reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Jakie są objawy refluksu u niemowląt?

Malwina i Staś

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Dziewczyny, napiszcie mi proszę jakie objawy refluksu miały wasze dzieci.
Pisałam wcześniej na forum odnośnie ulewania po zmianie mleka na Nutramigen a teraz mam wrażenie, że moje dziecko może mieć refluks. Oczywiście nie chce się nastawiać. Umówiłam się do gastrologa dziecięcego a następnie na USG jamy brzusznej, i nawet jeśli przesadzam to przynajmniej będę to wiedzieć a nie że zaniedbałam dziecko.
Czy może być tak że Nutramigen jest mlekiem bardziej rzadkim w konsystencji i dlatego mój syn go notorycznie ulewał. Inne mleka które używaliśmy ulewał sporadycznie np. raz na dzień, dwa (HiPP Comfort, Nan Optipro Plus). Ale mam wrażenie, że dziecku się cofa to mleko, może te mleka są bardziej gęste i dlatego nie tyle co ulewa tylko się cofają. Płacze po jedzeniu, nie daje się podnieść do odbicia, najlepiej mu w pozycji karmienia półleżącej, słychać jakby przełykanie, mimo że nie jadł, słabo odbija, często wytyka język i wkłada palce do buzi.Wczoraj półtora godziny po jedzeniu wpadł w taki ryk, że nie sposób go było uspokoić. Ciepła kąpiel i okłady na brzuch nie pomogły. Przy okładach z pestek wiśni widziałam jakby brzuch mu się wzdął, uniósł do góry, jakby chciał zwymiotować ale podeszło gdzieś do gardła, nie dalej, następnie wrócił brzuch na swoje miejsce, Stasiu zrobił kupkę i się uspokoił na tyle że zjadł, zasnął później w nocy znów zrobił rzadką kupę a po nocnym karmieniu, zaczął charczeć jakby jakiś śluz mu się zebrał, ciężko oddychał, chrapolił, później do rana poplakiwal przez sen jakby mu coś doskwierało. Nie wiem czy to możliwe żeby miał refluks czy celować w co innego. Planujemy również wizytę u alergologa ponieważ jeden pediatra mówił o alergii . Czego powinnam oczekiwać na pierwszej prywatnej wizycie u gastrologa oraz alergologa?

reklama

witch84

Fanka BB :)
Rozwiązania
65
Ja podejrzewam, że jest to po prostu niedojrzałość układu pokarmowego i minie z czasem.
Bardzo dobrze, że zapisałaś się do alergologa i gastrologa - niech wszystko sprawdzą. Pewnie przypiszą dodatkowo leki, które wspomogą mały brzuszek.

Mój syn też ulewał, męczył go refluks (także dostawał Nutramigen). Przeszło w okolicach 1 urodzin. Musisz pilnować odbijania, dodatkowo polecam podniesienie materacyka, tak aby po jedzeniu nie leżał płasko (można kupić albo specjalną trójkątną poduszkę lub podłożyć jakiś koc pod materac). No i uważać na ilość jedzenie - bo zbyt duża będzie wzmagała refluks (mój syn w ten sposób "zajadał" zgagę - i się robiło błędne koło, bo im więcej jadł tym więcej ulewał).

Olka2729

Rozwiązania
0
Mój mały też ulewał bardzo zarówno przy karmieniu piersią, jak i z butelki. Zczelismy stosować mleko bebilon dla dzieci z tendencja do refluksu i była znaczna poprawa. Od pediatry dostaliśmy debridat w końcu wszystko się uspokoiło. Dodam że dziecko po karmieniu zwracało takie ilości tego mleka że wydawało mi się że więcej zwymiotował niż zjadł.

Alusia_1992

Rozwiązania
0
A u nas dopiero teraz po 4-mcach lekarz stwierdził uczulenie na mleko krowie( dostaje Bebilon) i refluks. Mała ciągle ma ,,coś" w nosie- sapka spowodowana refluksem. Nie ulewa, fakt kupki robi co 4-5 dni ale brzuszek ma miękki . Jedynie co to czasami przeżuwa, tak jakby zula gumę. Chwilę i przestaje

Malwina i Staś

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Mój syn dzisiaj zachłysnął się jakby wodą, chociaż wody dzisiaj nie pił, nie wiem skąd takie coś może być. Nie jest przeziębiony, na czysto w nosku. Czy macie jakiś pomysł co może być przyczyną?

reklama

Malwina i Staś

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Mój mały też ulewał bardzo zarówno przy karmieniu piersią, jak i z butelki. Zczelismy stosować mleko bebilon dla dzieci z tendencja do refluksu i była znaczna poprawa. Od pediatry dostaliśmy debridat w końcu wszystko się uspokoiło. Dodam że dziecko po karmieniu zwracało takie ilości tego mleka że wydawało mi się że więcej zwymiotował niż zjadł.
Mój synek dostaje już Debridat od około 3 tygodni i tu w żaden sposób nie polepsza sprawy, jedynie co to może trochę wpływa na wypróżnienia, że wogóle są

