reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jakie podjąć kroki po usunięciu jajowodu z powody ciąży pozamacicznej?

Paula2510

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
16 Wrzesień 2019
Postów
119
Cześć :)

Napiszę tak krótko jak to możliwe, żeby jak największej części z Was udało się zatrzymać nad problemem, z którym się obecnie borykam.

Z powodu wykrytej ciąży pozamacicznej w lewym jajowodzie, przeprowadzono laparoskopię, podczas której usunięto jajowód.

Dotarłam już chyba do końca internetu, nie znajdując niestety jednoznacznej odpowiedzi na pytanie: co dalej w kontekście starania się o kolejną ciążę (daj Boże zdrową)?

Są dwa jajniki, jest jeden jajowód - nie wiem tylko w jakiej kondycji, czy drożny, sprawny itp..

Czy w takim przypadku najlepszą praktyką jest sprawdzenie drożności pozostawionego jajowodu przed kolejnymi staraniami o ciążę?

Niestety nie wiem co powinnam zrobić a chciałabym znaleźć jedyne, najlepsze rozwiązanie przy moim jedynym już jajowodzie.

Proszę Was o pomoc :) być może konsultowałyście już podobną sytuację ze specjalistami?
 
reklama
Rozwiązanie
Cześć!
Historia Pauli podnosi na duchu, reszta z nas nadal walczy. Bardzo mi przykro że Cię to spotkało, ale pozytywnie że drugi jajowód sprawny 💪 miałaś wcześniej problemy z pęcherzykiem?
U mnie od czasu usunięcia jajowodu w lipcu działa tylko jajnik bez jajowodu. Teraz też jestem po pierwszym cyklu z aromkiem, drugi jajnik się obudził ale wytworzył tylko mały pęcherzyk.
Trzymam kciuki za Ciebie :)
Mam nadzieje ze nam tez sie uda :) Wczesniej nie monitorowalam cykli ale mielismy dwie ciaze biochemiczne wiec pecherzyki byly bezproblemowe. Wyszla mi tez ureaplasma i ma nadzieje ze to ona byla winna tych niepowodzen a teraz juz bedzie z gorki :) Trzymam kciuki zeby drugi jajnik sie obudzil na dobre- daj znac w nastepnym cyklu jak...
Fizycznie szybko chociaż ja miałam usunięty jakowod operacyjnie z otwarciem brzucha wiec dreny itp. Psychicznie chyba dopiero teraz po ponad roku jestem wyleczona. Chociaż jak widzę synka sąsiadki urodzonego wtedy kiedy miało się urodzić i moje dziecko to serce bije mocniej jednak. Tak sobie myśle o miałabym takiego 7 mcznego bobaska teraz. Ale generalnie psychika już teraz Ok. Tyle ze ja mam już jedno dziecko i to mam się kim zająć. Pewnie bezdzietne boli dluzej i bardziej :( Ale tzreba isc do przodu. Jescze dużo dobrego przed nami.
Ja po 8 msll
Ja myśle ze to nie jest tak naprawde
Zazdrość tylko żal :(
To na pewno nie zazdrość, bynajmniej u mnie tak nie było
 
reklama
Dziewczyny, jak tam u Was? :) Ja miałam usunięty prawy jajowód z początkiem czerwca, w tym cyklu wracamy do starań :) ten cykl będzie raczej bezowocny - poprzedni, pierwszy po cp, miałam owu z lewego jajnika, tego z jajowodem. Teraz wypada kolej prawego i ten właśnie mnie boli. Zastanawiam się ciągle nad tą opcją łapania komórki przez drugi jajowód, ale wydaje mi się to dość abstrakcyjne. Znacie takie przypadki kiedy rzeczywiście tak się stało? Dodam że po przebytej operacji mięśniaków w zeszłym roku mam zrosty i macicę przyklejoną do powłok brzusznych 😡. Ale... Jestem dobrej myśli!
Pozdrawiam Was ciepło :)
 
