reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jakie są objawy przedwczesnego porodu?

Dołączył(a)
23 Kwiecień 2021
Postów
6
Witam, chciałabym się dowiedzieć jakie są objawy przedwczesnego porodu. Jestem w 35 tygodniu ciąży i wczoraj byłam u pani ginekolog i okazało się że szyjka macicy skróciła się bardzo, leże teraz w domu bez ruchu i chciałam sie dowiedzieć jak wyglądają pierwsze oznaki by zdarzyć do szpitala. Z góry dziękuję za odpowiedź
 
reklama
Oznaki będą takie jak przy donoszonej ciąży, np mogą najpierw odejść wody płodowe, lub zacząć się skurcze , a jeżeli już Ci się skraca szyjka to warto liczyć i odmierzać czas skurczy . Oznak może być wiele, mnie przed pierwszym porodem najpierw pół dnia bolał pośladek (ból jak po skurczu mięśnia), po czym w nocy przeczyściło mnie jak nigdy wcześniej w życiu przy czym zaczęły odchodzić mi wody, skurcze dopiero miałam w drodze do szpitala, ale to takie co 3-4 minuty już były. Teraz przy drugim porodzie na 4 dni przed akcją miała skurcze przepowiadające (była to dla mnie nowość , bo we wcześniejszej ciąży nic takiego nie miało miejsca), wieczór przed porodem miałam straszne uderzenia gorąca i mała tak się wierciła w brzuchu , że wręcz brzuch stawał mi dęba. Od 2 w nocy zaczęły się skurcze , które z początku lekceważyłam, bo do terminu porodu były jeszcze 2 tyg, ale chodzenie i zmiana pozycji nie pomagały więc od 4 do 5 nad ranem zaczęła zliczać ich częstotliwość i powiem Ci , że dobrze , że byłam od dnia wcześniejszego już w szpitalu , bo bysmy nie zdążyli dojechać do szpitala 🤭 a żadne znaki na niebie i ziemi i badania w szpitalu nie wskazywały , że urodzę tej nocy 😁
 
Hej u mnie szyjka gotowa do porodu była coś ok 35 tyg do tego rozwarcie ok 2 cm miałam być w gotowości. Co wizytę słyszałam to samo , że to juz niedługo a urodziłam dokladnie w 40 tyg idealne w terminie
 
W 8 miesiącu szyjka zaczęła mi się wygładzać. Straszenie gin że urodzę wcześniej to się na to przygotowałam. Wizyta na początku 9 miesiąca rozwarcie 2 cm. Gin twierdził że na dniach urodzę. Miałam wywoływany poród w 39 tyg. Oszczędzaj się, ponieważ każda ciąża jest inna. Nie przesadzała bym jednak. W 38 tyg łaziłam po schodach góra dół bo już chciałam urodzić a i tak ruszyło się dopiero po tasiemce.
 
Do góry