reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jakie są skuteczne szczepienia niemowląt przeciwko żółtaczce i czy są one bezpieczne?

Dołączył(a)
11 Wrzesień 2007
Postów
8
Witam serdecznie!! Co sądzicie o szczepieniach niemowląt w pierwszej dobie życia? Czy są one na to gotowe? Czym szczepione są Wasze dzieci, czy kupujecie szczepionki idąc do porodu, czy korzystacie z tych, które oferuje służba zdrowia?? Niedługo zostane młodą mamą i bardzo interesują mnie Wasze poglądy na ten temat.:-)
 
reklama
Ja nie kupowalam szczepionki, dziecko szczepione jest w szpitalu zaraz po porodzie. Sa one bezpieczne. Z Tego co sie orientuje to szczepionka nazywa sie euvax (czy jakos tak).
Uwazam ze warto szczepic tym bardziej przeciwko zoltaczce zakaznej ktora mozna sie baaardzo zarazic np u fryzjera,dentysty,na podworku itp.
 
Do fryzjera to pewnie maluszek nie pójdzie tak od razu, ale wiem już, że bardzo łatwo zarazić się żółtaczką i to właśnie w szpitalu. Ale z tego co już poczytałam to Euvax nie cieszy się dobra opinią, był nawet wstrzymany i podobno nie jest to rewelacja. Jaka cena taka jakość...:-(
 
Oj kochaniutkie jak macie dobrze z ta szcepionka na zoltaczke.
Ja mieszkam w Angli i oni w karcie szczepien nie maja szczepionki na zoltaczke :szok: Podobnie nie majana gruzlice, ale na to jak chcesz to ci zaszczepia dziecko bez problemu. Moja mala urodzila sie 1 wrzesnia i termin na guzlice mamy na 17 grudnia :szok: - a w Polsce zaraz po urodzeniu.
Z zoltaczka jest gorzej.... trzebasobie wywalczyc-albo sie uda albo nie... jakis horror
 
Oj kochaniutkie jak macie dobrze z ta szcepionka na zoltaczke.
Ja mieszkam w Angli i oni w karcie szczepien nie maja szczepionki na zoltaczke :szok: Podobnie nie majana gruzlice, ale na to jak chcesz to ci zaszczepia dziecko bez problemu. Moja mala urodzila sie 1 wrzesnia i termin na guzlice mamy na 17 grudnia :szok: - a w Polsce zaraz po urodzeniu.
Z zoltaczka jest gorzej.... trzebasobie wywalczyc-albo sie uda albo nie... jakis horror


poprostu inny system
owszem trudno Anglików przekonac do polskiego sposobu traktowania maluszków, czasami jednak ten brytyjski sposób wcale nie jest taki zły.
P.S. zawsze możesz w Polsce dzieciątko zaszczepic.
P.S.1 nie wszystkie szczepienia są dla maluszka korzystne.
 
To, że nie należy szczepic na wszystko to fakt. Ale z zółtaczką to chyba przesada. Przeciez wiadomo, jak duże jest ryzyko zakażenia i ile potem kłopotów. Bo przecież o wyleczeniu nie ma mowy!
 
Do góry