Dziewczyny, jak tam u Was? :) Ja miałam usunięty prawy jajowód z początkiem czerwca, w tym cyklu wracamy do starań :) ten cykl będzie raczej bezowocny - poprzedni, pierwszy po cp, miałam owu z lewego jajnika, tego z jajowodem. Teraz wypada kolej prawego i ten właśnie mnie boli. Zastanawiam się ciągle nad tą opcją łapania komórki przez drugi jajowód, ale wydaje mi się to dość abstrakcyjne. Znacie takie przypadki kiedy rzeczywiście tak się stało? Dodam że po przebytej operacji mięśniaków w zeszłym roku mam zrosty i macicę przyklejoną do powłok brzusznych 😡. Ale... Jestem dobrej myśli!
Pozdrawiam Was ciepło :)
Mój ginekolog miał taki przypadek, więc głowa do góry
 
Dziewczyny, jak tam u Was? :) Ja miałam usunięty prawy jajowód z początkiem czerwca, w tym cyklu wracamy do starań :) ten cykl będzie raczej bezowocny - poprzedni, pierwszy po cp, miałam owu z lewego jajnika, tego z jajowodem. Teraz wypada kolej prawego i ten właśnie mnie boli. Zastanawiam się ciągle nad tą opcją łapania komórki przez drugi jajowód, ale wydaje mi się to dość abstrakcyjne. Znacie takie przypadki kiedy rzeczywiście tak się stało? Dodam że po przebytej operacji mięśniaków w zeszłym roku mam zrosty i macicę przyklejoną do powłok brzusznych 😡. Ale... Jestem dobrej myśli!
Pozdrawiam Was ciepło :)
Tak to możliwe. Ja mialam
Owulacje z lewego jajnika a cp utknęła w prawym jajowodzie stad wiadomo ze jajeczko przejął jajowod po przeciwnej stronie. Jestbto jaknajbardziej możliwe :) ZycE ci powodzenia
 
Hejo, trochę się do was nie odzywałam :)
Jak tam u was? Jak starania?
ja właśnie zrobiłam test - pozytywny, ale kreska jest tak blada, ze sie zastanawiam czy jej sobie nie wymyslilam :p
Aktualnie ma to wiecej wspolnego ze stresem niz z radoscia, miedzy innymi przez tak blada kreske. To aktualnie 3 dzień spoznienia okresu. Poszlybyscie od razu do gina czy czekaly?
 
Hejo, trochę się do was nie odzywałam :)
Jak tam u was? Jak starania?
ja właśnie zrobiłam test - pozytywny, ale kreska jest tak blada, ze sie zastanawiam czy jej sobie nie wymyslilam :p
Aktualnie ma to wiecej wspolnego ze stresem niz z radoscia, miedzy innymi przez tak blada kreske. To aktualnie 3 dzień spoznienia okresu. Poszlybyscie od razu do gina czy czekaly?
U mnie po ciąży pozamacicznej była jedna ciąża którą bardzo szybko poronilam i nie zdążyłam nawet zobaczyć czy była prawidłowo umiejscowiona Ale teraz znowu jestem w ciąży i jest to ciążą wewnątrz maciczna tyle że z lewego jajnika i jajowodu A cp była z prawej strony . U mnie dopwiro początek więc zobaczymy co będzie Ale najważniejsze że po cp możliwa jest ciąża prawidłowa
 
U mnie po ciąży pozamacicznej była jedna ciąża którą bardzo szybko poronilam i nie zdążyłam nawet zobaczyć czy była prawidłowo umiejscowiona Ale teraz znowu jestem w ciąży i jest to ciążą wewnątrz maciczna tyle że z lewego jajnika i jajowodu A cp była z prawej strony . U mnie dopwiro początek więc zobaczymy co będzie Ale najważniejsze że po cp możliwa jest ciąża prawidłowa
Super !!! Który to tydzień ?
 
reklama
Do góry