Proszę o pomoc.
 
reklama
Prawnie nie masz żadnych, dopóki ojcostwo jest nieustalone. A moralnie, to juz Twoja decyzja...
Ciężko coś napisać wiecej, nie znam sytuacji. Jak czujesz się zastraszana to zawsze mozesz isc na policję, ale co oni z tym zrobią....
 
Wut? Jak można zajść w ciążę z takim człowiekiem? Gdzie antykoncepcja albo tabletki po?
Ale wracając do tematu, skontaktuj się z jego rodziną. Poinformuj ich o jego zachowaniu i powiedz ze się boisz a jak się nie uspokoi to pójdziesz na policje. Kiedy rodzina się dowiaduje o takich rzeczach to zazwyczaj oprawca nie jest już taki nachalny.
 
Powiedz mu ze to nie jego dziecko i po sprawie :D a tak poważnie to prawnie staje się on ojcem w momencie gdy w urzędzie podpisuje oświadczenie o uznaniu ojcostwa. chyba, ze jesteście małżeństwem to wtedy jest tzw domniemanie ojcostwa
 
Nie masz w ciąży żadnych obowiązków w stosunku do ojca dziecka, nawet jezeli bylby to Twoj maz. Obowiazki pojawiajaja sie dopiero po urodzeniu dziecka jezeli jest ustalone ojcostwo.
 
Wut? Jak można zajść w ciążę z takim człowiekiem? Gdzie antykoncepcja albo tabletki po?
Ale wracając do tematu, skontaktuj się z jego rodziną. Poinformuj ich o jego zachowaniu i powiedz ze się boisz a jak się nie uspokoi to pójdziesz na policje. Kiedy rodzina się dowiaduje o takich rzeczach to zazwyczaj oprawca nie jest już taki nachalny.


NIETAKT!!!
 
Wut? Jak można zajść w ciążę z takim człowiekiem? Gdzie antykoncepcja albo tabletki po?
Ale wracając do tematu, skontaktuj się z jego rodziną. Poinformuj ich o jego zachowaniu i powiedz ze się boisz a jak się nie uspokoi to pójdziesz na policje. Kiedy rodzina się dowiaduje o takich rzeczach to zazwyczaj oprawca nie jest już taki nachalny.
Jezeli jest to dorosły człowiek, a domniemuje, że jest, to rodzinie nic do tego. Wcale nie musi z nimi na ten temat rozmawiać i brać ich zdanie pod rozwagę, a i rodzina może również nie miec ochoty wtrącać się w tego człowieka sprawy. Są różne rodziny, różne wpływy, autorytety i domy.

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Nie masz zadnych obowiazkow. Zaden przepis prawa tego nie przewiduje. Jesli neka Vie w ten sposob to zglos to na Policje. Pamietaj tylko, ze powinnas miec jakies dowody, samo twoje slowo to troche malo. Dowody to np. smsy, nieodebrane polaczenia, ewentjalnie podac kogos na swiadka, dobrze byloby ze swiadkiem isc na Policje juz. Okropna sytuacja.
 
Do góry