reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jakie okrycie do snu?

Dołączył(a)
9 Marzec 2011
Postów
6
Hej, pytanie może się już pojawiło na forum ale nie mogłam nigdzie znaleźć, także przepraszam jeśli powtarzam się.
dziewczyny, czym nakrywacie swoje maluchy do snu? moja Basia ma prawie 3 miesiace i od poczatku spi pod kocykiem.. ale bywa, ze sie rozkopuje, albo jest jej za goraco.. jakie Wy uzycie okrycia?
 
reklama
ja mialam spiworek na zime i totalnie sie nie przydał Nikodem był mokry.
Kocyk mamy i kołderke i ciągle się odkopuje i 3/4 nocki spi odkryty. Chlodno mu nie jest bo zalezy tez w co sie ubierze. Ja mam spokojna glowe jak spi odkryty bo ma body na naramkach i 2czesciwa pizamke be skarpetek..widocznie tak mu najlepiej.
Dzieci nie lubią być przykrywane.
 
Jak jest maly dzidzia to moze spac w spiworku, wtedy sie nie odkryje. Sa cieple na zime ale sa i ciensze takie na lato. Moj maly spal od urodzenia pod kocykiem.. tylko ze on sie nie odkrywal bo spal na brzuszku. Treaz spi juz normalnie, pod kolderka, ale tylko przez kilka godzin:) potem spi odkryty cala noc. Ubieram go w body na ramiaczkach i tzw. pajacyka. I tak mu dobrze, nie marznie mimo iz w nocy raczej nie nagrzewamy pokoju. Jest z 19 stopni moze.
To ze sie dziecko odkopuje to nie zawsze znaczy ze jest mu za cieplo, one maja po prostu takie odruchy, ze kocyk nie ma szans z ich nozkami i raczkami:) Mozesz sprobowac inaczej ja moze ubierac na noc...
 
my przykrywamy kołderką, a w lecie kocykiem. Jednakże ja wstaję z 3 razy w nocy na siusiu to przy okazji idę młodą nakryć. Ale tak mi się przypomniało jak mama mi opowiadała, że jak ja byłam mała to ona się martwiła, że zmarznę i kołderkę przywiązywała do szczebelków z każdego rogu co bym zawsze była nakryta:szok::-D no i przestała jak raz się jej pod tą kołdrą schowałam, bała się że się uduszę. :-D:-D
 
dzięki dziewczyny za pomoc ;) wybralam ten spiworek od supci i do tego kupilam jeszcze kocyk bawelny-akrylu, i w tymi i w tym Basienka lubi spac, w spiworku szczegolnie bo otula ale i moze swobodnie sie ruszac. przynajmniej jestem teraz spokojna
 
mój synek od urodzenia sypia w śpiworku. jak bylo za gorąco w pokoju, to faktycznie czasem byl spocony, ale teraz (6 mies) jest ok. mamy 2, takie normalne bawelniane, powiedzmy grubosci jak bluzy sportowe.
 
reklama
U nas w użyciu najczęsciej kocyki bawelniane albo bawelniano-akrylowe, dwa rozmiary, polecic moge Womar bo sa trwale i dobrej jakosci, po kilkunastu praniach wygladaja jak po zakupie
 
Do góry