reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jakie podjąć kroki po usunięciu jajowodu z powody ciąży pozamacicznej?

Paula2510

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
16 Wrzesień 2019
Postów
119
Cześć :)

Napiszę tak krótko jak to możliwe, żeby jak największej części z Was udało się zatrzymać nad problemem, z którym się obecnie borykam.

Z powodu wykrytej ciąży pozamacicznej w lewym jajowodzie, przeprowadzono laparoskopię, podczas której usunięto jajowód.

Dotarłam już chyba do końca internetu, nie znajdując niestety jednoznacznej odpowiedzi na pytanie: co dalej w kontekście starania się o kolejną ciążę (daj Boże zdrową)?

Są dwa jajniki, jest jeden jajowód - nie wiem tylko w jakiej kondycji, czy drożny, sprawny itp..

Czy w takim przypadku najlepszą praktyką jest sprawdzenie drożności pozostawionego jajowodu przed kolejnymi staraniami o ciążę?

Niestety nie wiem co powinnam zrobić a chciałabym znaleźć jedyne, najlepsze rozwiązanie przy moim jedynym już jajowodzie.

Proszę Was o pomoc :) być może konsultowałyście już podobną sytuację ze specjalistami?
 
reklama
Rozwiązanie
Cześć!
Historia Pauli podnosi na duchu, reszta z nas nadal walczy. Bardzo mi przykro że Cię to spotkało, ale pozytywnie że drugi jajowód sprawny 💪 miałaś wcześniej problemy z pęcherzykiem?
U mnie od czasu usunięcia jajowodu w lipcu działa tylko jajnik bez jajowodu. Teraz też jestem po pierwszym cyklu z aromkiem, drugi jajnik się obudził ale wytworzył tylko mały pęcherzyk.
Trzymam kciuki za Ciebie :)
Mam nadzieje ze nam tez sie uda :) Wczesniej nie monitorowalam cykli ale mielismy dwie ciaze biochemiczne wiec pecherzyki byly bezproblemowe. Wyszla mi tez ureaplasma i ma nadzieje ze to ona byla winna tych niepowodzen a teraz juz bedzie z gorki :) Trzymam kciuki zeby drugi jajnik sie obudzil na dobre- daj znac w nastepnym cyklu jak...
Jeny dziewczyny, jak ja wam dziękuję za ten wątek!
Jestem aktualnie trzy miesiące po zabiegu, co oznacza, że wedle mojego lekarza możemy się starać o kolejną ciążę. Bardzo czekałam na ten moment a im było bliżej maja tym bardziej mnie to przerażało. Teraz, gdy mam ostatnią miesiączkę, po której możemy już działać dostawałam paraliżu na samą myśl o zachodzeniu w ciążę, bo bałam się kolejnej pozamacicznej.
JAK DOBRZE PRZECZYTAĆ, ŻE KOMUŚ SIĘ UDAJE <3
(wszystkim nam tego życzę :))

Ależ mnie pozytywnie naładowałyście! No cóż, co ma być to będzie :)

Próbujcie, ale na spokojnie :) na pewno się uda! ❤️ Moje maleństwo wyglada już jak mały człowieczek :) Trzymamy kciuki za Wasze starania dziewczyny 🙂
 

Załączniki

  • 7A4D723F-D0CD-41F0-9B54-C650390A13B2.jpeg
    7A4D723F-D0CD-41F0-9B54-C650390A13B2.jpeg
    754,8 KB · Wyświetleń: 31
reklama
Ile trwało u Ciebie krwawienie po zabiegu ? U mnie było to ok 5 dni i lekarz powiedział, ze uznaje się to za miesiączkę.
U mnie też około 5 dni. Wtedy z tymi skrzepami wszystkim leciało. Teraz mam tą torbiel i może przez to teraz nie mam miesiączki tylko plamienia. Poczekam jeszcze tydzień i pójdę do lekarza 😣
 
Poczekam jeszcze tydxieny i zobaczę czy dostanę. Może teraz przez ten torbiel być zaburzone.
A jak tu się czujesz? Wszystko ok?
U mnie wszystko w najlepszym porządku :) wczoraj byłam na USG tzw genetycznym i z dzidziusiem wszystko dobrze, widzialam go w pelnej okazałości, rozwija sie harmonijnie i bez żadnych wad :) bardzo sie stresowalam przed tym badaniem i teraz kamien spadł mi z serca.
 
Dziewczyny odebrałam wyniki Beta HCG po miesiącu i 2 dniach od zabiegu mam 43 mLU to normalne że tek długo się trzyma?
I tak myślę że to plamienie i brak miesiączki może być właśnie przez to. Co sądzicie?
 
Dziewczyny odebrałam wyniki Beta HCG po miesiącu i 2 dniach od zabiegu mam 43 mLU to normalne że tek długo się trzyma?
I tak myślę że to plamienie i brak miesiączki może być właśnie przez to. Co sądzicie?
Wydaje mi sie, ze nie jest to do końca prawidłowe.. mi lekarz na wizycie kontrolnej pooperacyjnej powiedział, żeby zrobić betę, żeby zobaczyc i upewnić się, ze beta jest bliska zeru i ze nie ma już śladu po ciąży. W takim razie idź w najbliższym możliwym terminie do lekarza po poradę i może wykonaj jeszcze jedno oznaczenie bety, żeby sprawdzić czy maleje sukcesywnie czy utrzymuje sie na tym samym poziomie.
Pozdrawiam
 
Wydaje mi sie, ze nie jest to do końca prawidłowe.. mi lekarz na wizycie kontrolnej pooperacyjnej powiedział, żeby zrobić betę, żeby zobaczyc i upewnić się, ze beta jest bliska zeru i ze nie ma już śladu po ciąży. W takim razie idź w najbliższym możliwym terminie do lekarza po poradę i może wykonaj jeszcze jedno oznaczenie bety, żeby sprawdzić czy maleje sukcesywnie czy utrzymuje sie na tym samym poziomie.
Pozdrawiam
Czytam i tak do miesiąca ponoć beta spada 🤔🤔
 
reklama
Do góry