Elencza

Rozwiązania
0
Mój syn też ulewal sporo, choć refleksu nie potwierdzilismy (po badaniach krwi w kierunku alergii- odpuściłam, bo się mega nacierpielismy oboje).
Syn ma już 10 miesiecy i od momentu rozszerzenia diety nie ma takich akcji. Uspokoiło się też już wcześniej, w okolicach 4 miesiąca (jak mówili lekarze- układ dojrzał). Karmię piersią, łatwo było mi więc sprawdzić kwestię alergii- dieta rotacyjna pomogła w diagnozie. Jak nie jadłam mleka, bananow, kakao i jajek- praktycznie nie ulewał.
Alergia często tak manifestuje :/

reklama
Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
Ola2019 Czy kobieta może być w ciąży i mieć normalną miesiączkę ?i jakie są objawy czy normalnie Staramy się 6
M Jakie są pierwsze objawy ciąży zaraz po zapłodnieniu? Potrzebuję porady 8
Z Jakie miałyście pierwsze objawy ciąży Potrzebuję porady 13
Trzewik Upadki- kiedy groźne? jakie objawy? jakie Wasze doświadczenia Roczniaki i dwulatki 4
anetka911 Czy niemowlę może mieć alergię? Jakie objawy?? katar?? kaszel?? Porady położnej 1
eddi29 refluks - objawy, jak zdjagnozowa, jakie badania? Porady - rozwój i zdrowie dzieci 1
margot refluks pokarmowy- objawy, jak zdjagnozowa, jakie badania? Zdrowe dziecko 60
K ząbkowanie,czy to już? jakie objawy? Dzieci urodzone w listopadzie 2005 377
A kiedy i jakie pierwsze objawy?? Staramy się 20970
Cicha91 Bankowanie Komórek Macierzystych - Jakie jest twoje zdanie ? Temat tygodnia 6
C Jakie szanse na ciążę? Potrzebuję porady 3
J Dwa poronienia- jakie zrobić badania? Ciąża po poronieniu 9
Wiki11 Jakie przedszkole polecacie w Krakowie Trzylatki 1
Mała.czarna Testy owu. Jakie wybrac? Potrzebuję porady 2
Verona26 Cesarka w MSWiA Bydgoszcz- jakie doswiadczenia? Ciąża, poród, połóg 10
Klaudyna91 Jakie wkładki laktacyjne wielorazowego użytku polecacie ? Noworodek 1
P Jakie płód powinien miec tetno w 12 tc? Potrzebuję porady 17
M 4 poronienie w 5-6 tygodniu. Gdzie i jakie badania zrobić? Co może być nie tak? Potrzebuję porady 11
Jaska.JDM Chustonosidło jakie?? Niemowlaki 3
R Sześciolatek do szkoły, jakie jest wasze zdanie ? Potrzebuję porady 75
P Jakie mleko wybrać? Potrzebuję porady 13
8 Maja, Sara czy Pola? Jakie imie? Potrzebuję porady 39
K Hej dziewczyny. Jakie mleko polecacie dla wczesniaka 32tydzien? Teraz mamy skończone 2 miesiące a u mnie pojawił się problem z pokarmem. Potrzebuję porady 14
M Jakie pierwsze szczepienia? Skojarzone czy zwykłe? Potrzebuję porady 9
Paulina_1982 Diagnostyka niepłodności - czyli jakie badania wykonać Staramy się 3
I Transfer 2 zarodków...jakie szanse na ciąże ? Ciąża po in vitro 23
Paulinas96 palenie w ciąży- jakie mogą być tego skutki? Ciąża, poród, połóg 1
Aniaanka Jakie szczepienia oprocz szczepien obowiazkowych? Potrzebuję porady 17
C Jakie mleko po mm i kiedy? Potrzebuję porady 9
E Jakie łóżeczko polecacie? Potrzebuję porady 17
aniaslu Lans ponad wszystko, czy może świętowanie narodzin dziecka. Jakie jest twoje zdanie? Pytanie tygodnia 7
P Jakie podjąć kroki po usunięciu jajowodu z powody ciąży pozamacicznej? Potrzebuję porady 459
Fado123 Jakie Imię ?? Potrzebuję porady 42
Blanka8 Złote rady: na jakie pytania szukacie odpowiedzi mamusie wieloraczków? Mamusie bliźniat, trojaczków i... 6
R Poronienia nawykowe - jakie jeszcze badania wykonać ? Potrzebuję porady 16
P Warsztaty edukacyjne dla rodziców w lubuskim - jakie znacie? Potrzebuję porady 0
Aniaanka Jakie spodnie nosicie w ciazy? Potrzebuję porady 22
W Jakie pampersy dla noworodka Potrzebuję porady 21
W Jakie wybrać mleko modyfikowane dla noworodka? Potrzebuję porady 13
A Jakie zrobić badania po dwóch poronieniach? Potrzebuję porady 22
Vuvus Książka o noworodku. Jakie polecacie?? Potrzebuję porady 5
U Jakie znacie fajne zabawy dla dzieci, jak spędzacie czas w swoimi pociechami Potrzebuję porady 1
Justi21 Prosze o pomoc jakie zasilgi moge brac w ciazy Potrzebuję porady 5
K jakie leki przy karmieniu piersią? Potrzebuję porady 4
A Jakie znacie metody ? Potrzebuję porady 2
M Dziecko nie je. Jakie badania. Potrzebuję porady 19
adzwojcik Butelki buteleczki - jakie? Potrzebuję porady 6
karolinne Jakie płytki łazienkowe są obecnie modne Potrzebuję porady 3
T Zgaga w ciąży - jakie macie sposoby? Potrzebuję porady 19
L Jakie mam szansę na ciążę przy takich wynikach i wieku? Staramy się 23