reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jakie Przedszkole wybrać???

Dołączył(a)
25 Październik 2008
Postów
4
Miasto
Olsztyn
Przymierzam się do poszukiwań Przedszkola dla Mojej Malej (chce ją tam dać dopiero na przyszłą jesień, ale że trzeba się zapisywać z kilku miesięcznym wyprzedzeniem - przynajmniej tak słyszałam odnośnie Przedszkoli w Olsztynie, więc rozglądam się już teraz).

Czym najlepiej się kierować przy wyborze Przedszkola?
Jakie Przedszkola polecacie?
Jakie wybrać Miejskie czy Prywatnie (Niepubliczne)? Które rodzaj lepszy i dlaczego?

Czy są tu może Mamy z Olsztyna? Jakie konkretnie (nazwa, adres) Przedszkole wybrałyście i dlaczego akurat te?
Co sądzicie o Przedszkolu "Skrzaty" na ul. Artyleryjskiej? Jaką ma opinie?


z góry dziękuję za odp.
pozdrawiam
 
reklama
Witam Cię Serdecznie !
Na wstępie wyboru przedszkola trzeba udać się do kilku placówek w Twoim mieście najlepiej blisko domu bo trzeba założyć że nie zawsze rodzice prowadzą dzieci do przedszkola.Przyjmujemy 4-5 przedszkoli blisko domu jeśli to możliwe i do dzieła.Najlepiej (jeśli się pracuje) dzień wolny od pracy i udać się do przedszkola jak dobrze pójdzie to można to załatwić jednego dnia.Bardzo ważny jest pierwszy kontakt z panią dyrektor musi to być osoba o bardzo miłej aparycji ,cierpliwie odpowiadająca na Wasze pytania bo będzie ich wiele, pamiętaj że to szef przedszkola i decyduje o wszystkim ,jako mama będziesz czuła czy to jest osoba której możesz powierzyć swoje dziecko.Trzeba brać pod uwagę dosłownie wszystko nawet to jak duże jest przedszkole bo w tych jest kilka grup maluchów 25 dzieci w grupie a to dla nauczyciela jest trudne objąć je wszystkie uwagą zwłaszcza że to pierwszy raz są w przedszkole.Mniejsze przedszkola są korzystniejsze jest jedna grupa maluchów dwie panie do nich i jest szansa że mogą je objąć uwagą.Wśród przedszkoli są publiczne i prywatne te drugi to tylko płacisz więcej kasy ok. nawet 600 zł. na miesiąc a program jest podobny zaś do tych pierwszych jest się trudno dostać.Nie wiem jak jest a raczej jak będzie w Twoim mieście natomiast w moim od tego roku jest nabór internetowy i wypełniamy wniosek do max 3-ech przedszkoli składany do 30 kwietnia (kolejność składania wniosków nie miała znaczenia)a kuratorium decyduje o tym kto i gdzie się dostanie i powiadamia rodziców na maila 30 maja o przydziale przedszkola. Trochę to skomplikowane co ? ale tak jest u nas a jak w Twoim mieście to możesz się dowiedzieć ze strony w necie Twojego miasta na pewno będzie.Na razie to tyle jak chcesz wiedzieć więcej na temat przedszkola napisz wymienimy się doświadczeniami dotyczącymi naszych dzieci.


Pozdrawiam Piotr.
 
Czy są jakieś mamy ze Śląska - poszukuje opini na temat przedszkoli w Katowicach, Chorzowie i Świętochłowicach?
 
w wawie niby system elektroniczny, ale też ułomny, aplikacje już złożyłam, ale nie jestem pewna, rozwiązanie już wkrótce !!
 
przedszkole w katowicach na drozdów...młoda dyrektorka i w ogóle bardzo dobre opinie-ale to zalezy czy nie za daleko,ja moja córe tam teraz zapisałam chociaz w marcu skonczyla 2 latka bo potem zlobek do lat 3 a do przedszkola z "ulicy"nie biora-nie chca..bo miejsc malo....
zlobek na tysiacleciu tez sie sprawdził i jestem bardzo zadowolona tym bardziej ze moj maluszek byl szczesliwy i codziennie wchodzi z radoscia i jak widzi mamusie lub ciocie jak odbieramy na zmiane ze zlobka jest rownie wesola i pogodna...mam tylko nadzieje ze w przedszkolu tez polubi nowe dzieciaki i bedzie z taka sama przyjemnoscia tam chodzic-i mamy blizej....
pozdrawiam bardzo cieplutko..
 
Wiadomosc dla Kamuzo odnosnie przedszkoli.W Chorzowie jest super przedszkole nr 13 na ulicy Sobieskiego.Bardzo polecam tam zapisanie dzieciaczka.Dyrektorka super, opiekunki grup tez super panie:) Nie dałabym dziecka do przedszkola na ulicy powstańców przy kościele św. Jadwigi, gdyż dyrektorka bardzo niesympatyczna.Ale to tylko moja opinia a kazdy twierdzi inaczej.Ale osobiscie polecam tą 13:)Co do Katowic to nie bardzo wiem.Mój syn chodzi do przedszkola w Szopienicach i bardzo sobie chwale to przedszkole.Wolne miejsca są w każdej chwili.Ja sie załapałam na wolne miejsce pod koniec stycznia bo akurat ktos zrezygnował, bo były te masowe zwolnienia z pracy, to ludzie zabierali swoje poiechy do domów.
 
Ja szukam w miare taniego ale dobre przedszkola w Warszawie, a dokladniej Targowek i okolice... moze ktos z was moglby mi jakies doradzic?
 
Dzięki za podpowiedzi - najbardziej mi odpowiada coś bliżej Klimozowca - ale zbieram opinie bo czasem warto odrobinę dalej a lepiej - w sumie pod nosem ( 3 minuty od domu ) mam przedszkole na przy kosciele na długiej w Batorym ale tam chodzą głównie dzieci z dzielnicy a towarzystwo raczej mało ciekawe - do podejścia rodziców mam dużo "ale"... patologia, kombinatorstwo,wóda , zasiłki na porządku dziennym - to czego w takim towarzystwie nauczy sie mój maluch od innych dzieci ( nie ubliżając nikomu )
 
Ostatnia edycja:
reklama
Mamusia 5086 a które przedszkole dokładnie masz na myśli bo na 1000leciu jest kilka prawda...??
 
Do góry