reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jakie ruchy dziecka w 32 tyg ciąży?

A

artphorma

Gość
jestem w 32 tyg ciąży, wczoraj wieczorem nie czułam ruchów małej, sprawdzałam tak o 23ej. Dziś rano o 8:00 juz kopała, i potem leciutko do tej pory daje o sobie co chwila znać. Czy to normalne, że małą może mnie nie kopać jak zawsze w nocy i że jej kopanie może być czasami lżejsze? Jakbym nie czułą ruchów to bym pojechała do lekarza, ale czuć już od rana czuję i nie wiem czy jest sens panikować, dlatego piszę do was mamusie.
pozdrawiam
 
reklama
Na pewno malenstwo ma już mniej miejsca na swoje figle :) Czasem tez moze sobie spac. Wystarczy ze 3 razy dziennie polozysz sie na godzine i bedziesz liczyla ruchy - jak będzie +10 to znaczy ze jest wszystko wporządeczku.. W przypadku kiedy nie będzie tych 10 ruchów wstan poruszaj brzuchem pokręć biodrami zjedz soć słodkiego napij sie i poloz na kolejną godzinę.. jak dobije do 10 ruchów to jest ok.. Panikuj tylko wtedy gdy tylu nie naliczysz:) I nie chodzi tu o kopniaki tylko o kazdy wyczuty ruch :D Mialam ten sam problem jeszcze niedawno wiec juz teraz wiem co i jak :)
 
Moja malutka od 33 tyg. była spokojniesza.. bardzo rzadko ją czułam.. z tego wszystkiego pojechałam do szpitala.. ale wszystko było w porządku.. nie martw się .. dziecko już ma mniej miejsca w brzuszku i te ruchy są mniej odczuwalne;-)
 
to zależy wszystko od dziecka też słyszałam,że większość maluszków po 30 tyg mniej kopie znaczy rzadziej w ciągu dnia, chociaż mój Alan świrował do końca, wtedy ja miałam inne zmartwienia, bo myślałam znów,że on może się dusi skoro tak wariacko szaleje, a dziś jest koło mnie :) i się z tego śmieję, jaki to ass mały był i jest do dziś :)
 
artphorma również jestem w 32 tyg ciąży i mam te same wątpliwości, mój synek jest leniwy i czasem mam stracha naprawdę...
uaktywnia się wieczorami i w nocy... lekarz mówił, że nie muszę liczyć ruchów dziecka, bo ciąża rozwija się prawidłowo. Od kilku dni czuję przeciąganie, a mniej kopniaków...
Zwykle w dzień kołysam go chodząc i śpi... a najlepiej się wierci o 4 nad ranem:confused:

dziś też miałam to samo, ledwo, ledwo coś rano poruszał się... dopiero o 17 tak porządnie się poprzeciągał, że przestałam się martwić ...

głowa do góry !!!!!
 
dzieki dziewczyny za odp. troszkę mnie uspokoiłyście, już tak niedaleko do porodu,a naczytałam się w necie o tych strasznych rzeczach typu okręcenie pepowina i chyba wpadłam w panikę. Mała dziś się rusza więc nie miałam po co jechać do szpitala i robic z siebie idiotkę ;) Mam nadzieję, że na tym etapie mała ma małe szanse owinięcia sie pępowiną skoro juz nie może fikać koziołków, wiecie cos na ten temat? kurcze chyba fiksuje ;-)
 
nie przejmuj się,mój maluszek też niewiele się ruszał,dopiero jak zjadłam coś słodkiego to leciutko się przeciągał lub rano kiedy się budziłam on też się budził i zaczynał się wyginać.Okazał się duży,więc może i Twoja dzidzia do małych nie należy...powodzenia i nie martw się na zapas:-)
 
artphorma wiesz, że nie mamy wpływu na to co dzieje się w brzuszku... ciężko przewidzieć ile ma miejsca i jak fika. Nie martw się...
ja też się naczytałam o uduszeniach pępowiną i czasem mam łzy w oczach jak się nie rusza... ale wierzę, że będzie dobrze, już tak nie daleko do końca ...

mi lekarz powiedział, że dzieci często są owinięte, ale pępowina jest tak elastyczna jak guma, więc ryzyko zaciśnięcia się jest baaaaardzo małe - najczęściej powstaje w wyniku złej budowy pępowiny. Jeśli z Twoją ciążą jest OK - to może nie martwmy się na zapas :-)

mój zaczął fikać teraz, kiedy mama chce iść spać :-)

pozdrawiam
 
nie bójcie się mój od 30 tyg praiwe wogóle sie nie ruszał dobrze ze miałam 2 razy dziennie ktg robione bo bym nie wiem co .a ryzyko ze czegos sie stanie jest minimalne,mój mały był owinięty pępowina (wciskali mi kity ze nikt nie moze tego zobaczyc nawt na usg 3d)fakt przy twardnieniu brzucha sie poduszal,widac bylo to na ktg ze tętno z normalnego spadało do 40 ,30 juz na granicy a po paru sekundach rosło nawet do 260 dla mnie to nie było normalne i chciałam cesarki ale oni znów mi kity wciskali ze to jest prawidłowa reakcja.Tak jasne prawidłowe,szczegolnie jak za kazdym ktg kilka razy widzialam tetno 40 które odrazu przeskakiwało na 260
 
reklama
U mnie tak było w 36 tygodniu ciąży i aż pojechałam do szpitala a lekarz powiedział mi że to normalne i żebym się nie martwiła, bo dziecko po prostu odpoczywa sobie:)
 
Do góry