reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jakie picie do stałego posiłku?

zazu51

Początkująca w BB
Dołączył(a)
20 Marzec 2013
Postów
20
zaczęłam rozszerzać dietę małej , jestem na etapie 3 łyżeczek marchewki, jabłka itp. narazie mała więcej nieakceptuje i potem podaje mleczko do najedzenia się -jednak czy można te mleko podawać od razu np po marchewce , bo moja mama twierdzi że nie dobrze tak dawać i jak juz się zastąpi cały jeden posiłek mleczny pokarmem stałym to co wtedy podawać do picia- tzn dziecko zjada cały słoiczek zupki i czy wtedy też podawać jeszcze coś do picia i czy może to być woda- chciałabym uczyć picia zwykłej wody? jak to jest u Was?:)
 
reklama
ja dawałam od razu mleko po marchewce jako uzupełnienie posiłku, kiedy zastąpiłam mleczny posiłek warzywnym to podaję wodę ;-)

pozdrawiam
 
ogólnie na początku mleko jest dla dziecko nie tylko piciem ale i pokarmem więc można spokojnie dać od razu po posiłku tak aby dziecko się najadło .... natomiast starszakom nie podawać nic do picia do posiłku, to bardzo zły nawyk!!! picie podaje się przynajmniej 30 min przed lub po posiłku z kilku powodów:
1. woda (i inne napoje) rozrzedzają soki trawienne co spowalnia proces trawienia i go utrudnia
2. hamuje produkcję śliny, która jest niezbędnym elementem prawidłowego trawienia
3. powoduje że dziecko nie musi żuć pokarmu, a pamiętajmy że dokładne żucie jest podstawą

Często podajemy dziecku picie do posiłku ponieważ sami tak robimy i wydaje nam się, że dziecko sobie nie poradzi ze zbyt suchym pokarmem. Błąd!!! Nawet suchą kromkę można zjeść bez popijania, a dzięki temu dłużej i dokładniej żujemy, a to same plusy!!! Od początku uczymy dzieci popijania każdego jedzenia i potem są problemy. Poza tym dokładne żucie ma też wpływ na prawidłowy rozwój szczęki i zębów (u dzieci jedzących tylko miękkie pokarmy oraz nie żujących - bo popijają, pojawiają się problemy z wypadaniem zębów mlecznych!!! trzeba je wyrywać bo już narastają stałe i to krzywo!!!). Poza tym dłuższe żucie to także dłużej trwający posiłek, a dzięki temu dziecko się nie przejada i nie ma potem problemów z bólem brzucha :-). Mój synek nigdy nie popija żadnego posiłku a ma zaledwie 2 i pół roku i doskonale radzi sobie z żuciem nawet suchego chleba.

A co do picia to najlepiej WODA WODA WODA :-)
 

Podobne tematy

Do góry