reklama

Jakie płatki śniadaniowe dla 15 miesięcznego dziecka?

Temat na forum 'Żywienie dzieci - porady' rozpoczęty przez mama MATIEGO, 3 Wrzesień 2012.

1. mama MATIEGO

mama MATIEGO Szczęśliwa żona i mama :)

Witam
    Chciałabym zapytać czy 15 miesięcznemu dziecku można podawać płatki śniadaniowe z mlekiem?
    Czym kierować się przy wyborze takich płatków?
    Czy mozna podawać płatki ogólnie dostępne w sklepach np. Nesqiuk, Cherrios itp.?
    Wiem ze są płatki Bobovity ale na opakowaniu jest wskazanie dla dzieci dopiero po 18 miesiącu....
    Pozdrawiam

2. mirelka01

mirelka01 Fanka BB :)

mamaMATIEGO też jestem ciekawa jakie płatki dla takiego maluszka, ja bardziej stawiałam by na płatki z półki z "normalną" żywnością tj. górskie, jęczmienne, owsiane,kukurydziane, gryczane moja mała ma 10 miesięcy tylko nie wiem czy już może takie jeść;-)

Ostatnia edycja: 4 Wrzesień 2012
  3. reklama
  4. Agnieszka Kozioł-Kozakowska

Agnieszka Kozioł-Kozakowska Ekspert BB. Specjalista żywienia

Faktycznie dzieci poniżej 3 roku życia nie powinny jeść płatków dla dzieci typu Cherrios, za to mogą jeść te tradycyjne np. owsiane, gryczane, jęczmienne przygotowywane na mleku. 15-miesięczne dziecko może nadal jeść kaszki dla niemowląt.
    Płatki Bobovity mają obniżoną zawartość cukru, sodu dlatego mogą być stosowane u dzieci od 18 mż, co nie znaczy że są one lepsze od tradycyjnych płatków zbożowych są jednak alternatywą dla tych dzieci które nie chętnie jedzą np. owsiankę.

Poleć forum