reklama
  1. Uwierz, że jesteś ok. Masz prawo mieć gorszy dzień, masz prawo czuć się zmęczona i popełniać błędy. Najważniejsze, że masz prawo być z siebie dumna. Razem z Dove świętujemy Dzień Mamy Świętuj z nami. Konkursowo/

Wybierz zabawkę, która uszczęśliwi twojego maluszka Konkurs/

Zamknij powiadomienie

Jakie płatki śniadaniowe dla 15 miesięcznego dziecka?

Temat na forum 'Żywienie dzieci - porady' rozpoczęty przez mama MATIEGO, 3 Wrzesień 2012.

1. mama MATIEGO

mama MATIEGO Szczęśliwa żona i mama :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam
    Chciałabym zapytać czy 15 miesięcznemu dziecku można podawać płatki śniadaniowe z mlekiem?
    Czym kierować się przy wyborze takich płatków?
    Czy mozna podawać płatki ogólnie dostępne w sklepach np. Nesqiuk, Cherrios itp.?
    Wiem ze są płatki Bobovity ale na opakowaniu jest wskazanie dla dzieci dopiero po 18 miesiącu....
    Pozdrawiam

2. mirelka01

mirelka01 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    mamaMATIEGO też jestem ciekawa jakie płatki dla takiego maluszka, ja bardziej stawiałam by na płatki z półki z "normalną" żywnością tj. górskie, jęczmienne, owsiane,kukurydziane, gryczane moja mała ma 10 miesięcy tylko nie wiem czy już może takie jeść;-)

Ostatnia edycja: 4 Wrzesień 2012
  3. reklama
  4. Agnieszka Kozioł-Kozakowska

Agnieszka Kozioł-Kozakowska Ekspert BB. Specjalista żywienia

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Faktycznie dzieci poniżej 3 roku życia nie powinny jeść płatków dla dzieci typu Cherrios, za to mogą jeść te tradycyjne np. owsiane, gryczane, jęczmienne przygotowywane na mleku. 15-miesięczne dziecko może nadal jeść kaszki dla niemowląt.
    Płatki Bobovity mają obniżoną zawartość cukru, sodu dlatego mogą być stosowane u dzieci od 18 mż, co nie znaczy że są one lepsze od tradycyjnych płatków zbożowych są jednak alternatywą dla tych dzieci które nie chętnie jedzą np. owsiankę.

Poleć forum

1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności i efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij powiadomienie